Zlikwidowano największą w Polsce fabrykę amfetaminy

25.03.2014 06:50
Największą w kraju fabrykę amfetaminy zlikwidowali pod Warszawą stołeczni policjanci. Zatrzymano 2 osoby, które mogły wprowadzić już na rynek pół tony tego narkotyku - powiedział rzecznik KSP Mariusz Mrozek.
- Zabezpieczyliśmy tysiąc litrów BMK półproduktu, z którego można by było otrzymać 700 kg gotowego narkotyku, 20 kg gotowej amfetaminy przygotowanej do wprowadzenia na rynek. Zatrzymaliśmy dwóch mężczyzn produkujących narkotyk - powiedział Mrozek.

Jak dodał, fabryka znajdowała się w powiecie nowodworskim. - Tak wyposażonej fabryki w kraju jeszcze nie zlikwidowano - ocenił.

Nawet 15 lat więzienia

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy produkowali narkotyk. Za wytwarzanie znacznej ilości narkotyków może grozić im do 15 lat więzienia.

To kolejna fabryka amfetaminy zlikwidowana w ostatnich miesiącach pod Warszawą. Jedną z większych policjanci wykryli w listopadzie 2013 r. Zatrzymano wówczas dwie osoby, zabezpieczono 17 kg amfetaminy.

Z danych policjantów wynika, że tzw. lżejsze narkotyki - amfetamina, metamfetamina, ekstazy czy marihuana - trafiają na polski rynek. Od lat polskie grupy przestępcze specjalizują się właśnie w produkowaniu amfetaminy i jej pochodnych.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Komentarze (59)
Zlikwidowano największą w Polsce fabrykę amfetaminy
Zaloguj się
 • sanczez_klatkowski

  Oceniono 169 razy 125

  Znowu tylko likwidacje i zwolnienia. Najpierw stocznie teraz fabryki , co następne , CO !? W tym kraju nie da sie normalnie żyć. Co człowiek musi robić aby spokojnie mógł kupić troche chleba i wyżywić swą rodzine ?

 • big_fat_poppa

  Oceniono 132 razy 114

  Skąd mogą wiedzieć że największa, skoro nie zlikiwidowali wszystkich. Największa do tej pory. Bo największe fabryki narkotyków ma chyba Polmos ciągle.

 • villiers

  Oceniono 60 razy 48

  Wszystko wysprzedają , likwidują i jak tu żyć .

 • artur-borubar

  Oceniono 59 razy 47

  Przydałoby się trochę logiki.... Skąd oni wiedzą, że ta zlikwidowana była największa i nie funkcjonuje w podziemiu jeszcze większa?

 • jeruzalemo

  Oceniono 26 razy 22

  To juz od wielu lat 'odkrycie' policji, ciezko znalezc wyrok w tych sprawach,te 'fabryki' istnialy juz za komuny i dobrze im sie dzialo,wielu 'biznesmenow' dorobilo sie olbrzymich majatkow,wytwornie czy fabryki dzialaly wszedzie,w Warszawie ,na wybrzerzu,bylo ich jak 'maku' skorumpowana policja miala w tym swoje udzialy.Producenci? to wyszkoleni przez zawodowych chemikow amatorzy,a szkolacy? prosze sie domyslec.

 • dodo1977

  Oceniono 24 razy 20

  Cos im się najwyraźniej pochrzaniło - przecież do wyborów jeszcze daleko.

 • majestique

  Oceniono 22 razy 16

  Największą znaną.

 • lokomobila.blog.pl

  Oceniono 26 razy 12

  A skąd wiadomo, że była największa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje