Mnóstwo e-maili i telefonów na policję ws. znalezionego w Tatrach mężczyzny

14.02.2012 09:51
Znaleziony w Tatrach mężczyzna

Znaleziony w Tatrach mężczyzna (Fot. Policja)

Zakopiańska policja otrzymuje kolejne zgłoszenia ws. mężczyzny znalezionego w Tatrach. Obecnie przebywa on w szpitalu, gdzie trafił z poważnymi odmrożeniami. Nie wiadomo, kim jest, on sam również nic nie mówi.
- Otrzymaliśmy bardzo dużo telefonów i e-maili od różnych osób, które podpowiadają, kim może być mężczyzna. Obecnie wszystkie zgłoszenia są weryfikowane. Nadal nie ma jednak przełomu w sprawie - powiedział w rozmowie z serwisem Policyjni.pl rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem podinspektor Kazimierz Pietruch. Jak dodał, mężczyzna nadal nic nie mówi i wciąż nie wiadomo, z jakiego powodu.Jak informował wczoraj krakowski oddział "Gazety", mężczyzna został znaleziony na Polanie pod Kopieńcem. Podczas rutynowego patrolu Jan Polak, pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego, zauważył ślady butów w rzadko odwiedzanej przez turystów części Tatr. Idąc tym tropem, dotarł do pasterskiego szałasu, w którym znajdował się skrajnie wychłodzony i wygłodzony mężczyzna.- Był ubrany nieodpowiednio do panującej w górach pogody: w polarowe spodnie, kurtkę, a poza tym poowijany był w kołdry, szmaty, które gdzieś znalazł - powiedział pracownik TPN. Nie wiadomo, jak długo mężczyzna znajdował się w górach. - Nie było z nim kontaktu, na wszystkie pytania odpowiadał "nie wiem", "nie pamiętam". Natychmiast został wezwany helikopter TOPR, który przetransportował go do szpitala - dodał Polak."Nie ma z nim kontaktu"

Znaleziony mężczyzna ma 30-35 lat, ok. 189 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma rude włosy, jasnoniebieskie oczy, nos średni, uszy przyległe. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie trafił z poważnymi obrażeniami stóp. Na szczęście jego stan się poprawia i nie będzie konieczna amputacja kończyn. Jak poinformował wczoraj ordynator oddziału chirurgii w Szpitalu im. Tytusa Chałubińskiego Piotr Drenda, pacjent jest przytomny, ale zamknięty. Potrafi sam zjeść, wykonać podstawowe czynności, ale poza tym nie ma z nim kontaktu.

Do tej pory na zakopiańską policję nie wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu mężczyzny w tym wieku w górach. Funkcjonariusze sprawdzili też górskie schroniska i pensjonaty pod Tatrami - nigdzie nie poszukują turysty, który zatrzymał się na nocleg i nie wrócił. Mężczyźnie pobrano już próbki DNA i próbki daktyloskopijne w celu sprawdzenia, czy figuruje on w jakiejś bazie danych.

Policja prosi wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciu, o kontakt z najbliższą jednostką policji pod nr 997. - Mężczyzna potrzebuje opieki. Bardzo zależy nam, aby ustalić, kim jest - powiedział podinspektor Pietruch.

Komentarze (123)
Mnóstwo e-maili i telefonów na policję ws. znalezionego w Tatrach mężczyzny
Zaloguj się
 • wojt_koziol

  Oceniono 64 razy 52

  Fajnie być Polakiem, fajnie jest być zdrowym, mieć internet i pisać kretyńskie, chore komentarze. To przecież tylko jakiś bezdomny, to jakiś rudy, nie nasz, biedny, chory, to w cholerę z nim. My są przecież takie śmieszne, jak piszemy śmiszne wg nas komentarze na temat tego człowieka i jego sytuacji!! My mamy internet, a ten facet jest chory i biedny. To fajne i zabawne!!!

 • koszar

  Oceniono 61 razy 41

  Zablokujcie możliwość komentowania. Informacje można przekazywać policji, a niewybredne dowcipy są tutaj nie na miejscu.

 • ma7da

  Oceniono 49 razy 37

  Poziom waszych wypowiedzi już dawno sięgnął dna.

 • gatox

  Oceniono 42 razy 36

  Myślałem,że po sprawie z Sosnowca telewizje trochę się opamiętają, ale niestety. Rozumiem, że trzeba go zidentyfikować, ale to jak napastują tego biednego człowieka na szpitalnym łóżku to naprawdę przesada. Jeszcze tylko pod kołdrę mu nie zajrzeli - chociaż pewny nie jestem. A pan ordynator na to pozwala. Ciarki mnie przechodzą, bo nikt nie zna dnia ani godziny kiedy TVN24 zajrzy komuś z nas do tyłka.

 • o.beyzyma

  Oceniono 34 razy 30

  Uznanie dl leśniczego, że zainteresował sięhi poszedł po śladach: uratował człowiekowi życie!

 • pato-siu

  Oceniono 36 razy 28

  Te komentarze są bardzo niestosowne,wstyd mi za swoich ziomali.Żeby być człowiekiem,trzeba pracować nad sobą całe życie.Życzę wytrwałości wszystkim maluczkim oraz dużo zdrowia i nigdy demencji.

 • liberus

  Oceniono 29 razy 25

  Szkoda człowieka. Oby szybko wyzdrowiał i oby znaleźli się bliscy lub przyjaciele.

 • rosomak_1

  Oceniono 30 razy 24

  I na marginesie - mam nadzieję, ze ten facet dojdzie do siebie, wyzdrowieje i życie sobie ułoży tak, by móc spokojnie żyć. Życzę powrotu do zdrowia. Służba zdrowia zaś i Państwo ma za...ny obowiązek pomagać przede wszystkim takim ludziom. I to bez względu czy jest ubezpieczonym, Polakiem czy cudzoziemcem. Trzyma za niego kciuki.

 • lob1

  Oceniono 33 razy 21

  Z niektórych bije inteligencja,aż wstyd słuchać i czytać,gdzie Was uczono takich wyrażeń,chyba chodziliście do szkoły dla nienormalnych.Wstyd mi za Was.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje