"Piękna Aneta" sprzedawała swoje nagie zdjęcia na Naszej - Klasie

18-latek podając się za piękną kobietę o imieniu Aneta oferował mężczyznom mającym konta na naszej-klasie swoje roznegliżowane zdjęcia warte od 10 do 15 złotych. Kiedy otrzymywał wymaganą sumę na konto, przesyłał kolejnego maila, tym razem z żądaniem wpłaty wyższej kwoty. Te pieniądze miały gwarantować klientowi, że jego rodzina, a w szczególności żona nie dowie się o próbie nawiązania przez jej męża, kontaktu z osobą płci przeciwnej. 18-latek mógł zaszantażować w ten sposób około 40 mężczyzn.
18-latek z Olsztynka w woj. warmińsko- mazurskim założył na portalu społecznościowym swoje konto, podając się za nastoletnią dziewczynę. Chłopak uwiarygodnił swoją tożsamość zdjęciem przypadkowej, nieznanej mu osobiście dziewczyny, której wizerunek znalazł w Internecie. Potem, podszywając się za nastolatkę, wyszukiwał mężczyzn, posiadających konta na naszej-klasie i proponował im sprzedaż płyt, które miały zawierać jej roznegliżowane zdjęcia. Cena płyty wynosiła od 10 - 15 złotych.

Następnie, kiedy Aneta swoją ofertą skusiła chętnego i otrzymała od niego pieniądze na swój rachunek, wysyłała kolejne informacje, które zawierały już żądanie wpłaty kolejnych, większych sum 100 - 150 złotych. Kwoty te miały gwarantować wpłacającemu to, że jego rodzina, najczęściej żona, nie dowie się o tym, że szantażowany był zainteresowany nawiązaniem kontaktu z osobą płci przeciwnej.

Jak sprawdzili policjanci, szantażysta nie wysyłał do chętnych mężczyzn żadnych zdjęć, tylko maile. Według funkcjonariuszy, 18-latek zaszantażował w ten sposób około 40 osób z całej Polski i wyłudził nawet do ośmiu tysięcy złotych.

Wczoraj pomysłowy oszust został zatrzymany. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, wirtualna "Aneta" spała. Na ekranie komputera, widniało otwarte konto rzekomej kobiety gotowe do kolejnych transakcji.

Natolatkowi grozi teraz do trzech lat wiezienia.

W serwisie policyjni.pl także: 19-latek zamordował siekierą rodziców, bo nie akceptowali jego związku z mężczyznąSkomentuj:
"Piękna Aneta" sprzedawała swoje nagie zdjęcia na Naszej - Klasie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje