Zmarł policjant ugodzony nożem za to, że zwrócił uwagę wandalowi [WIDEO]

18-letni Mateusz N. rzucił koszem na śmieci w tramwaj. Pasażer, policyjny wywiadowca po cywilnemu, zwrócił mu uwagę. Dostał kilka razy w klatkę piersiową nożem. Trafił w bardzo ciężkim stanie do szpitala. Zmarł.


18-latek rzucił koszem na śmieci w stojący na przystanku przy ulicy Połczyńskiej w Warszawie tramwaj. Wychodzący z tramwaju pasażer, zwrócił mu uwagę. Chłopak rzucił się na niego. Doszło do szamotaniny - opowiada serwisowi Policyjni.pl, Anna Kędzieżawska z KSP.

W pewnym momencie wyciągnął nóż i zadał nim kilka ciosów w klatkę piersiową policjantowi.- Rysopis sprawcy natychmiast został przekazany wszystkim załogom policji. Kilka minut później napastnika zatrzymał zastępca komendanta rejonowego policji na Ochocie - mówi Kędzierzawska.

Napastnika zauważył przejeżdżający tamtędy przypadkiem, nieoznakowanym radiowozem, zastępca komendanta policji na warszawskiej Ochocie. Złapał go. Nastolatek przyznał się do winy. - Badanie wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mateusz N. był już wcześniej karany. Ostatnio zatrzymywano go za rozbój, udział w bójce i uszkodzenie wiaty przystankowej.

Policja informowała na początku, na podstawie relacji świadków, że w tragicznym zdarzeniu brał udział jeszcze jeden napastnik. Informacja ta nie potwierdziła się.

Policjant ugodzony nożem trafił w bardzo ciężkim stanie do szpitala. Około godz. 13. zmarł. Dzisiaj był ostatni dzień na urlopie. Nie miał przy sobie broni, bo na czas urlopu policjanci muszą ją zdawać do depozytu.

Mł. asp. Andrzej Struj był wywiadowcą. Pracował w policji od 15 lat, był wielokrotnie nagradzany. Zostawił żonę i dwójkę małych dzieci.

- Komendant Stołeczny Policji wystąpi do prezydenta z wnioskiem o nadanie mu odznaczenia Krzyż Zasługi za Dzielność. Wystąpi też z wnioskiem do szefa MSWiA o pośmiertne nadanie mu wyższego stopnia oraz złotej odznaki Zasłużony Policjant - poinformowała Kędzierzawska.

Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura rejonowa na warszawskiej Woli.

W serwisie policyjni.pl także: Ponad 20 gram heroiny ukryła w...Skomentuj:
Zmarł policjant ugodzony nożem za to, że zwrócił uwagę wandalowi [WIDEO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje