Karabiny z tłumikami i lunetami w skrytce pod parapetem

Trudno uwierzyć, że ten arsenał nie był używany do przestępstw. Policjanci z CBŚ odkryli w jednym z domów pod Lublinem dwie sztuki broni palnej długiej z lunetami i tłumikami i cztery tysiące sztuk amunicji. Policyjni eksperci sprawdzają teraz, czy i do jakich przestępstw była użyta broń.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego razem z około 30-osobową grupą policyjnych antyterrorystów z Lublina i Warszawy weszli na teren kilku prywatnych posesji pod Łęczną i Lublinem. Zatrzymali czterech mężczyzn: 40 -letniego Piotra M., 31-letniego Waldemara B., 34-letniego Eryka Sz. oraz 30-letniego Radosława Ch.

Jak wynikało informacji posiadanych przez policjantów z CBŚ mężczyźni mieli mieć broń i amunicję. W trakcie przeszukań posesji należących do zatrzymanych policjanci znaleźli dwie jednostki broni palnej długiej wyposażonych w lunety oraz tłumiki a także cztery tysiące sztuk amunicji do tej broni. Nielegalny arsenał był ukryty w specjalnie skonstruowanej skrytce pod parapetem w domu 40-letniego Piotra M. spod Lublina.

Kolejne sztuki amunicji, ale w mniejszych już ilościach policjanci ujawnili u pozostałych zatrzymanych. U jednego z nich, bezrobotnego, policjanci zabezpieczyli samochód o wartości około 120 tys. złotych. Czterej mężczyźni usłyszeli zarzut nielegalnego posiadania broni. Posiadacz broni z tłumikami został aresztowany. Wobec pozostałej trójki zastosowano poręczenia majątkowe i dozór policji.

Policjanci badają skąd pochodzi broń i czy była użyta do popełniania przestępstw.

Serwis policyjni.pl poleca: Urządził sobie safari i upolował ciągnikSkomentuj:
Karabiny z tłumikami i lunetami w skrytce pod parapetem
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje