To ekolodzy przerobili ogromną reklamę w centrum

Fundacja Greenpeace przyznaje się do akcji zmiany hasła reklamowego koncernu PGE. Na wielkiej płachcie reklamowej przyklejono w nocy hasło ?Trujemy węglem...?
Jeszcze rano jeden z rzeczników Greenpeace zaprzeczał tej informacji, dopiero po południu rzeczniczka kampanii Klimat i Energia, Katarzyna Guzek, przesłała do redakcji potwierdzenie.

U zbiegu ulic Chałubińskiego i Al. Jerozolimskich wisi płachta reklamowa PGE. Do wczoraj hasło na niej głosiło "Prąd robimy od początku do końca", nad ranem zostało zmienione na "Trujemy węglem od początku do końca". - Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, to majstersztyk zarówno pod względem technicznym, jak i artystycznym - mówili pracownicy firmy Jetline, która zajmuje się reklamą wielkoformatową.

- Nie pytaliśmy o zgodę PGE. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na zagrożenia płynące z promowania przestarzałej energetyki opartej na węglu - mówi Katarzyna Guzek z kampanii Klimat i Energia prowadzonej przez Greenpeace. Według niej, koncern należący do skarbu państwa powinien rozwijać przede wszystkim te technologie, które są najkorzystniejsze dla państwa i obywateli.

Reklamy PGE zawisły w czasie, w którym rząd blokuje przyjęcie ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), które są alternatywą dla węgla. Według Greenpeace ustawa ta miałaby być korzystniejsza dla zdrowia ludzi. Organizacja podkreśla też, że problem szkodliwego dla zdrowia spalania węgla w elektrowniach dotyczy wielu innych spółek energetycznych w Polsce.

Rzeczniczka PGE Małgorzata Kozieł odmawia komentarza w sprawie akcji Greenpeace.

Więcej o:
Komentarze (67)
To ekolodzy przerobili ogromną reklamę w centrum
Zaloguj się
 • krusnik02

  Oceniono 118 razy 80

  "- Hasło bardzo mi się podoba, bo jest zgodne ze zdaniem naszej organizacji. PGE to spalanie tysięcy ton węgla rocznie, który, emitowany do atmosfery, szkodzi naszemu zdrowiu - mówi Jacek Winiarski, rzecznik Greenpeace. Ale nic mi nie wiadomo o tym, żeby zrobił to ktoś z naszej organizacji - zapewnia." Pewnie, pewnie - zrobili to bliżej nie określeni miłośnicy alpinizmu a przecież takich w Greenpeace nie ma - w Dolinie Rospudy na drzewa wchodzili sympatycy, nie członkowie Greenpeace :) A tak na marginesie - rozumiem, że autorom tej akcji chodzi o to, żeby Polska zrezygnowała z energetyki węglowej, która ,nota bene, jest dla naszego kraju w chwili obecnej jedyną opłacalną, na rzecz.... no właśnie - czego? Atomu się boimy, wiatraki nas denerwują, elektrownie wodne na Wiśle - mało prawdopodobne. Pozostaje wykorzystanie gazu :) Pytanie tylko czy chcemy tym zrobić dobrze naszemu środowisku czy raczej Rosjanom - summa summarum i tak po tyłku oberwie konsument.

 • wwojtek9

  Oceniono 98 razy 52

  Greenpeace, to chyba najbardziej zakłamana oragnizacja eko-wojowników, nie przyjmująca do wiadomości jakichkolwiek faktów sprzecznych z ich propagandą, jej przedstwaiciel powiedział kiedys wręcz, że zwycięzcy nie bedą się tłumaczyc... Im nie chodzi o jakąkolwiek ekologie, tylko o kase opd sponsorów - dlatego te wszystkie obliczone na rozgłos akcje.

 • decent76

  Oceniono 82 razy 46

  Hipokryci proszę w takim razie o informację jakie źródła energii są takie bardzo przyjazne środowisku i wydajne jak węgiel czy atom?? Wiatraki szkodliwe zabijają ptaki i wytwarzają infradźwięki, panele słoneczne są nieekonomiczne a ich żywotność i wydajność jest bardzo mała poza tym podczas ich produkcji powstaje dużo szkodliwych substancji na zachodzie już jest problem z utylizacją paneli. Atom wiadomo niby nieszkodliwy ale ryzyko ogromne jeżeli dojdzie do awarii, elektrownie wodne ??? :):) ja nie widzę na razie alternatywy albo atom albo węgiel tylko tym zielonym oszołomom nic nie będzie pasować. Ciekawe czy ten napis i użyty klej były ekologiczne czy zielone ludki przyniosły ten napis pieszo przy przywieźli samochodem.

 • piotrekkkkkkk

  Oceniono 40 razy 28

  Wolę węgiel niż soję :-)

 • mukazy1988

  Oceniono 60 razy 24

  Globalne OCIPIENIE. niedlugo oddychac zabronia bo to tez dwutlenek wegla

 • brytnej

  Oceniono 36 razy 20

  To nie są chyba ekolodzy, a jak są, niech pokażą dyplomy. Tak jak murarz-tynkarz nie jest zazwyczaj architektem, policjant drogówki zazwyczaj nie jest politykiem, a zwolennik Antoniego M. teologiem.

 • porannakawa01

  Oceniono 72 razy 18

  Zieloni zapłacą za zniszczenie cudzej własnsci?

 • gnago

  Oceniono 44 razy 10

  Oczywiście pokryją strany związane ze zniszczeniem cudzej własności.

  Czy nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX