Próbował przekupić policjantów. Dawał im... cztery złote i czterdzieści groszy

Cztery złote i czterdzieści groszy - taką sumę w zamian za zrezygnowanie z wystawiania mandatu zaproponował policjantom pewien 35-latek. Policjanci się nie "skusili", a mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
Policjanci z Nowej Soli w woj. lubuskim zauważyli mężczyznę pijącego alkohol w okolicy sklepu monopolowego. Mundurowi postanowili wypisać mu mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Kiedy zaczęli to robić, otrzymali "propozycję"... W zamian za zrezygnowanie z wystawiania mandatu 35-latek chciał wręczyć policjantom pieniądze. Mężczyzna wyjął z kieszeni garść bilonu i próbował dać je funkcjonariuszom.

Policjanci natychmiast zatrzymali 35-latka i zabezpieczyli bilon. Po przeliczeniu okazało się, że 35-latek próbował wręczyć policjantom 4,40 zł.

Mężczyzna został przewieziony do komendy i zbadany alkomatem - okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut skłaniania osoby pełniącej funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udzielania albo obietnicy udzielania takiej korzyści majątkowej za naruszenie przepisów prawa.

Kodeks Karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat więzienia.

Skomentuj:
Próbował przekupić policjantów. Dawał im... cztery złote i czterdzieści groszy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje