Złodziejska metoda: kradną "na kolec" i "awarię"

Złodzieje przebijają oponę zaparkowanego auta i czekają na powrót kierowcy. Gdy on wymienia koło, kradną to co znajdą w aucie. Kolejną ofiarą metody ?na kolec? padł kierowca z Piaseczna.
Kierowca z Piaseczna wsiadający do zaparkowanego auta zorientował się, że w jednym kole nie ma powietrza. Mężczyzna wyszedł z auta zmienić koło. Na siedzeniu w samochodzie zostawił portmonetkę z pieniędzmi i dokumentami. W tym czasie złodziej wykorzystując jego nieuwagę ukradł wszystkie rzeczy pozostawione na siedzeniu w aucie.

Metoda działania sprawców zawsze jest taka sama. Kradzieże te zaczynają się od przebicia przez sprawców opony we wcześniej wytypowanym samochodzie. Auto nie jest wybrane przypadkowo. Złodzieje obserwują wcześniej swoją ofiarę. Czekają aż potencjalny poszkodowany zostawi w samochodzie swoje rzeczy. Gdy ofiara popełni ten błąd, wtedy złodziej przebija opony w jej samochodzie. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów kierujący orientuje się, że w kołach nie ma powietrza. Zatrzymuje samochód, po czym zabiera się za wymianę koła. W większości przypadków podczas naprawy pojazdu drzwi samochodu pozostawia otwarte, z czego korzystają złodzieje. Dopiero po wymianie koła do kierowcy dociera, że został okradziony.

Drugą metodą działania złodziei jest zagadywanie kierowców wsiadających do samochodu i informowanie o "awarii". Gdy ci zostawiają swoje rzeczy osobiste na siedzeniach i wychodzą oglądać uszkodzenia, wtedy pozostawione rzeczy znikają razem z usłużnym informatorem.

Jak uniknąć kradzieży? Policja zachęca, by zawsze zamykać drzwi od samochodu. Nie należy też zostawiać swoich rzeczy w widocznym miejscu.

Więcej o:
Komentarze (26)
Złodziejska metoda: kradną "na kolec" i "awarię"
Zaloguj się
 • prezesik007

  Oceniono 4 razy 4

  przestrzelić kolana i jechać dalej

 • hanklo

  Oceniono 6 razy 4

  Polak Potrafi. Polacy byli zawsze drobnymi kryminalistami. Juz w czasie powstania Kościuszkowskiego każdy ranny powstaniec który został za oddziałami był prze polskich chłopów dobijany i okadzany. Byl to jeden z powodów przegrania powstania a Kościuszko zniechęcony do narodu polskiego wyjechał z kraju i już nigdy nie wrócił.Polacy jak Cyganie z natury byli, są i będą złodziejami. Aby to zmienić należałoby tak jak Szwedzi kiedy ucinać ręce lub jak muzułmanie publicznie zabijać.

 • tsuranni

  Oceniono 4 razy 4

  kto kradnie???? bo przecież nie polscy katolicy!!!! Może to Ruscy, masoni, albo żydokomuna z Gazety Wyborczej???? Panie Ziemkiewicz, co pan na ten temat myśli (sic!)???

 • serwis.tk

  Oceniono 3 razy 3

  Używam czegoś takiego jak kamera samochodowa. Ten chiński patent kosztuje trochę ponad 100 zł. Nagrywa w pętli . W razie takiego zdarzenia lub stłuczki mam dowód dla Policji czy firmy ubezpieczeniowej. Polecam !

 • alieniak

  Oceniono 2 razy 2

  A po co kradna? Przeciez nie wzbogaca sie w ten sposob (na dluzszy czas) . Gdzie normalna ludzka przyzwoitosc? Za granica (nie powiem za jaka) ludziom w ogole nie przychodzi do glowy zamykac samochody lub domy. Uczciwosc jest tam wyssana z mlekiem matki. Nikt sie nad tym nawet nie zastanawia.
  Tam okazja nie czyni zlodzieja.

 • tadjan

  Oceniono 4 razy 2

  najciekawsze będzie później....... jeśli zgłosisz kradzież, a nie oświadczysz że dostałeś od napastników wcześniej w mordę policja nie kiwnie nawet palcem i umorzy postępowanie. To samo zrobi ubezpieczyciel, też oleje nas. To jest właśnie państwo prawa.

 • yar369

  Oceniono 1 raz 1

  Nie zostawiać niczego na siedzeniach, zamykać samochód przy każdym jego opuszczeniu, oglądać się wokół siebie!

 • pawlon1

  Oceniono 1 raz 1

  tak to jest jak sie kase, laptopy czy portfel zostawia w widocznym miejscu an siezdeniu i nie polnuje... okazja czyni zlodzieja

 • rosolina

  Oceniono 1 raz 1

  To jest przecież metoda złodziejska znana od pradawna. Mojego znajomego tak opędzlowali cyganie na autostradzie w Czechach, a nie jest on znowu taka oferma i lubi tłumaczyć pewne sprawy ręcznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX