Porywacze z Wołomina skazani

08.12.2009 16:10
Akta sądowe

Akta sądowe (Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta)

Na kary od czterech do pięciu lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Radomiu ośmiu członków grupy przestępczej z Wołomina, którzy 14 lat temu uprowadzili mieszkańca podradomskich Pionek i żądali okupu w wysokości 100 tys. niemieckich marek. Wyrok nie jest prawomocny.
Siedmiu oskarżonych zostało skazanych na karę czterech lat pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 6 tys. zł. Jednemu z oskarżonych sąd wymierzył wyższą karę - 5 lat więzienia. Mężczyzna oprócz tego, że uczestniczył w porwaniu, zabrał swej ofierze także rzeczy osobiste: zegarek, łańcuszek i sygnet. Oskarżonym sąd wymierzył również kary grzywny.

Sprawa dotyczyła wydarzeń z 1995 roku, ale wyszła na jaw dopiero w ubiegłym roku przy okazji innego śledztwa. Wyrok został wydany w oparciu m.in. o zeznania świadka koronnego.

Jak podkreślił sędzia Adam Kawczyński, wina oskarżonych nie budzi żadnych wątpliwości. - Mamy tutaj do czynienia z zeznaniami świadka koronnego, który sam uczestniczył w tym przestępstwie. Wprawdzie było to bardzo dawno, ale jednak bardzo precyzyjnie przedstawił okoliczności pozbawienia wolności i wymuszania pieniędzy od pokrzywdzonego - powiedział.

Według sądu zeznania świadka koronnego pokrywają się także z zeznaniami pokrzywdzonego, który - jak twierdził - był porwany, przetrzymywany i bity.

W serwisie policyjni.pl także: Więźniowie puszczą nas z torbami?Skomentuj:
Porywacze z Wołomina skazani
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje