Pościg za piratem drogowym. Wjechał w płot i uciekł w krzaki

15.05.2014 13:18
Suzuki po pościgu za naćpanym kierowcą

Suzuki po pościgu za naćpanym kierowcą (Fot. Inspekcja Transportu Drogowego)

19-latek najpierw pędził przez miasto, wyprzedzając na przejściach dla pieszych i podwójnej ciągłej, potem uciekał przed pościgiem, a kiedy stracił panowanie i rozbił samochód - uciekł w krzaki. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków jest dobrze znany policji.
Do zdarzenia doszło w środę w Szczecinie. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zauważyli niebieskie suzuki, którego kierowca lawirował między samochodami, wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych oraz znacznie przekraczał dozwoloną prędkość. Inspektorzy chcieli zatrzymać kierowcę, jednak ten jeszcze przyspieszył.

W terenie zabudowanym uciekał przed pościgiem z prędkością ponad 140 km/h. W pewnym momencie skręcił w stronę ogródków działkowych, po przejechaniu około 500 metrów stracił panowanie nad samochodem i rozbił samochód o betonowe ogrodzenie. Potem wysiadł z auta i uciekł w krzaki, gdzie został zatrzymany przez inspektora ITD.

Był karany za jazdę pod wpływem

Wewnątrz rozbitego suzuki znajdowało się kilkanaście pustych puszek po piwie. Okazało się, że kierowca nie jest pijany. Ponieważ w pobliżu miejsca zatrzymania inspektorzy znaleźli woreczek foliowy ze śladami białego proszku, policja, która przyjechała na miejsce, zbadała kierowcę narkotestem. Wynik był pozytywny.

Sprawcą okazał się wielokrotnie notowany 19-letni Cezary S., który jest dobrze znany szczecińskiej policji. Okazało się, że za jazdę w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy w styczniu, a samochód miał przykręcone "lewe" tablice rejestracyjne. Oryginalne - niemieckie, znajdowały się w bagażniku.

Sprawę prowadzi policja.

Skomentuj:
Pościg za piratem drogowym. Wjechał w płot i uciekł w krzaki
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje