Do masakry doszło w niedzielę pomiędzy północą a trzecią nad ranem, w pobliżu miasta Belleville w Teksasie. Jak podaje gazeta The Houston Chronicle po zamordowaniu członków rodziny Thomas uciekł
autem z domu. Później próbował włamać się do położonego półtorej mili dalej domu sąsiada. Sąsiad wycelował do Thomasa ze strzelby i wezwał policję. W momencie zatrzymania Thomas był nagi. Policja aresztowała go pod zarzutem włamania.
20-latek przyznał się do zabicia krewnych w niedzielę popołudniu, gdy był już osadzony w więzieniu. Wkrótce potem na policję zadzwonili inni członkowie rodziny, którzy 12 godzin po masakrze przyjechali do domu i odkryli ciała. Zwłoki czterech członków rodziny były wewnątrz domu. Nagie ciało 19-letniego Cedrica Thomasa, brata zabójcy, znajdowało się pomiędzy drzewami rosnącymi obok budynku. Śledczy przypuszczają, że został postrzelony gdy próbował uciekać. Obok jego ciała
policja znalazła narzędzia zbrodni - strzelbę i pistolet. Maczeta znajdowała się w środku domu. Odcięta głowa dwuletniej dziewczynki była przy jej ciele.
- To jedna z najbardziej makabrycznych zbrodni jaka wydarzyła się w Austin County - powiedział w wywiadzie dla The Houston Chronicle prokurator okręgowy
Travis Koehn. Siostra Thomasa, 25-letnia Ka'tara Price, która podczas masakry przebywała w Houston, powiedziała, że na zachowanie jej brata mogła mieć wpływ konwersja na Islam. Powiedziała rówież, że jej brat zawsze był bardzo agresywną osobą.
Śledczy czekają obecnie na wyniki testów mających wykazać, czy podczas zbrodni Thomas był pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Za morderstwo może mu grozić kara śmierci.
W serwisie policyjni.pl także: Dwa razy popełniał samobójstwo. Nie wyszło