Nocna akcja na Chmielnej. Znaleziono atrapę bomby

Przez trzy godziny w nocy z czwartku na piątek zamknięta była ulica Chmielna. Policjanci znaleźli atrapę ładunku wybuchowego.
Film wrzucony na Youtube przez użytkownika netpozytywny.pl:


Alarm bombowy wszczęto w czwartek ok. godz. 22. Policjanci dostali informację o możliwości podłożenia co najmniej 5 ładunków wybuchowych w pobliżu kamienic nr 24, 26 i 28. Na miejsce natychmiast udała się policja i pirotechnicy. Ulica została przegrodzona taśmą i zamknięta na całym odcinku między Bracką a Domami Centrum.

- Wszędzie pełno radiowozów na sygnale - relacjonował pan Mariusz na Alert24. - Ulica została odgrodzona taśmą od strony Pasażu "Wiecha", za którą funkcjonariusze zawracają przechodniów. Policjanci przeszukiwali z latarką kosze na śmieci. Widziałem przechodzące za odgrodzony teren grupy ludzi, w tym rodzinę z zawiniętym w koc dzieckiem - pisał z kolei na stoleczna@agora.pl internauta Bartosz.

Doniesienia czytelników potwierdzili policjanci. Według zgłoszenia ładunki miały się znajdować m.in. w restauracji przy Chmielnej. Ewakuowano też kilkanaście rodzin z sąsiedniego budynku. Podstawiono dla nich specjalny autobus, w którym mogli się schronić.

Ostatecznie policjanci znaleźli w śmietniku jeden podejrzany foliowy pakunek, który prawdopodobnie miał przypominać bombę. - Śledztwo wyjaśni kto i po co go zostawił - mówi Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji. Atrapa została zneutralizowana przez policyjnych pirotechników. Akcja zakończyła się około godz. 1.30 w nocy.