Protesty przeciw ACTA nie tylko w Polsce. Dziś Czechy, 11 lutego 14 państw w Europie

Już dziś protestują Czechy, Polacy przez cały tydzień, a na 11 lutego planowane są manifestacje przeciwników umowy ACTA w 12 kolejnych państwach w Europie. Fala protestów przetoczy się przez cały kontynent?
- Przygotowania do protestów przeciwko ACTA w całej Europie rozpoczęte! - napisał na Alert24 Robert, który poinformował nas o gromadzącej informacje o protestach przeciw ACTA na całym kontynencie stronie na portalu Facebook.

Protesty w 14 państwach, 39 miast we Francji

Dziś protestują Czesi, którzy planują także manifestację na 11-tego. W Polsce protesty w kolejnych miastach trwają w zasadzie codziennie - a na 11 lutego planują już protesty Kraków i Szczecin, jednak największe manifestacje - w 14 krajach Europy - mają odbyć się 11 lutego. We Francji, gdzie protesty odbyły się już w ten weekend, kolejna ich odsłona odbędzie się w 39 miastach, w Niemczech - w jedenastu.Manifestować będą też przeciwnicy umowy m.in. w Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii czy Szwajcarii. Najwięcej osób zgłosiło udział w protestach w Sofii. W stolicy Bułgarii - według deklaracji na Facebooku - można spodziewać się nawet 23 tysięcy przeciwników umowy.

Będziesz brać udział w manifestacjach? Zamierzasz robić zdjęcia? Wyślij je na Alert24! Czekamy!

Więcej o:
Komentarze (14)
Protesty przeciw ACTA nie tylko w Polsce. Dziś Czechy, 11 lutego 14 państw w Europie
Zaloguj się
 • 13ronin

  Oceniono 40 razy 38

  Przyglądam się temu sporowi od samego początku i mimo że niby wszyscy znają ACTA nie mam pojęcia dlaczego wiąże się go tylko z Internetem. W mediach mówi się o ACTA jako o problemie Internetu ale jeżeli przeczyta się ten dokument uważne to widać że internet to tylko mała część jakiej on dotyczy... ACTA jest traktatem handlowym narzuconym przez USA, na warunkach USA. Nacisk jest wręcz fizycznie odczuwalny. Jak wiemy ACTA dotyczy przeciwdziałania rozpowszechniania podróbek nie tylko w Internecie ale przede wszystkim w świecie realnym. ACTA będą miały zastosowanie wszędzie tam gdzie zostanie naruszenia zasada rzekomej oryginalności. Narzuci to rozprowadzanie produktów opartych na konkretnych patentach. Do czego zmierzam? Otóż ACTA zakładają na sygnotariuszy stosowanie wyrobów które są poparte patentami zarejestrowanymi w wielkich korporacjach zachodu (czytaj USA). A dlaczego bo nie mamy własnych które mogłyby konkurować z tamtymi. To od razu eliminuje konkurencje krajów rozwijających się takich jak Polska. Nie będziemy mogli niczego produkować bez kupna licencji od korporacji zachodnich inaczej będziemy odpowiadać za podrabianie, czyli będziemy biedni ponieważ licencje są tak drogie że nie sprzedamy niczego taniej od nich. To będzie miało wpływ na wiele gałęzi przemysłu jak na przykład przemysł około-samochodowy. Nie znajdziemy tanich części zamiennych. To samo dotyczy przemysłu IT. Nie mamy żadnych patentów z tej dziedziny. Nawet przemysł rolniczy ucierpi ponieważ licencje na żywność modyfikowaną genetycznie mają tylko amerykanie. Jednym słowem spowolni to lub nawet zatrzyma wzrost gospodarczy. Dlatego takie kraje jak Chiny Rosja czy Indie nie podpisały tego dokumentu. Tam gospodarka idzie do przodu i będzie szła. To oni będą konkurencją dla zachodu. Jak ratyfikujemy ACTA stracimy również całkowitą kontrole nad wydobyciem gazu łupkowego ponieważ licencje na technologie wydobycia mają tylko amerykanie. Czyli nie zrobimy nic bez amerykanów nawet jak się na nich obrazimy. Jak dotkniemy tych złóż bez nich to za to odpowiemy. Jeżeli nie podpiszemy ACTA to możemy dyktować jakieś warunki bo ponoć mamy jedne z największych złóż na świecie. Biorąc pod uwagę krzywą wzrostu zapotrzebowania na jakieś 300 do 400 lat. ACTA jest dobre dla takich krajów jak USA ponieważ to oni mają wszystkie patenty a takie kraje jak nasz doprowadzi do pozycji "wyrobników" dla zapewnienia ich dobrobytu. Ratyfikowanie ACTA będzie jednym z największych przekrętów w dziejach polski. kopiuj / wklej dalej - to nie moje słowa tylko innego użytkownika Proszę Was o kopiowanie i wklejanie tego na inne stron

 • konsta-nty12

  Oceniono 18 razy 16

  To nie tylko protest w sprawie ACTA.
  Europa się buntuje przeciwko totalizmowi biurokratów z Brukseli.

 • altarotw

  Oceniono 10 razy 10

  Mapa protestów przeciw ACTA -->

  maps.google.com/maps/ms?msid=212120558776447282985.0004b7b33e16f13c710c7&msa=0

 • dyzurnydebil

  Oceniono 6 razy 6

  11 lutego wszyscy na ulice!!!

 • ptaki-to-dinozaury

  Oceniono 4 razy 4

  a ja bym to włożył Ad Acta

 • tym-oteusz

  Oceniono 7 razy -5

  Do poczytania: analiza prawna przepisów ACTA dokonana przez kancelarię Maruta i Wspólnicy Sp. j.:

  www.sendspace.pl/file/ceb6932bfe218d7e33eafb5
  "Podsumowując, ogromna większość przepisów ACTA ma już swoje „odpowiedniki” w polskim i unijnym systemie prawa. Oznacza to, że ACTA nie wprowadzi rewolucyjnych zmian i dla osiągnięcia zgodności prawa polskiego z tą umową raczej nie będzie konieczna znacząca modyfikacja obecnego stanu prawnego. Niektóre regulacje prawa polskiego już teraz są bardziej rygorystyczne, niż wymaga tego ACTA."

 • bezportek

  Oceniono 38 razy -34

  Actafobia sie szerzy. Ciemnota i ignorancja tzw "internautów" idzie w parze z lewackim populizmem i medialnym szałem żerowania. Zwierzęcy odruch stadny i brak elementarnej wiedzy (między innymi, na temat samej umowy ACTA) to cecha tłumów, które już wykazały się kretyństwem przy okazji globociepu. Głupich nie sieją, rosną sami.
  Act now, ACTA right now!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX