Trwa dogaszanie kopuły kościoła w Toruniu. "Sytuacja została opanowana"

W Toruniu zapaliła się kopuła kościoła Chrystusa Króla. Na miejscu jest 25 jednostek straży pożarnej. - Sytuacja została już opanowana. Strażacy obecnie rozbierają elementy kopuły i dogaszają ogień - mówi w rozmowie z portalem "Gazeta.pl" st. kpt. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska, rzecznik prasowy PSP w Toruniu. Informację o zdarzeniu przekazali nam czytelnicy Alertu24.
- Strażacy zaczęli gaszenie pożaru około godz. 11.30. Po kilku godzinach sytuacja została opanowana. - powiedziała st. kpt. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska. Jak dodała, na miejscu jest 25 jednostek straży pożarnej. - Paliła się otulina ocieplenia dachu i elementy drewniane, które znajdują się w konstrukcji kopuły. Obecnie strażacy rozbierają elementy kopuły dogaszają już ogień. Może to potrwać jeszcze kilka godzin - zaznaczyła.

Rzeczniczka przyznała, że nadal nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru. Straty są jednak prawdopodobnie wysokie.

O pożarze kopuły poinformował nas czytelnik Alert24, pan Maciej, który mieszka niedaleko palącego się kościoła. - Słyszałem od ludzi, że w kościele trwały prace remontowe, kładziono papę na dach - powiedział nam. Jak dodał, w akcji gaszenia pożaru uczestniczyło wiele jednostek straży pożarnej. - Cały czas dojeżdżają kolejne wozy - relacjonował.

Komentarze (146)
Trwa dogaszanie kopuły kościoła w Toruniu. "Sytuacja została opanowana"
Zaloguj się
 • polaczek0

  Oceniono 131 razy 89

  O kurcze, może jednak Bóg istnieje i do tego jest sprawiedliwy?Jak spłonie jeszcze kilka kościołów i biskupich pałaców to będę w stanie uwierzyć w sprawiedliwość Boską.

 • nabuhodenozor

  Oceniono 115 razy 87

  Płonie płonie Babilon! Płonie płonie Babilon!

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 74 razy 62

  czekamy na odpowiedź Świebodzina !

 • pffffff.0

  Oceniono 68 razy 58

  Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba! Ciekawe co w toruńskich świątyniach nie podoba się opatrzności...

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 36

  Czy to nie przypadkiem robota konkurencji która buduje swój kościół i musi postarać się o odwiedzających

 • villiers

  Oceniono 47 razy 35

  Na biednego nie trafiło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX