Miały sprzątać, kończyły jako prostytutki

Werbowali kobiety do rzekomej pracy w charakterze sprzątaczek na terenie Niemiec. W rzeczywistości były wywożone do agencji towarzyskiej i zmuszane do prostytucji. Kryminalni i śledczy z KWP w Gdańsku zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w tym procederze.
Dwie kobiety i dwóch mężczyzn werbowało do rzekomej pracy w charakterze sprzątaczek osoby będące w trudnej sytuacji finansowej. Obiecywali zatrudnienie na terenie Niemiec, przeprowadzali "rekrutację", a następnie wywozili kobiety za granicę. Tam zabierali im dokumenty tłumacząc, że sami załatwią formalności.

Następnie niczego nieświadome kobiety trafiały do agencji towarzyskiej gdzie były zmuszane do prostytucji. Kobiety zastraszano, były przetrzymywane na zamkniętej posesji, nie znały języka niemieckiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie grupy w wieku od 27 do 41 lat oszukali kilkanaście kobiet. Kilkadziesiąt innych było zainteresowanych pracą, ale z różnych powodów nie doszło do ich wyjazdu.

Przestępcy zostali zatrzymani w środę rano. Sąd zadecydował o ich tymczasowym, trzymiesięcznym aresztowaniu. Grozi im od trzech do piętnastu lat więzienia.

W serwisie policyjni.pl także: Niania wypożyczała dziecko żebrakomWięcej o: