Nowe porządki na basenie: koedukacyjne toalety i prysznice

Amatorzy pływania w sosnowieckiej pływalni przy ul. Żeromskiego od paru dni mają koedukacyjne szatnie i prysznice. Urzędnicy przekonują, że to idealne rozwiązanie, ale nie wszystkim się to podoba.
- Do niedawna osoby korzystające z basenu mogły przebierać się w dwóch osobnych szatniach: męskiej i damskiej i korzystać z odrębnych toalet: męskiej i damskiej. Od 1 marca obydwie szatnie są koedukacyjne i wszyscy korzystają z tych samych szatni, toalet i pryszniców - skarży się nasza czytelniczka.

Domyśla się, że zmiana to efekt tego, że z sosnowieckiej pływalni korzysta znacznie więcej mężczyzn niż kobiet.

- Musieli nieraz czekać w kolejce na kluczyk do szafki w męskiej części. Teraz mają ich do dyspozycji więcej. Problem w tym, że ludzie nie myją już całego ciała przed skorzystaniem z basenu. Trudno rozebrać się do naga przed obcymi mężczyznami czy kobietami - pisze na Alert24 mieszkanka Sosnowca.

Boi się, że efektem będzie sanitarna katastrofa i zamknięcie basenu.

- Być może szatnie koedukacyjne są rozwiązaniem nowoczesnym i europejskim, gdyż mężczyźni wiedzą, jak zbudowane są kobiety, i odwrotnie. To jednak zbyt rewolucyjne - kwituje.

Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego urzędu miasta, przekonuje, że obawy kobiety są przesadzone.

- Postanowiliśmy skończyć ze sztucznym podziałem na szatnię męską i damską. Tym bardziej że w męskiej często były zajęte wszystkie szafki, a w damskiej tylko parę - mówi Łysy. Dodaje, że dzięki zmianom z pływalni może korzystać więcej osób.

- Jednocześnie nocami trwają prace przy prysznicach. Będą koedukacyjne, ale za kilka dni każda osoba będzie miała zapewnioną całkowitą intymność - mówi.

Więcej o:
Komentarze (48)
Nowe porządki na basenie: koedukacyjne toalety i prysznice
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 121 razy 111

  Niestety, pomimo zachęt, kobiety nie chcą korzystać z pisuarów. Za to oddawanie moczu w pozycji siedzącej mężczyznom wychodzi całkiem, całkiem.

 • dziadekjam

  Oceniono 85 razy 75

  Sprawy idą w dobrym kierunku. Nareszcie heteroseksualnym zrównano szanse z homoseksualnymi.

 • dziadekjam

  Oceniono 65 razy 59

  Dobry pomysł. Łatwiej będzie znaleźć kogoś do umycia pleców.

 • skaut001

  Oceniono 43 razy 29

  Pomysł rewolucyjny? Tia... najpierw sie rodzisz, wszystko masz na wierzchu i we wlasciwym miejscu, potem ucza Cie wstydu w imie "europejskich wartosci" i gdy sie znowu rozbieraja to wmawiaja, ze to rewolucja... oh cmon!

 • antekguma1

  Oceniono 16 razy 14

  Naturyści nie maja takich problemów i rozterek.

 • mojaodyseja

  Oceniono 38 razy 14

  'Postanowiliśmy skończyć ze sztucznym podziałem na szatnię męską i damską.'

  Jasne, a co tam, po co te całe ceregiele ;)
  Świat staje na głowie....................

 • jacekzwawy

  Oceniono 12 razy 6

  Przede wszystkim to rozwiązanie ma zwalczać gejostwo. Nadzy meżczyźni i nagie kobiety w jednym pomieszczeniu mają stworzyć atmosferę zachęcająćą do do heteroseksualizmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX