Ukradli prawie 1000 samochodów

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozbili gang , którego członkowie odpowiadają za kradzież blisko 1000 pojazdów. W całej sprawie zatrzymano dotychczas 17 osób, a 11 trafiło do aresztu. Grozi im nawet 10 lat więzienia.
Przestępcy działali na terenie Śląska od 1999 roku. Ich łupem padały popularne marki m.in. volkswageny i fiaty. Niektóre auta były rozbierane na części . Bandyci zajmowali się też m.in. włamaniami do sklepów , rozbojami z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz fałszowaniem dokumentów.

Podczas ostatnich działań, w których uczestniczyli także policjanci z Katowic, Tarnowskich Gór, Gliwic, Włocławka oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego wpadło 5 mężczyzn. Ciąży na nich blisko 300 zarztów kradzieży i włamań do samochodów oraz paserstwa. Policjanci przejęli pochodzące z kradzieży : 2 samochody oraz silnik samochodowy. Złodzieje mieli też przy sobie skanery do nasłuchu policyjnej częstotliwości, urządzenia do pokonywania fabrycznych zabezpieczeń antykradzieżowych , sprzęt elektroniczny służący do uruchamiania samochodów bez oryginalnego kluczyka oraz amunicję. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych grzywien i kar m.in.: laptopy, sprzęt RTV o wartości 10.000 złotych i prawie 50.00 złotych w gotówce.

W całej sprawie zostało zatrzymano do tej pory 17 osób, 11 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.Wszystkim łącznie przedstawiono prawie 1000 zarzutów popełnienia przestępstw. Przestępcy mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Sprawa jest rozwojowa .

W serwisie policyjni.pl także: Sprawdź, czy twojego sąsiada nie szuka policjaWięcej o: