Nietrzeźwy policjant zabił autem pieszego i uciekł. Przyznał się. Trafił do aresztu

18.03.2014 16:07

Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta

- Funkcjonariusz policji z Radzynia Podlaskiego (Lubelskie) Mariusz W., podejrzany o śmiertelne potrącenie autem pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku oraz jazdę po pijanemu został we wtorek aresztowany. Policjant przyznał się do winy.
"Sąd w Radzyniu Podlaskim uwzględnił wniosek prokuratora i Mariusz W. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska. Mariuszowi W. prokurator zarzucił, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym - podjął manewr wyprzedzania innego auta na skrzyżowaniu, czyli w miejscu do tego niedozwolonym, i doprowadził do zderzenia pojazdów, a następnie wjechał na chodnik, gdzie potrącił pieszego, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Pieszy, 60-letni mężczyzna, poniósł śmierć na miejscu. Policjant był nietrzeźwy - badanie wykazało 1,9 promila alkoholu w jego organizmie.

"Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mariusz W. przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień" - powiedziała Syk-Jankowska. Do wypadku doszło w poniedziałek w Radzyniu Podlaskim w obrębie skrzyżowania ulic Międzyrzeckiej i Pomiarowej. Poszukiwania właściciela samochodu, który potrącił pieszego, trwały około dwóch godzin. Okazało się, że jest nim funkcjonariusz komendy policji w Radzyniu Podlaskim sierżant sztabowy Mariusz W., na co dzień pełniący służbę patrolową. Policjant ma 39 lat. W policji pracował od 14 lat. Oprócz odpowiedzialności karnej - za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę grozi kara do 12 lat więzienia - policjant poniesie też konsekwencje dyscyplinarne. Wdrożono już procedurę związaną z natychmiastowym zwolnieniem go ze służby.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Komentarze (9)
Nietrzeźwy policjant zabił autem pieszego i uciekł. Przyznał się. Trafił do aresztu
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 4 razy 2

  Ktoś powinien wydawać gazetę opisująca przestępstwa popełnione przez policjantów
  Tematów na artykuły nie braknie

  www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130321/POWIAT01/130329874

  cia.media.pl/podwojny_gwalt_dla_policjanta_3_lata

 • distepfano

  Oceniono 4 razy 0

  Ile tych PSÓW jest jeszcze w polskiej Policji ?
  Kiedy one przestaną ujadać i przestaną być żywione z naszych podatków ?

 • distepfano

  Oceniono 6 razy 0

  PIES zawsze będzie psem - nawet jak jest pijany.

 • distepfano

  Oceniono 5 razy -1

  Pies zawsze będzie psem - nawet jak jest pijany.

 • distepfano

  Oceniono 6 razy -2

  Pies zawsze będzie PSEM - nawet jak jest pijany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje