218 km na liczniku porsche! Na "siódemce" nagrała go policja [WIDEO]

Policjanci z drogówki w Skarżysku-Kamiennej zatrzymali pirata drogowego. I to nie byle jakiego. 25-letni krakowianin prowadząc porsche gnał "siódemką" z prędkością ponad 218 kilometrów na godzinę! Tłumaczył, że spieszył się na spotkanie.
- Policjanci pełnili służbę na trasie krajowej S7 w nieoznakowanym radiowozie, gdy zauważyli pędzące porsche. Ruszyli za nim wykonując pomiar na wideorejestratorze. Rejestrator prędkości wykazał, że kierowca sportowego samochodu poruszał się z prędkością 218 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h - relacjonuje Damian Szwagierek z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Mimo takiej prędkości, kierowca nie wymknął się świętokrzyskim stróżom prawa. Został zatrzymany. Kosztowało go to 500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Zatrzymany w Skarżysku młody krakowianin jechał w kierunku Warszawy. Tłumaczył, że spieszył się na spotkanie.

Czym jechali policjanci? - Nie mogę powiedzieć, bo to nasze nieoznakowane samochody. Ale zapewniam, że mają bardzo mocne silniki. Dogoniliśmy porsche, dogonimy też ferrari czy lamborgini - odpowiada Szawgierek.Największe grzechy polskich kierowców. Który z nich najczęściej popełniasz? >>

Więcej o: