Strażniczka miejska do sprzedawcy waty cukrowej: "Ludzie muszą zapie... na takich nierobów!"

- W sądzie uda pan biednego, bezrobotnego człowieka, a ludzie biedni muszą zapie... na takich nierobów! - w takie słowa ubrała swoją interwencję funkcjonariuszka straży miejskiej wobec mężczyzny handlującego watą cukrową. Całej akcji przysłuchiwało się sporo osób, w tym małe dzieci, bo wydarzenie miało miejsce podczas Dnia Dziecka w Gdyni.
Najpierw strażniczka pracującego przy stoisku z watą cukrową mężczyznę ukarała mandatem za nielegalną sprzedaż ("Nie posiada pan przy sobie wpisu do ewidencji". "Nie posiadam przy sobie" - przyznaje). Sam mężczyzna mówi, że watą nie handluje. Z kolei z opisu filmu na YouTube wynika, że za watę klienci mogli zapłacić "co łaska". Nie to jest jednak istotą tej niezwykłej interwencji.

Gdy strażniczka słyszy "Pozdrawiam panią", ściąga kask i wtedy się zaczyna...

Strażniczka wręcza mandat i mówi: - Spotkamy się w sądzie. Miłego dnia.

- Pozdrawiam panią - kończy spokojnie mężczyzna, odbierając mandat, i przez chwilę wydaje się, że na tym się cała sytuacja skończy, że strażniczka wsiądzie na motor i odjedzie.

Ale wtedy właśnie coś w nią wstępuje. - Zobaczymy się w sądzie, wtedy mnie pan pozdrowi! - mówi nagle rozzłoszczona i ściąga kask. - I niech mi pan wierzy, ja tego tak nie zostawię. Bo nie po to inni płacą tyle tysięcy, żeby móc stać.

Sytuacja została nagrana przez jednego ze świadków. Wideo trafiło na YouTube i szybko stało się bardzo popularne:- Wie pan co? Robi pan z tego kpinę. W sądzie uda pan biednego, bezrobotnego człowieka, a ludzie biedni muszą zapie... na takich nierobów! Miłego dnia - mówi podniesionym tonem, wywołując oburzenie rodziców dzieci, które stały tuż obok. Niektórzy ze świadków sceny włączają się do kłótni, stając po stronie handlarza.

Oburzeni są także internauci, wśród których film szybko zyskał dużą popularność. Do tej pory obejrzano go ponad 40 tys. razy. Komentarze pod wideo są zdecydowanie krytyczne wobec zachowania funkcjonariuszki. "Straż miejska istnieje tylko w jednym celu - aby wpływy do kasy miasta były większe" - napisał KedarNiwog. To jedna z łagodniejszych opinii. Większość z nich nie nadaje się do publikacji.

Komendant: Nie wytrzymała ciśnienia. Padło to niefortunne słowo...

O standardy interwencji w gdyńskiej straży miejskiej zapytaliśmy komendanta tejże Dariusza Wiśniewskiego. - W stosunku do zachowania strażnika w trakcie interwencji zostało wszczęte postępowanie. Trzeba przeanalizować wszystkie aspekty całej interwencji - stwierdził.

Przyznał, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. - Padło to niefortunne słowo, przykro nam z tego powodu - stwierdził. - Na pewno zachowanie strażnika miejskiego jest naganne, nie powinien tak powiedzieć. Może trochę nie wytrzymała [funkcjonariuszka - red.] ciśnienia, zwłaszcza że nie jest to pierwsza interwencja w stosunku do tej osoby [handlarza watą - red.] - dodał.

Informację o tym zdarzeniu przesłał nam jeden z czytelników na Alert24.

Więcej o:
Komentarze (840)
Strażniczka miejska do sprzedawcy waty cukrowej: "Ludzie muszą zapie... na takich nierobów!"
Zaloguj się
 • 2random

  Oceniono 2668 razy 2168

  "Niefortunne słowo"? Cała wypowiedź strażniczki to chamówa. Straż miejską należy zlikwidować, bo TO są nieroby, to tego złośliwe.

 • plorg

  Oceniono 1808 razy 1404

  Ciekawa definicja nieroba.
  Facet stoi i świadczy usługi dla ludzi, a jakaś głupia p....da niedość, żę zasmradza ludziom powietrze swoim skuterkiem, to jeszcze nazywa go nierobem. Szczyt socjalizmu chamstwa i debilizmu.

 • andrzej.frant

  Oceniono 1259 razy 1091

  "To jedna z łagodniejszych opinii. Większość z nich nie nadaje się do publikacji".

  Wiecie co ja myślę o Straży Miejskiej ???

  To samo co i Wy.

 • labeo

  Oceniono 1092 razy 958

  SM powinna być zlikwidowana, zamiast pomagać ludziom i pilnować porządku zajmuje się sprawami trzeciorzędnymi i tym co łatwe i proste, aby później w statystykach wykazać, że jednak coś robią. Tak, ścigają babcię z pietruszką i pana z watą.

 • 54bodek

  Oceniono 890 razy 794

  No, ona biedna ludzia musi się nazap.......ć nakrzyczeć, nawymyślać, powarczeć skuterkiem, ciężka praca strażniczki, i jeszcze podatki musi, a taki jeden to se tu stoi, wate rozdaje i jeszcze wkurzyć sie go nie da żeby za obrazę funkcjonariusza na służbie odpowiadał. No patrzcie jaki bezczelny, no! I jeszcze pozdrawia...

  Ile razy już było pisane na forum Gazety że straże miejskie należy zlikwidować a fundusze przeznaczyć na inne cele, jako że służą tylko do gnębienia ludności. Niektóre mniejsze miasta już polikwidowały. Czas zrobić to w tych większych.
  ----------------------------------------------------
  bigosogroch.blogspot.com/

 • malignans

  Oceniono 839 razy 763

  A ja proszę jeszcze skontrolować zasadność wjeżdżania przez "uprzywilejowaną" straż miejską skuterem w środek jakiegoś festynu w parku. Nie łaska ruszyć .upy i przejść się troszkę na nóżkach po ten mandat. Straże miejskie należy po prostu zlikwidować.

 • stachkaz47

  Oceniono 844 razy 702

  Odrobinka WŁADZY a jakie chamstwo.
  O parę zł zarobionych uczciwie -SĄDEM straszy.
  POLSKIE kurectwo. Bo SĄD nie ma co robić?????

 • felucjan

  Oceniono 712 razy 658

  A ilu biednych ludzi musi zapier..., żeby utrzymać darmozjadów w strażach miejskich...

  Ten i wiele innych przypadków jak nie chamskiego zachowania, to łapówkarstwa powinny skłonić miłościwie nam rządzących do zmiany ustawy i likwidacji tej formacji.

 • imaman.pl

  Oceniono 603 razy 505

  ILE Panstwo traci na handlu wata cukrowa?Mozna wybudowac flote wojenna do celow pokojowych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX