Sprzedawał Rosjanom stare złotówki. Grozi mu 8 lat

Stołeczna policja zatrzymała mężczyznę, który w dniu meczu Rosja - Grecja sprzedawał Rosjanom stare polskie banknoty jako obowiązujące. Policjanci znaleźli przy nim także 4 bilety na mecz Rosja - Grecja. Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Mężczyzna wpadł po tym, jak dwaj Rosjanie zgłosili się do policjantów z feralnymi banknotami. Chwilę wcześniej "wymienili" euro na złotówki. Jednak jak się okazało, zostali oszukani, bo trafiły do nich banknoty, które już w 1996 roku wyszły z obiegu. Za banknoty Rosjanie zapłacili mężczyźnie 300 euro. Policjanci zaczęli szukać nieuczciwego cinkciarza i namierzyli go tuż przy wyjściu z Dworca Centralnego na Al. Jerozolimskich. Prawdopodobnie szukał okazji, by zarobić na kolejnych obcokrajowcach, którzy przyjechali na mecz Grecja - Rosja.

48-letni Robert Z. został zatrzymany. Funkcjonariusze znaleźli przy nim banknoty różnych państw i stare 50-złotówki. Mężczyzna miał również przy sobie cztery bilety na mecz Grecja - Rosja. Policjanci ze śródmiejskiej dochodzeniówki ustalają, czy bilety zostały skradzione. Robert Z. usłyszał już zarzut oszustwa.

Policja apeluje do kibiców w Polsce, by na stronach Narodowego Banku Polskiego sprawdzali obowiązujące środki płatnicze.

Więcej o:
Komentarze (23)
Sprzedawał Rosjanom stare złotówki. Grozi mu 8 lat
Zaloguj się
 • ugrydul

  Oceniono 20 razy 18

  Mógł tłumaczyć policjantom, że z okazji organizowanego wspólnie przez Polskę i Ukrainę sprzedaje banknoty z Gen. Świerczewskim jako symbol przyjaźni polsko-ukraińskiej :-)))

 • mikejar

  Oceniono 14 razy 12

  I dac mu cale 8 lat. Bedzie nauczka dla nastepnych Poprostu wstyd

 • komercyjny02

  Oceniono 12 razy 10

  Naprawdę rosyjscy turyści uwierzyli, że złoty pozostaje wciąż WALUTĄ NIEWYMIENIALNĄ, w odróżnieniu od rubla? Naprawdę sądzili, że samozwańczy kantor walutowy na dwóch nogach zaoferuje mu kurs wymiany lepszy, niż kantor pod stałym adresem?
  To tylko dowodzi, jak mało oni o Polsce wiedzą.

 • bartek.london

  Oceniono 12 razy 10

  Sztos nadal aktualny:)

 • hetmanwiechu

  Oceniono 13 razy 7

  Szkoda ze u nas nie ma lagrow. Takiego klienta odstawić do ciężkich robut na osiem latek, nauczy go to uczciwości i pokory.

 • kireta21

  Oceniono 9 razy 7

  Nie dziwi mnie, że Rosjanie nie wiedzą o denominacji. Było to ile, 15 lat temu?
  Za to nie mogę wyjść ze zdumienia, że ktoś trzyma jeszcze stare 50-złotówki, które wyszły z użycia jeszcze przed nią. No bo tak długo to by chyba tego przekrętu nie planował?

 • czesu4f

  Oceniono 8 razy 4

  HA! Genialne!

 • ehtarr

  Oceniono 8 razy 4

  Niech policjanci też sprawdzą na stronach NBP jak wyglądają obowiązujące w Polsce środki płatnicze, a potem wybiorą się do tzw. stref kibica.

 • mister_max_napierdalator

  Oceniono 5 razy 3

  Dobre!! :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX