Węgierskie linie lotnicze Malev zawiesiły działalność

O godz. 6 rano zawiesiły swoją działalność węgierskie linie lotnicze Malev. Na stronie linii pojawiła się informacja o tym, że ze względu na niemożliwość utrzymania płynności spółki narodowy przewoźnik zmuszony jest uziemić wszystkie loty.


- Dziś węgierski przewoźnik lotniczy wstrzymał operacje - napisał na Alert24 czytelnik "3whisky". Parę minut później o sytuacji powiadomił nas o tym kolejny czytelnik, Mazi.

Na stronie Malev widnieje informacja, że linia lotnicza straciła, w związku z informacjami o problemach finansowych i objęciu przez rząd Węgier ochroną przed wierzycielami, zaufanie dostawców, którzy zaczęli żądać niezwłocznych zapłat za swoje produkty i usługi. Rząd z kolei nie jest w stanie wspomagać linii nowymi funduszami.

Odpływ gotówki z Malevu przyspieszony został tak drastycznie, że nie jest możliwe utrzymanie działalności - poinformowała spółka. W ubiegłym miesiącu Komisja Europejska wezwała narodowego przewoźnika Węgier do zwrotu milionów dolarów rządowej pomocy otrzymanej w latach 2007-2010.

Dla pasażerów linie uruchomiły dwie infolinie, na których mogą się dowiedzieć o możliwościach podróży i odszkodowaniach.

Więcej o:
Komentarze (77)
Węgierskie linie lotnicze Malev zawiesiły działalność
Zaloguj się
 • texeira

  Oceniono 25 razy 23

  Ekonomia być trudna i niektóra polska bwana nie rozumieć.
  No to wyjaśniam - pomoc dla Malevu zaczęła się za pierwszych rządów Fideszu. W latach 2007-2009 linię usiłowano sprywatyzowac, ale nie dopuścili do tego związkowcy i ówczesna opozycja parlamentarna (Fidesz), nazywając to (uwaga, będzie znany termin) "grabieżą majątku narodowego". A że rząd socjalistów nie miał jaj, to potulnie godził się na wszystko. Teraz, rok temu była ostatnia szansa na prywatyzację Malevu. Nie zgodził się,z racji pryncipialnych poglądów, rząd i znowu zwiazki zawodowe - profideszowe zresztą. W miedzyczasie wyszło na jaw, że socjaliści, aby nie robić nastepnej zadymy, po cichu trzymali Malev na państwowej kroplówce. W efekcie UE wezwała do zwrotu tej pomocy i stało się jak się stało. Nb. że rząd Orbana chce przedstawić to jako działania "wrednej UE" to już inna para kaloszy, bo Fidesz i soclisci mają w sprawie Malevu tak czarno za uszami, ze i pzrez najblizsze 20 lat się nie domyją;) A tak na marginesie potwierdza się opinia że w byłych demoludach związki zawodowe doskonale radzą sobiez niszczeniem własnego miejsca pracy....

 • s3g

  Oceniono 15 razy 9

  Mam trochę latania w lutym, ale jak Kaczyński zdąży zrobić Budapeszt w Warszawie to spox zostanę w domu.

 • misafi

  Oceniono 15 razy 9

  To nie jest bankructwo tylko zgodnie z obietnicą premiera Kaczyńskiego Malev przenosi swoją siedzibę do Warszawy, na Nowogrodzką, bo przecież teraz tutaj ma być Budapeszt...

 • futuroeuro

  Oceniono 14 razy 8

  Jarek powinien Polakom zalatwic taki Budapeszt. Moze POLECI wyzwolic samoloty Malev z okupacji kapitalistow ten maly komuszek?

 • plus_minus_zero

  Oceniono 13 razy 7

  w ramach solidarności PISdzielce razem z największym z największych wodzów powinni dołączyć!

 • anvill

  Oceniono 13 razy 5

  No to co realizujemy scenariusz węgierki Panie Kaczyński?

 • wels5

  Oceniono 11 razy 5

  Jeszcze Jarosław, po zbawieniu Polski nie pojechał zbawiać Węgry?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX