"Mecz o wszystko". Madas, zgłoś się! Dostałeś stypendium warte 20 tys. zł

"Madas, zgłoś się. Zapewniamy ci stypendium z montażu!" - napisała na Alert24.pl Warszawska Szkoła Filmowa. Madas, to autor filmu "Mecz o wszystko", od wczoraj internetowego hitu. - Wiem, ryzykuję, ale jeśli ten człowiek potrafi stworzyć film, który porusza widzów, to znaczy, że ma talent - mówi nam reżyser Maciej Ślesicki, kanclerz WSF.
Warszawska Szkoła Filmowa wysłała na Alert24.pl prośbę o pomoc w skontaktowaniu się z twórcą filmu. My zaś skontaktowaliśmy się z Maciejem Ślesickim, założycielem i kanclerzem WSF. - Prowadzimy studia licencjackie na kierunku: montaż filmowy. Wydaje mi się, że to miejsce dla kogoś takiego - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl reżyser. - Trochę ryzykuję, bo nie znam tego człowieka. Nie wiem, co lubi, na kogo głosuje, ile ma lat, po prostu nie mam zielonego pojęcia. Ale myślę sobie tak: jeżeli jest tak, że ten człowiek potrafi stworzyć film, który porusza widzów, to znaczy, że ma talent. I jeżeli jest tak, że ileś tysięcy ludzi ogląda ten film, to znaczy, że posiadł on tę umiejętność, którą powinni posiąść twórcy filmowi - przekonuje Ślesicki.

Wideoklip zapowiadający sobotnie spotkanie Polska - Czechy pt. "Mecz o wszystko", którego autorem jest Madas, z dnia na dzień stał się hitem w sieci. Jednak naprawdę zawrzało w internecie po tym, jak telewizja publiczna usunęła filmik, twierdząc, że narusza on jej prawa autorskie (TVP posiada wyłączność na pokazywanie i transmisję w Polsce wszystkich meczów Euro 2012 - przyp. red.). Na fanpage'u TVP 1 na Facebooku pojawiło się sporo krytycznych wpisów, powstała też strona "Chcę żeby TVP wyemitowała ten klip przed meczem Polska - Czechy!!!", którą lawinowo popiera tysiące osób.

"Zapraszamy autora filmiku do nas"

- Wydaje mi się, że twórca wideoklipu to człowiek, któremu możemy pomóc, oczywiście jeśli chce. Nasza propozycja nie jest nietypowa, bo my dajemy stypendia utalentowanym młodym ludziom. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że nauka kosztuje sporo pieniędzy i stąd nasza propozycja, zapraszamy go do siebie - mówi kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Maciej Ślesicki nie chce komentować kwestii praw autorskich. - Tu chodzi o talent. Prawa autorskie to zupełnie inna sprawa - wyjaśnia.

Na czym konkretnie polega oferta Warszawskiej Szkoły Filmowej? - Prowadzimy studia licencjackie na kierunku montaż filmowy. Wydaje mi się, że to jest miejsce dla takiego człowieka. Trzyletnie stypendium jest warte ponad 20 tysięcy złotych, więc jest o co walczyć - zachęca reżyser.

Czy Madas będzie zainteresowany propozycją Ślesickiego - nie wiadomo. Ale kiedy jeszcze dziś rano pytaliśmy go o opinię po tym, jak TVP usunęła jego film pisał nam: - Zrobiłem filmik dla kibiców, dla polskich fanów, nie robiłem tego dla sławy czy pieniędzy, więc serio czuje rozczarowanie. Pewnie nic się nie da z tym zrobić, ale ja dalej będę tworzył, bo to lubię, bo to moja pasja.

Maciej Ślesicki powiedział, że jeśli po sobotnim meczu z Czechami okaże się, że mamy w kraju wielu utalentowanych ludzi, którzy potrafią - podobnie jak to zrobił Madas - poruszyć tysiące widzów, to on ich także zaprasza po stypendia.

Więcej o:
Komentarze (105)
"Mecz o wszystko". Madas, zgłoś się! Dostałeś stypendium warte 20 tys. zł
Zaloguj się
 • tomeu

  Oceniono 370 razy 358

  Swoją drogą autor nie mógł chyba marzyć o większym rozgłosie, niż ten, który przyniosła mu nadgorliwość i krótkowzroczność kogoś z TVP... :-)

 • malwa61w

  Oceniono 327 razy 307

  Super szansa dla człowieka. Wykorzystać koniecznie!!! Internet to potęga :)

 • matyldas1234

  Oceniono 305 razy 291

  chociaż ktoś potrafi się zachować w tej sytuacji :-)
  Panie Prezesie Braun - miał Pan niesamowitą okazję wygrać to medialnie i wizerunkowo, ale lepiej ganiać z prawnikami, prawda?
  bo chłopak zrobił clip, którego Pana ludzie nie zrobiliby i za 100 lat...

 • blekota6666

  Oceniono 244 razy 220

  Ten kraj się zmienia na moich oczach nie do poznania:) Z dnia na dzień!

 • eskrzynka

  Oceniono 60 razy 52

  Brawo Ślesicki!
  TVP - Buuuuuuuuu!

 • gosc.dzielny

  Oceniono 32 razy 30

  tak naprawdę Ślesicki nie daje pieniędzy, tylko miejsce w swojej szkole, szkole o której do dzisiaj wiedziała garstka osób, ale od tej chwili wie dużo więcej

 • staalkeer

  Oceniono 36 razy 30

  to juz nie pierwszy fajny filmik który gnidy usuwają, jak widze w jak chory sposob wielkie koncerny np takie jak apple podchodzą do patentów i spraw wlasnosci to az zlosc bierze. Całe filmy i piosenki można chronić prawami ale nie autorskie przeróbki tworzone przez internautów dla internautów. Tylko kasa, kasa, kasa.

 • cezar85

  Oceniono 22 razy 18

  miły gest i niegłupi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX