Staruch skazany: sam wymierzył sobie karę

Dwa lata więzienia w zawieszeniu - taką karę zaproponował dla siebie Piotr S. ps. Staruch, a sąd się na nią zgodził. Dzisiaj w Warszawie odbył się proces lidera pseudokibiców Legii. Sąd utajnił posiedzenie, bo na sali rozpraw zebrał się tłum kibiców


Piotr S. za rozbój i pobicie 20-latka zaproponował dobrowolne poddanie się karze dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat, grzywny i zobowiązał się naprawić szkody. Sąd po godz. 14 zgodził się na taką propozycję, dzięki czemu cały proces trwał ledwie kilka godzin.

Dawno żadna sprawa w śródmiejskim sądzie nie wzbudzała takiego zainteresowania. Rano na korytarzu zebrała się spora grupa dziennikarzy i jeszcze większa młodych ludzi, prawdopodobnie kibiców, choć nie mieli na sobie klubowych barw. O godz. 10.40 policjanci kazali zebranym stanąć po jednej stronie korytarza, a drugą konwój prowadził Piotra S. Jego koledzy w tym samym momencie zakryli wszystkie obiektywy kamer i aparatów, tak żeby żaden z fotoreporterów nie mógł zrobić zdjęcia. Ktoś krzyknął "Piotrek trzymaj się" i tłum zaczął wchodzić do sali.

Ludzi było tak dużo, że z trudem zamknięto drzwi. Tłum upchnął się tylko po to, żeby usłyszeć, że sąd utajnia rozprawę. Sędzia Monika Jankowska oznajmiła, że wyłącza jawność "ze względu na możliwość zakłócenia porządku i agresywnych zachowań, a także ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonego i świadków".

Piotrowi S. grozi do 12 lat więzienia. Do napadu miało dojść 1 sierpnia o godz. 17.45. Z materiałów zebranych przez policję wynika, że Staruch wraz z dwoma kolegami, Tomaszem G. i Sebastianem Ł. zauważył w Warszawie na ul. Dzikiej idącego na trening Damiana K. Znali się, bo ofiara to były kibic Polonii Warszawa o przezwisku "Koziołek". Już dwukrotnie Staruch gonił go po mieście, ale Damian uciekał. Tym razem nie udało się i napastnicy skopali chłopaka w obecności personelu przychodni Polskiego Związku Niewidomych. Na odchodnym Piotr S. zabrał jeszcze torbę ze sprzętem sportowym, wycenianą na 500 zł.

Starucha policjanci zatrzymali jeszcze tego samego dnia pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Jego dwaj pomocnicy sami zgłosili się do prokuratury, wyrazili skruchę i dobrowolnie poddali karze: rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 1 tys. zł grzywny (Sebastian Ł.) oraz rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 2 tys. zł grzywny (Tomasz G.). W obronie Starucha wystąpili parlamentarzyści PiS m.in. były senator Zbigniew Romaszewski i Anna S. (niedawno usłyszał zarzut zniesławienia policjantów). W tym procesie grozi mu 12 lat. W innych odpowiada za wtargnięcie na murawę boiska podczas finału Pucharu Polski oraz o uderzenie piłkarza Legii Jakuba Rzeźniczaka.

Komentarze (403)
Staruch skazany: sam wymierzył sobie karę
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 59 razy 39

  Bezprecedensowy atak na wielkiego patriotę, honorowego członka PiS, autorytetu moralnego dla państwa Romaszewskich. Pozostanie w naszych sercach jako męczennik za wiarę. Naród żąda, aby był pochowany na Wawelu, obok innego wielkiego syna obozu narodowo-katolickiego.

 • munaciello

  Oceniono 45 razy 29

  A obrońcy praw bandytów-patriotów - Zbigniew Romaszewski, Anna Sikora (pardon, Anna S.!), Beata Kempa - dzisiaj już się nie pojawili?!
  Zostawili "Starucha" na pastwę "układu", bo nie ma kampanii wyborczej?

 • krusty_the_clown

  Oceniono 33 razy 27

  jak widać lepiej w Polsce kogoś pobić i okraść niż mieć przy sobie pół grama konopii, co za kraj?

  www.dopijamyilecimy.com

 • opozycyjnykoalicjant

  Oceniono 27 razy 23

  brawo !!! idealny przykład dla kolejnych "staruchów"
  nasz wymiar prawa pokazał im właśnie jak bardzo bezkarnie mogą się czuć !!!
  WSTYD I HAŃBA !!!!!!!!!!!!

 • endrju-kowal

  Oceniono 26 razy 18

  Ten wyrok to kpina! Za NIEBEZPIECZNYM BANDYTĄ wstawiają się ludzie, którzy w swym mniemaniu reprezentują Prawo i Sprawiedliwość (nie mam na myśli ugrupowania). Jako obywatel chcący żyć w BEZPIECZNYM kraju, żądam zaostrzenia kar dla takich jak Staruch, bandytów wszelkiej maści.

 • queserasera

  Oceniono 21 razy 17

  Jaki śliczny patriota. Palce lizać!
  Czy Kempa i Romaszewski są na rozprawie?

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 17 razy 11

  Sędzio Trybunału Stanu Rzeczypospospolitej Polskiej Zbigniewie Romaszewski (wybrany głosami PO) - gdzie jesteś? Widzisz i nie grzmisz!
  Gdzie jesteś najlepszy obrońco bandyty stadionowego "Starucha"?
  Zbigniewie! Potrzebuje cię cała zbydlęcona nacja bandytów stadionowych.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 21 razy 11

  Co łączy Starucha z PiS?

  Co łączy PiS z pobiciami i wymuszeniami?

  Czy Kępa i Romaszewski ustalali ze Staruchem jego zeznania w sprawie bandyckich napadów?

  Czy Jarosław Kaczyński kazał swoim posłom pomóc Staruchowi?

  Czy ktoś ma odwagę zbadać te powiązania?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX