Radiowóz na sygnale potrącił dwie kobiety

21-latka i 22-latka wbiegły tuż przed radiowóz jadący Marszałkowską na sygnale.
W sobotę o godz. 22.50 radiowóz marki Kia jechał Marszałkowską od Królewskiej w kierunku Al. Jerozolimskich. - Miał włączone sygnały dźwiękowe i świetlne. W dodatku na skrzyżowanie przy Świętokrzyskiej wjechał na zielonym świetle. Kobiety przechodziły z prawej strony Marszałkowskiej na lewą, patrząc od strony kierowcy. Wbiegły tuż przed maskę auta - mówił Rafał Opas z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Zastrzega, że to wersja oparta na zeznaniach świadków, która będzie jeszcze weryfikowana.

Na szczęście wypadek nie okazał się tragiczny w skutkach. 21-latka ma złamaną nogę. 22-latka prawie nie ucierpiała: po badaniach w szpitalu została już zwolniona do domu. Ponieważ w wypadku brał udział policjant, sprawę z urzędu prowadzi prokuratura.

Komentarze (81)
Radiowóz na sygnale potrącił dwie kobiety
Zaloguj się
 • 2kotunia1

  Oceniono 102 razy 52

  czytaj szary polaczku, że polucjanci smigali po zielonym ( nienawiść zaślepia)

 • boo-boo

  Oceniono 40 razy 32

  Typowy pieszy w PL- przechodzić przez ulicę jak się chce i gdzie się chce. Nawet oznakowane przejście dla pieszych nie uprawnia do wtargnięcia na jezdnię- a są i tacy co myślą "są pasy to mogę wchodzić kiedy mi się podoba"- a co tam, że sami zdrowie albo życie stracą to jeszcze komuś kłopotów i wyrzutów sumienia narobią.

 • zenblue1

  Oceniono 58 razy 32

  W Zabrzu na skrzyżowaniu policjant spowodował wypadek i zamienił się miejscami z pasażerem. Nagranie z monitoringu w cudowny sposób zostało skasowane na komendzie policji

 • iremus

  Oceniono 182 razy 24

  Gdyby sprawcą wypadku był zwykły Kowalski gość w białej czapce w analogicznej sytuacji powiedziałby sprawcy, że zbliżał się do przejścia dla pieszych i powinien zachować szczególną ostrożność i przewidzieć że ktoś wbiegnie na jezdnię. I co na to rzecznicy?

 • ggargi

  Oceniono 79 razy 21

  niechęć do policji (patrz np. 11 Listopada) mogę zrozumieć u tych którzy żyli za komuny, nie maja zaufania do policji utożsamiając ją z milicją ale robienie tego przez np. ludzi urodziny powiedzmy od 80' roku to zwyczajna głupota i debilizm. A to właśnie oni wyzywają Policje od SB, komunistów, Zomo … debile nie wiedzą co robią. Ja chcę ufać policji i wierzę jej mimo że popełniają błędy i my wszyscy …
  Bo kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień … - tak wiem w Polsce poleci wiele kamieni :(

 • sir_fred

  Oceniono 54 razy 20

  Polecam przejście przez Powstańców Śląskich, na wysokości Hali Wola. Jakiś skończony kretyn ustawił tam światła tak, że na pasie wschodnim i przejściu przez tory tramwajowe zapala się zielone, ale na pasie zachodnim jeszcze dość długo jest czerwone. No i oczywiście zdarzają się osoby, które reagują na zapalenie się zielonego gdzieś dalej, włażąc na jezdnię na czerwonym, podczas gdy samochody prują jeszcze pełną prędkością. Tam ktoś niedługo zginie, na bank.
  Sam widziałem jak dwóch małolatów o mało nie wpadło w takiej sytuacji pod radiowóz (nie na sygnale). Ostro hamował i skończyło się na steku bluzgów z policyjnych mord. Szkoda tylko, że klęli na chłopaków a nie na tego mistrza od świateł...

 • hana106

  Oceniono 52 razy 16

  niektórzy z was są chyba na bakier z prawem,że tak nie lubicie policji.
  trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś nie widzi radiowozu, zwłaszcza nocą kiedy ruch jest niewielki.
  a może one były pijane.

 • swistak336

  Oceniono 78 razy 8

  "Kierujący pojazdem nie zachował należytej ostrożności, nie zastosował się do zasady ograniczonego zaufania i jadąc z nadmierną prędkością staranował piesze przechodzące przez ulicę." - tekst tego typu wygłosiłby zapewne rzecznik drogówki, gdyby dwie piesze wbiegły przed maskę samochodu prowadzonego przez Jana Kowalskiego.
  To smutne, że służby tak rzadko przypominają sobie o tym, że kierowca nie musi być "winny dla zasady".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX