Pięciu Szwedów "przedarło" się przez granicę z Rosji

Straż Graniczna z Krynicy Morskiej złapała pięciu Szwedów, którzy na Mierzei Wiślanej jadąc na motocyklach, nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Federacji Rosyjskiej do Polski. Zostali ukarani mandatami.
Strażnicy, pilnujący granicy z Rosją na Mierzei Wiślanej, zauważyli pięciu motocyklistów, którzy jakby nigdy nic, wjechali sobie z Rosji do Polski. Zatrzymali intruzów. Okazało się, że to Szwedzi, stateczni panowie w wieku od 42 do 52 lat. Jechali terenowymi motorami marki KTM, Suzuki i Honda.

Tłumaczyli, że jadą z Rygi do Gdańska, skąd mają prom do Szwecji. A przejechali Mierzeją Wiślaną, bo nie mieli pojęcia, że granicy polsko-rosyjskiej nie można przekraczać w dowolnym miejscu.

To się nazywa przyzwyczajenie do strefy Schengen... 20 lat temu, przy próbie zbliżenia się do tej granicy, zostaliby pewnie zastrzeleni. Teraz skończyło się na 500-złotowych mandatach i pouczeniu, że po plaży nie wolno jeździć.

Więcej o:
Komentarze (70)
Pięciu Szwedów "przedarło" się przez granicę z Rosji
Zaloguj się
 • arturpio

  Oceniono 8 razy 8

  Popieram szwedow.

  Swiat nie nalezy do wopistow, urzednikow, soldateski strzelajacej jedna w drugich, policmajstrow, kontrolerow wszelkiej masci, ormowcow, straznikow czy innych celnikow.

  Swiat nalezy do nas, a wiec do wszystkich. I kazdy z nas moze sobie poruszac sie tam gdzie mu sie chce, jak mu sie chce i po co mu sie chce - tylko jemu. Nikt nie ma prawa nam ograniczac wolnosci poruszania sie po swiecie.

  Taka jest moja opinia.

 • dominik.olsztyn

  Oceniono 5 razy 5

  @jo5348

  Jaaaaaase, a wsklepach byl sam ocet.

  Hel byl pod drutem ze wzgledu na baze wojskowa. W polowie lat 80 dojechalem do konca drogi na mierzei wislanej. Mielismy samochod na zachodnich blachach do tego kamere w bagazniku i bylismy w towarzystwie dwoch cudzoziemcow. Zatrzymali nas do kontroli i jakos nikt do nas nie strzelal, ani nawet nie oskarzyl o szpiegostwo.

 • zigzaur

  Oceniono 7 razy 5

  Sensacją jest, że tych motocykli im nie ukradziono. Obojętnie, czy po przekroczeniu granicy czy przed.

 • r_mol

  Oceniono 4 razy 4

  pantanal

  To poproszę o przykłady kiedy to w latach 80-tych wopiści na granicy wewnętrznej demoludów strzelali do kogoś kto nielegalnie przekraczał granicę. Przykładów z czasów Stalina proszę nie podawać.

 • mniklasp

  Oceniono 8 razy 4

  , straszna ta Polska, zostaliby zastrzeleni!, he, no patrzcie 40 lat temu to Polacy na kajakach plyneli do Szwecji ateraz Szwedzi na motorach

 • azbest122

  Oceniono 8 razy 4

  U siebie nawet przez myśl by im nie przeszło jeździć motocyklem po plaży, ale w bantustanach po przeciwnej stronie Bałtyku, to już wolno wszystko.

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 4

  Że Rosjanie ich przeoczyli, to trochę dziwi. Może testowali czujność polskich pograniczników?

 • drasyr

  Oceniono 3 razy 3

  Granicy pilnują obecnie Polacy a nie Rosjanie stąd też Szwedzi łatwo pokonali "zaporę".

 • aiwaplatz

  Oceniono 3 razy 3

  A dzików się nie bali co tam po Piaskach i Krynicy luzem biegają?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX