Na A4 zderzyło się osiem ciężarówek. Utrudnienia w ruchu

25.11.2013 09:33
Najpierw, przed godz. 9., tir najechał na samochód osobowy, a zaraz potem wpadły na siebie kolejne pojazdy. Droga najpierw została całkowicie zablokowana, potem przez kilka godzin tylko jeden pas był przejezdny. Na autostradzie w stronę Wrocławia utworzył się wielki korek
Przyjechało sześć zastępów straży pożarnej, trzy radiowozy policji i dwie karetki. Został wezwany też śmigłowiec ratunkowy.

Dwie osoby były uwięzione w samochodach, straż pożarna wyciągnęła je za pomocą urządzeń hydraulicznych. Ich stan nie wymagał interwencji śmigłowca - ranni byli przytomni i do szpitala pojechali karetkami.

- Prawdopodobnie jeden z kierowców tirów jechał zbyt szybko i uderzył w samochód osobowy, który stał przed bramkami, a potem ciężarówki wjeżdżały na siebie po kolei - mówi aspirant Mariusz Łupkowski z policji drogowej.

W zdarzeniu udział brało osiem ciężarówek, ale rozbiło się tylko sześć. Dwie ostatnie są tylko lekko uszkodzone.

Droga najpierw była całkowicie zablokowana przez ok. dwie godziny, potem lewy pas został otwarty. Utrudnienia trwały do godz. 16 - korek miał 7 km, sięgając węzła Wrocław Wschód. Aby go ominąć, kierowcy jadący od Opola musieli zjechać z autostrady na węźle Wrocław Wschód (zjazd na Strzelin lub w kierunku ul. Buforowej we Wrocławiu). Ruch w kierunku Opola cały czas odbywał się bez przeszkód. 

- Apelujemy do kierowców ciężarówek, by zachowywali odpowiednie odległości między pojazdami. Tak, by w razie potrzeby miały wystarczająco dużo miejsca i czasu na zahamowanie. Niestety, kierowcy tirów, ale też samochodów osobowych, często po autostradzie jadą jeden za drugim, bardzo blisko siebie - mówi Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

Aktualne informacje o korkach na autostradzie A4 i innych dolnośląskich drogach znajdziesz na naszej mapie

Komentarze (17)
Na A4 zderzyło się osiem ciężarówek. Utrudnienia w ruchu
Zaloguj się
 • wojtek.08

  Oceniono 36 razy 36

  Zawsze jadąc auostradą, widząc jadące jeden za drugim, w odległości kilku metrów za sobą TIRy, zastanawiałem się kiedy dojdzie do takiej sytuacji. Zachowanie bepiecznej odległości za pioprzedzającym pojazdem to abecadło kierowcy. Sposób poruszania się po polskich autostradach ciężarówek to temat na oddzielny artykuł.
  Zastanawie mnie w takij chwili jedno: jadąc przez Holandię i Niemcy nie widzę czasami żadnego policyjnego radiowozu, ale gdy się zagapiłem i jechałem lewym pasem, a inny kierowca wyprzedził mnie prawym pasem, natychmiast znalzł się patrol i obaj zapłaciliśmy mandaty, tymczasem wjeżdżając do Polski pierwsze co rzuca się w oczy to demonstracja policji - pełno patroli, tylko na drodze, gdy łamabne są przepisy jakoś nigdy policji nie widać.

 • iremus

  Oceniono 23 razy 19

  ........ a potem ciężarówki wjeżdżały się po kolei........
  _______________________________________________________________________
  Takiej polszczyzny pozazdrościliby nawet Rey z Nagłowic i Kochanowski z Lublina.

 • toxicwaltz

  Oceniono 30 razy 18

  Panowie kierowcy spali podczas jazdy?

 • strass1

  Oceniono 23 razy 17

  Jest tylko jedna przyczyna tego zdarzenia,która jest charakterystyczna dla polskich szoferów :Nie zachowanie odległości między pojazdami !!
  Polska Policja nie zwraca na to uwagi !
  A polski szofer nie ma wyobrazni czym to grozi.

 • papaleone

  Oceniono 24 razy 12

  To najgorsze jak szofer
  uważa się za kierowcę.

 • soulles

  Oceniono 9 razy 7

  Tirorysta,
  w jednej ręce grucha CB, w drugiej komura przy uchu,
  a na dodatek jedzie i śpi !
  ośmiu ?... jeden za drugim się w siebie pakowali?

  NIE ONI GDY JADĄ TO NIE ŚPIĄ..

 • houq

  Oceniono 13 razy 5

  " ...a potem ciężarówki wjeżdżały się po kolei- mówi aspirant Mariusz Łupkowski z policji drogowej."...tak ta wypowiedź jest podobna do policjanta.

 • htoft

  Oceniono 20 razy 4

  ostatnio przynajmniej raz na tydzień A4 jest zablokowana z powodu wypadku. Ktoś pisał, że autostrady są najbezpieczniejszymi drogami -- niby gdzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje