Nie działają wypożyczalnie rowerów w Polsce. Zalało serwery w Nextbike'a w Lipsku

Co najmniej przez kilka godzin nie wypożyczysz rowerów we Wrocławiu, Opolu, Poznaniu czy Warszawie. Obfite opady deszczu nad Lipskiem doprowadziły do zalania serwerów niemieckiej firmy Nextbike, której system obsługuje polskie wypożyczalnie.
- W Lipsku w Niemczech, gdzie znajdują się serwery firmy Nextbike obsługujące system, było podobno wielkie oberwanie chmury. Według operatora to jest przyczyna kłopotów. Nie działają wszystkie wypożyczalnie tej firmy na świecie - mówi Łukasz Puchalski , pełnomocnik rowerowy warszawskiego ratusza. System przestał działać około godziny 11. Informacja o awarii wyświetla się na terminalach.

Awaria jest na tyle poważna, że jej usunięcie może potrwać nawet do końca dnia. W optymistycznym wariancie kilka godzin. - Nie możemy komunikować się z naszym systemem, w związku z czym niemożliwe jest rejestrowanie przez niego wypożyczeń i zwrotów rowerów. Nie mamy też dostępu do swojej strony internetowej - mówi Małgorzata Udała, rzecznik prasowy Nextbike Polska. Dodaje, że jeżeli ktoś rano pożyczył rower i chce oddać, to należy przypiąć go do stojaków przy terminalach i powiadomić biuro obsługi. Nie będzie problemów i dodatkowych opłat - zaznacza Udała.

System Nextbike jest niemalże monopolistą na polskim rynku. Obsługuje wypożyczalnie w Opolu, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Codziennie z rowerów korzystają tysiące użytkowników.

Informacje można otrzymać pod numerem 222 44 1313. - Na razie użytkownicy nie zgłaszają problemów - słyszymy od pracownika serwisu.

Komentarze (30)
Nie działają wypożyczalnie rowerów w Polsce. Zalało serwery w Nextbike'a w Lipsku
Zaloguj się
 • telegrafista

  Oceniono 47 razy 43

  Wiadomość bezwartościowa. Prawdziwy problem byłby wtedy, gdyby wysiadł serwer obsługujący wypożyczalnię KAJAKÓW.

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 49 razy 37

  Jasna cholera! Jeszcze tylko tego brakowało. I jak tu żyć, ja się pytam, jak tu żyć?!

 • tymon99

  Oceniono 64 razy 34

  trzeba koniecznie odwołać prezydentów miast. pis ich rozliczy za deszcz nad lipskiem.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 32 razy 32

  Oto jacy jesteśmy uzależnieni od elektryczności. Gdyby tam siedział jakiś Pan Zenon albo Pani Wiesia- nikt by problemów nie miał. No chyba, że oboje byliby zalani.

 • jamj

  Oceniono 30 razy 24

  Gorzej jak zaleje serwery w Waszyngtonie, bo polskie władze nie będą wiedziały gdzie i kiedy się w.y.s.r.a.ć.

 • koora.spacerowa

  Oceniono 36 razy 24

  A moja wypożyczalnia rowerów zawsze działa. Przekręcam klucz w drzwiach obok mieszkania i biorę swój rower. Po przejażdżce oddaję go sobie z powrotem. Nigdy nie miałam karnych opłat i zawsze rower, który wypożyczam sobie jest w doskonałym stanie technicznym. Opłatę uiściłam jednorazowo - w sklepie rowerowym.

 • szydell

  Oceniono 58 razy 24

  I jak Polska ma być bogatym krajem, skoro gdzie się człowiek nie spojrzy wszystko skonstruowane jest tak, żeby wysyłać kapitał za granicę... :/

 • plumgazeta

  Oceniono 13 razy 13

  U mnie gorzej.
  Mojej zalało kalendarzyk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX