Podpowiadali przez radio na egzaminie na licencję taxi

Grupa taksówkarzy ?pomagała? w zdobyciu licencji taxi w zamian za łapówkę. Zarzuty usłyszało 18 osób.
Grupa oferująca pomoc przy zdobyciu licencji działała w Warszawie prawdopodobnie od roku. Zgłaszali się do nich kandydaci zainteresowani "łatwym" zdaniem egzaminu. Udostępniano im urządzenia nadawczo-odbiorcze, przez które podawano prawidłowe odpowiedzi podczas egzaminu.

Policjanci złapali oszustów na gorącym uczynku. Na egzaminie wpadło kilkanaście osób, w tym przyszłych adeptów taksówkarskiego fachu oraz organizatorów procederu. Policjanci dokładnie przeszukali zatrzymanych i odnaleźli przy nich urządzenia służące do zabronionej podczas egzaminu komunikacji radiowej. Dowody trafiły do depozytu, a kandydatów i ich pomocników przewieziono do aresztu.

Do tej pory zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w zdobyciu uprawnień, poprzez wprowadzenie w błąd komisji egzaminacyjnej usłyszało 18 osób. Wolscy prokuratorzy wobec 7 osób zastosowali policyjne dozory. To jednak nie jest koniec sprawy. Policjanci sprawdzają, ile osób mogło do tej pory skorzystać z usług "grupy" i w nieuczciwy sposób zdobyło uprawnienia taksówkarskie. Sprawa ma charakter rozwojowy, może dojść do kolejnych zatrzymań. Za popełnione przestępstwa podejrzanym w tej sprawie grożą nawet 3 lata więzienia.

Więcej o:
Komentarze (2)
Podpowiadali przez radio na egzaminie na licencję taxi
Zaloguj się
  • sdoubleu

    Oceniono 4 razy 0

    No bo komu potrzebne są jakieś debilne egzaminy, żeby wykonywać usługi taxi. Samo państwo tworzy sztuczne bariery, sytuacje kriminogenne a później łapie niczemu nie winnych... trochę bardziej zaradnych i karze buuuuu..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX