Pięć ran postrzałowych w ciele ofiary. Zabił komendant?

Śledczy mają już wstępne wyniki sekcji zwłok ciechanowskiego biznesmena, o którego zabójstwo podejrzany jest komendant policji z warszawskiej Białołęki. - informuje TOK FM. Nie dają one jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak zginął mężczyzna.
Szczątki mężczyzny zostały znalezione w połowie miesiąca w okolicach Legionowa. To, że jest to zaginiony biznesmen Dariusz S. potwierdziły teraz badania genetyczne. Jak powiedziała w rozmowie z TOK FM prokurator Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga lekarz sądowy w ciele mężczyzny znalazł też pięć ran postrzałowych - wcześniej była mowa tylko o dwóch.

Wciąż nie wiadomo jednak czy to one doprowadziły do zgonu biznesmena, czy może strzały padły już po śmierci mężczyzny - bo taka wersja przez śledczych też jest brana pod uwagę. - Biegły nie podał bezpośredniej przyczyny zgonu, stwierdził jedynie, że niewykluczone jest, że zwłoki zostały ujawnione kilka tygodni po śmierci - poinformowała prokurator Mazur.

Z relacji prokuratury wynika również, że na razie nie można też jednoznacznie stwierdzić czy wszystkie pięć strzałów zostało oddanych z tej samej broni i czy była to broń zatrzymanego policjanta. Ma to rozstrzygnąć ekspertyza balistyczna, na którą śledczy wciąż jeszcze czekają.

Dlaczego zabił?

Komendant policji z warszawskiej Białołęki, który jest podejrzany o to morderstwo został zatrzymany w ostatni czwartek. Następnego dnia usłyszał zarzuty, w sobotę zaś został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Motyw zabójstwa nie jest do końca jasny. Niewykluczone, że chodziło o rozliczenia finansowe pomiędzy rodziną komendanta a biznesmenem - Mówimy tutaj o jednym ze sklepów, które prowadziła żona tego funkcjonariusza i to ona mogła mieć kontakt z tym biznesmenem. Za wcześnie jest jednak by mówić o szczegółach - powiedział tuż po zatrzymaniu Maciej Karczyński z Komendy Stołecznej Policji zastrzegając jednocześnie, że jest to tylko jeden z badanych wątków.

Policjanci pod opieką psychologów

Po zatrzymaniu do jednostki, którą kierował komendant szef stołecznej policji wysłał psychologów - To była grupa około dwóch, trzech osób - poinformował w rozmowie z TOK FM Karczyński. - Zdajemy sobie sprawę, że to wydarzenie było szokujące, nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla najbliższych współpracowników zatrzymanego. Dlatego chcieliśmy dać im szansę by mogli z kimś porozmawiać o tym co się stało - dodaje.

Komenda Stołeczna nie zdradza ilu funkcjonariuszy z oferty skorzystało.

Więcej o:
Komentarze (26)
Pięć ran postrzałowych w ciele ofiary. Zabił komendant?
Zaloguj się
 • frych47

  Oceniono 2 razy 2

  Ofiara ma winę bo wkurzyła pana komendanta.

 • glos_europy

  Oceniono 2 razy 2

  To w POlsce typowe.

  Zaczyna zacierać się granica między bandytami i policją.

  My w Europie uważamy POlskę za najbardziej skorumpowany kraj Unii Europejskiej, w której mordy dokonywane przez przedstawicieli państwa są natychmiast tuszowane przez kierujące rządem służby specjalne.

 • emerytus

  Oceniono 2 razy 2

  Ja sie zgadzam z opinia bieglych ( na razie brana pod uwage ) ze klient umarl na zawal serca, a strzaly pan komendant oddal do zimnego trupa.
  Moze chcial sprawdzic czy na pewno nie zyje..
  Matko moja.
  Uprzejmie prosze bieglych zeby wzieli pod uwage mozliwosc otrucia muchomorem sromotnikowym przez zaprzyjazniona tesciowa.

 • vomitorium1

  Oceniono 2 razy 2

  typowe samobójstwo
  (zatrucie ołowiem)

 • ergosumek

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze, że wysłali psychologów, bo policjanci mogą wpaść w depresję.

  Kumendanta im zamkli.

 • brolend21

  Oceniono 1 raz 1

  policja morduje w polsce hahahahaha teraz kolej na ciebie i ciebie haha

 • ministrant_prawdziwe_ciacho

  Oceniono 1 raz 1

  Całe szczęście, że policja cieszy się zaufaniem porządnych obywateli. Biznesmen pewnie nie chciał poddać się rutynowej kontroli. Dalej wiadomo: ostrzegawczy strzał w głowę, okrzyk stój policja i dwa strzały w powietrze.

 • newyorker77

  Oceniono 3 razy 1

  bandycka POlandia bez prawa i sprawiedliwosci

 • teaforme

  Oceniono 1 raz 1

  Typowe dla Muscovy, a tu zaskoczenie!?.....Smrod bandytyzmu w Polsce?,,,zawialo z kremlina!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX