List otwarty ks. Lemańskiego do biskupa Meringa. "To niegodne biskupa i chrześcijanina"

Duchowni spierają się o Nergala. Na Alert24 otrzymaliśmy list otwarty ks. Lemańskiego do biskupa Meringa. To reakcja na artykuł z "Naszego Dziennika", w którym bp. Mering w ostrych słowach upomina ks. Bonieckiego za obronę Nergala. - To niegodne biskupa i chrześcijanina - ocenia ks. Lemański.
Ksiądz Wojciech Lemański, z Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski zareagował na zamieszczony dziś w " Naszym Dzienniku" list ordynariusza włocławskiego, biskupa Wiesława Meringa. - Sytuacja staje się bardzo poważna, kiedy ksiądz katolicki w telewizji mówi głupstwa - pisał hierarcha. - Wtedy ten kapłan staje się wilkiem w owczarni, a nie pasterzem - dodawał.

List otwarty księdza Wojciecha Lemańskiego do biskupa Meringa:

Każdy biskup, zwłaszcza w naszym kraju, staje się osobą publiczną i musi się liczyć z tym, że jego słowa wypowiedziane w przestrzeni publicznej spotkają się z reakcją. Myślę że właśnie ze względu na społeczną reakcję wypowiedział ksiądz biskup słowa na temat pewnego artysty, a niedługo potem napisał list otwarty do księdza Bonieckiego. Nie żyję na tym świecie tak długo, jak ksiądz biskup, ale pamiętam jeszcze akcje publicznego piętnowania w naszym kraju osób uznanych za godne pogardy, i publicznego odcinania się od owych napiętnowanych przez tak zwane autorytety.

Szatan, czyli nieprzyjaciel, towarzyszył będzie Kościołowi aż do bram Królestwa i z całą pewnością należy stawiać mu czoła. Papież Benedykt XVI publicznie piętnował ową tajemnicę nieprawości dokonującą się wewnątrz Kościoła. Błogosławiony Jan Paweł II publicznie przepraszał za dzieła dokonane za podszeptem szatana przez ludzi Kościoła. Obaj papieże w swojej walce ze złem nigdy nie posunęli się do działań, na jakie zdecydował się ksiądz biskup. Piętnowali zło, ale nigdy nie czynili tego nazywając konkretnych ludzi, kraje, organizacje. To, co zawarł ksiądz biskup w wypowiedziach na temat tego artysty, a już zwłaszcza to, co napisał ksiądz biskup w liście otwartym do księdza Bonieckiego, uważam za niegodne nie tylko biskupa, ale i chrześcijanina. Wypominanie ludziom wymienianym z nazwiska ich rodziców i ich niejednoznacznej przeszłości jest niedopuszczalne.

Jeśli ksiądz biskup takimi metodami chce głosić całą prawdę, to proszę napisać list otwarty do niektórych swoich braci w biskupstwie, których rodzice również mocno związali się z ideologią marksistowską, a rodzeństwo niektórych tonie w nałogach. Proszę piętnować podstępne dzieła szatana wśród hierarchów uwikłanych w świadomą współpracę z organami bezpieczeństwa lub w czyny głęboko niemoralne rzucające straszliwy cień na nasz Kościół.

Wszystkich dotkniętych treścią listu otwartego, jaki wystosował ksiądz biskup do księdza Bonieckiego, zarówno tych wymienionych z nazwiska, jak i poruszonych jego lekturą przepraszam w imieniu Kościoła. A tak na zakończenie, w Chełmnie nad Nerem, w diecezji powierzonej trosce księdza biskupa, szatan pozostawił straszliwe ślady. W tamtejszym kościele hitlerowscy oprawcy przetrzymywali przed śmiercią tysiące Żydów, zanim nazajutrz zamordowali ich w samochodach śmierci. Odwiedzałem ten kościół wiele razy i nie znalazłem żadnego śladu piętnującego to straszliwe dzieło szatana. Do dzieła, księże biskupie.

Ksiądz Wojciech Lemański

Jasienica 28 września 2011Komentarze (310)
List otwarty ks. Lemańskiego do biskupa Meringa. "To niegodne biskupa i chrześcijanina"
Zaloguj się
 • asraz

  Oceniono 82 razy 62

  Biskup dostał w swój chamski ryj od księdza. Brawo.
  Znalazł się jeden normalny ksiądz, bardzo odważny. Pewnie biskupi go " zgnoją ".

 • niezalezny78

  Oceniono 63 razy 47

  Bardzo trafny i mądry list.
  Wielkie brawo dla ks. Lemańskiego !

 • calvadosusmak

  Oceniono 58 razy 38

  podziwiam ks.Lemanskiego. Zaraz mu przeswietla przeszlosc, nasla na niego babcie z radia by wysylaly petycje, poslow pisu, by komentowali niewybrednie i przekresla jego caly dorobek. Co za kraj...

 • aeromonas

  Oceniono 55 razy 35

  Wielkie brawa za mocne i odważne słowa. Nie jestem katoliczką, ale niezmiernie cieszy mnie, że w kościele są tacy ludzie jak ksiądz Lemański. Szacun.

 • jaklucz

  Oceniono 48 razy 30

  Problem Kościoła polega na tym, że to Mering jest biskupem, a nie Lemański. I dopuki takie meringi będą rządziły Kościołem, to owieczki będą pryskać. A to takie meringi właśnie odciągają ludzi od wiary. Ergo: to meringi są satanistami, a nie Nergal.

 • astrid-1

  Oceniono 46 razy 30

  Jestem pod wielkim wrażeniem tego dobitnego listu. To jednak są tym kraju kapłani, którzy potrafią się odezwać ludzkim głosem?

 • mathieu13006fr

  Oceniono 42 razy 28

  a dlaczego fioletowy pan MOEHRING w przebraniu jak z GayParady, nie napisze o okolicznosciach w jakich ZMUSZONO GO do opuszczenia na kilka lat seminarium duchownego w Pelplinie po nielalych 2 latach (gdzie tzw."nauka" trwa 6 lat)?

  jego koledzy kursowi i praktycznie wszyscy ksieza o tym doskonale wiedza, za co kazano owczesnemu kleryczkowi MOEHRINGOWI uciekac przed skandalem z seminarium w Pelplinie, do Lublina

  zawodowym ksiondzem zostal dopiero 10 lat pozniej kiedy sprawa ucichla

  no panie fioletowy plebanie, wyjasnij to pan ;)

 • spluwa-orginal

  Oceniono 46 razy 26

  To jest poczatek konca.Gnija od sierodka,Juz skacza sobie do gardel.

  A tak poza tym szacunek dla ks.Lemanskiego.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 47 razy 25

  Nergal zasługujesz na podziękowania. Będąc konsekwentnym kolesiem, zmusiłeś sukienkowych do myślenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX