Wybory 2015. Premier Kopacz u Olejnik: Mamy prezydenta, który ma gdzieś wyroki Trybunału Konstytucyjnego [NAJCIEKAWSZE WĄTKI]

Premier Ewa Kopacz była jedynym gościem ?Siódmego dnia tygodnia? w Radiu Zet. Specjalne wydanie odbyło się w ostatni weekend przedwyborczy. Premier mówiła m.in. o finansowaniu lekcji religii, skrytykowała opozycję i przyznała, że nie wszystko udało się rządowi Platformy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na tydzień przed wyborami w coniedzielnym programie Moniki Olejnik nie było przedstawicieli wszystkich partii. Jedynym gościem była premier Ewa Kopacz.

Najciekawsze cytaty:

1. Pakiet onkologiczny się sprawdza. Po 9 tygodniach kończymy diagnozę nowotworu. To jest najważniejsze.

2. Dziś potrzebna jest koalicja złożona z Polaków, którzy powiedzą PiS "nie". Oni mogą zatrzymać to szaleństwo.

3. Oddanie głosu na partię na granicy progu to strata głosu. PiS może powstrzymać tylko taka partia jak PO.

4. Petru i Nowacka to bardzo sympatyczne twarze. O zapleczu Petru nic nie wiemy, za Nowacką twarze już znane.


"Prezydent ma gdzieś wyroki Trybunału"

- Mamy dzisiaj prezydenta, który mówi "ja stoję na straży konstytucji", ale ma gdzieś wyroki Trybunału Konstytucyjnego. To jest specyficzna sytuacja - tak premier odniosła się do słów Moniki Olejnik, że zarówno PiS, jak i prezydent Andrzej Duda chcą powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn).

Premier powiedziała również, że Prawo i Sprawiedliwość jest "naturalnym zapleczem pana prezydenta".

"Nie zawsze się udawało"

- Jeśli pan przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk mówi, że nie zawsze się udawało, to ja mogę to potwierdzić - tak premier Kopacz podsumowała ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej. - Jeśli ludzie chcą zmiany, to chcą zmiany na lepsze, a nie na gorsze - dodała.

- Pani premier wie, że są kolejki do lekarzy? - zapytała prowadząca audycję. Na co Ewa Kopacz jej odpowiedziała, że wie, bo sama jest lekarzem. - Mam również chorą mamę, która chodzi do lekarza - dodała i podkreśliła, że za rządów PO wzrosło finansowanie służby zdrowia.

Ponadto zachwalała pakiet onkologiczny, który - w jej opinii - się sprawdza w praktyce: - Diagnostyka jest rozszerzona. Ludzie mniej czekają w kolejce, jest mniej całej administracji i procedury papierkowej - mówiła.

Monika Olejnik nie dała się przekonać: - To nie jest prawdziwe. Ludzie czekają bardzo długo na zabiegi.

"PiS to średniowiecze"

- Dziś stoimy przed wyborem, czy będzie nami rządzić partia, która prowadzi nas do średniowiecza i która nie zauważyła, że jesteśmy w XXI wieku. Partia, która nie chce Europy, jest ksenofobiczna, nie szanuje kobiet - mówiła w programie "Siódmy dzień tygodnia".

- Polska się zmieni na kraj, który się będzie izolował od Europy. To będzie kraj, w którym prawa kobiet będą ograniczone, bo głosowania na sali sejmowej pozbawią polskie kobiety prawa do obrony przed tymi, którzy stosują przemoc u nich w domu - mówiła, nawiązując do sprzeciwu PiS wobec przyjęciu konwencji antyprzemocowej.

Powściągliwie natomiast wypowiadała się na temat pojawiającej się propozycji międzypartyjnej koalicji antypisowskiej. - Dziś potrzebna jest koalicja złożona z Polaków, którzy powiedzą PiS "nie". Oni mogą zatrzymać to szaleństwo - stwierdziła Ewa Kopacz.

Finansowanie lekcji religii?

- Kampania wyborcza to nie jest czas, żebyśmy robili taką rewolucję. Jestem za utrzymaniem status quo - tak premier Kopacz odpowiedziała na pytanie o zaprzestaniu finansowania lekcji religii z budżetu państwa. Ewa Kopacz podkreśliła, że w jej programie jest "przyjazny rozdział Kościoła od państwa".

- Czy ma pani na tyle honoru, by przeprosić Polaków za osiem lat rozkradania gospodarki, okradania obywateli i przeznaczanie pieniędzy na ośmiorniczki? - tak zabrzmiało pytanie zadane przez Pawła Kukiza.

Premier Ewa Kopacz odpowiedziała, że za słynne ośmiorniczki i tzw. aferę podsłuchową już przepraszała. I dodała: - Co do mojej dumy i godności, proszę mi wierzyć, panie kolego Kukiz, posiadam je w dostatecznej ilości i w tym obszarze moglibyśmy rywalizować. Chcę jednak rywalizować w programach, a pańskiego, jak do tej pory, nie usłyszałam.

"Prawo i sprawiedliwość jest tylko hasłem"

- Prawo i sprawiedliwość [w nazwie PiS - red.] jest tylko hasłem - tym zdaniem premier odniosła się do wyroku Mariusza Kamińskiego, który startuje w wyborach parlamentarnych z list PiS-u. Na słowa Moniki Olejnik, że wyrok jest nieprawomocny, Ewa Kopacz stanowczo podkreśliła: - Jest wyrok czy go nie ma? Jest.

Kot Kaczyńskiego

- Prezes Kaczyński martwi się o nasze zdrowie. Mówi o epidemiach, które mogą zostać przywleczone przez uchodźców - mówiła Olejnik, odnosząc się do głośnej wypowiedzi prezesa PiS.- Mnóstwo chorób odzwierzęcych pozwala panu prezesowi mieć kota - odpowiedziała prowadzącej premier. - A mimo wszystko mówi, że ludzie przywiozą zarazę. To jest nieludzkie - skwitowała Ewa Kopacz.Chcesz się dowiedzieć, kto z twoich znajomych byłby najlepszym premierem? Zapraszamy do naszej zabawy na Facebooku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Więcej o:
Komentarze (700)
Wybory 2015. Premier Kopacz u Olejnik: Mamy prezydenta, który ma gdzieś wyroki Trybunału Konstytucyjnego [NAJCIEKAWSZE WĄTKI]
Zaloguj się
 • zapora01

  Oceniono 117 razy 41

  Sasin.. to ten co chlał wódę z tym złodziejem z WSI.. należącym do Sieci Kolesi Odcinających Kupony..?
  Sasin.. a jak tam Pani Mielewczyk.. oddała już te pięć milionów złotych.. podarowanych przez Biereckiego..?

 • Justyna Korus

  Oceniono 84 razy 38

  Przypomnę że pierwsi hasło do rozkradania kraju dali Kaczyńscy ze swoim Porozumieniem Centrum. To oni uwłaszczyli się na gazecie Expres Wieczorny wraz z budynkami redakcji i drukarnią. To oni założyli uwłaszczające się spółki TELEGRAF, Srebrna i inne. To oni zaczęli mieszać w FOZZ i kręcić lody z Bagsikiem i Gąsiorowskim. Przypomnę że w 2007 roku PIS sprzedało za ponad 30 milionów budynki w Warszawie na których uwłaszczyło się (ukradło) PC. W tym samym czasie PISowski minister skarbu umorzył długi PC bo twierdził ze nie można znaleźć spadkobierców i następców. Gdy już napełniło się szwajcarskie konta nastał czas krzyków że inni rozkradają kraj.

 • single_malt

  Oceniono 99 razy 35

  Najwyzszy Trybunal jest wg definicji p. prezycenta Dudy w Toruniu.
  PIS prezesa to struktury na granicy struktur mafijnych, pelna konspiracja, zero przejrzystosci i demokracji. Takich organizacji nie da sie skutecznie zwalczac wylacznie metodami demokracji parlamentarnej - bo one z zalozenia nie dzialaja demokratycznie tylko autorytarnie.

 • pela_46

  Oceniono 78 razy 32

  Moim zdaniem, jak tylko PiS dojdzie do władzy to będzie znacznie lepiej. Wreszcie będzie mógł stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego w miejsce Poniatowskiego, zamach smoleński zostanie wyjaśniony a winni zostaną pozamykani w więzieniach. Zostanie upaństwowiona cała służba zdrowia, pielęgniarki i położne dostaną podwyżki wynagrodzeń, że będą się pchały do pracy w szpitalach a wszystkie rodzące, chcące dokonać aborcji, wsadzi się i dostaną dożywocie. Lekarze, którzy zastosują in vitro pozamyka się w więzieniach. Upaństwowi się też banki, kopalnie, huty i stocznie. Wreszcie będzie praca dla ludzi prawdziwych Polaków i katolików !!! Górnicy dostaną podwyżki i nie będą musieli płacić składek ZUS, wtedy węgiel będzie na pewno tańszy. Mundurowym też się należy
  wcześniejsza emerytura i też nie będzie się im naliczać składek ZUS, podobnie jak prokuratorom i sędziom, przecież nas bronią i
  służą funkcjonowaniu Państwa. Związki zawodowe pomogą w zarządzaniu wreszcie polskimi bankami, kopalniami, hutami, szpitalami etc. Wreszcie się podniesie kwotę wolną od podatku do 8000,00. W szkołach będzie obowiązkowa matura z religii, a w każdej klasie krzyż, mediami zarządzał będzie wielebny ojciec Rydzyk, przecież jesteśmy państwem katolickim. Będziemy znacznie więcej korzystać z Unii ale z dystansem, nie będziemy wasalem ani Moskwy, ani Berlina. Nigdy nie przyjmiemy waluty europejskiej. Doprowadzimy do tego, żeby NATO i AMERYKA bardziej nas chroniła. Prezydent Duda gwarantuje nam, że nie będzie się sprzeciwiał reformom PiS-u.
  Dla tych co nie znają albo zapomnieli , fakty z historii! Rok 2005 ."WSZYSCY PAMIĘTAMY PIERWSZY ROK RZĄDÓW PIS. To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat. Pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówić taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach "my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem", premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku. W tym czasie w ramach "my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa", powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele. Mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i senatu oraz 4 wicepremierów. Dwukrotnie TK zanegował ustawy przegłosowane w odstępie kilku miesięcy, co jest absolutnym rekordem. Mieliśmy w ciągu roku 3 rządy, w ramach tych samych partii, 3 rodzaje koalicji, na trzech różnych pakietach "umów", do tego dwóch premierów i pięciokrotnie był wymieniany minister finansów. Jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja jednak zostałem premierem, ponieważ premier, który ma 78% poparcia społecznego był za słaby, wymieniliśmy go na premiera, który ma 33% poparcia, a premier który miał 78% poparcia przegrał wybory na prezydenta Warszawy. Pierwszy raz od 17 lat Polska zobaczyła masówkę, 160 cm kompleksów spędziło słuchaczy radiowęzła z Torunia do stoczni i uroczyście przysięgało nie rozmawiać z Lepperem, po czym polazło i gadało, ale o tym za chwilę. Pierwszy raz od 17 lat w ministerstwie sprawiedliwości w randze wiceministra zasiadł sędzia stanu wojennego i w randze ministra koordynatora komunistyczny prokurator z lat 70. takiej kadry nie miał nawet Leszek Miller. Na fali rewolucji moralnej marszałkiem sejmu, a następnie premierem wybrano 4 krotnego recydywistę, członka powołanej przez SB grupy politycznej.

 • fakiba

  Oceniono 127 razy 29

  Duduś jest z PiS i wyroki jakichś trybunałów i sądów ich nie dotyczą , liczy się dla niego tylko to czego żąda prezio i episkopat

 • gossam.2

  Oceniono 47 razy 27

  Czy prokuratura ciągle sprawdza kilometrówki i noclegi Dudy w Nowym Tomyślu?Jakoś długo sie to wyjaśnianie wlecze.

 • y.woodoo

  Oceniono 57 razy 27

  Marionetek nie moze uznac zadnego wyroku TK bo nie sa one zatwierdzone przez ducha. Jak wszyscy, powtarzam wszyscy, wiecie konsultuje on wszystko z duchem. Jesli duch nie zatwierdzi ustawy to marionetek nie moze jej uznac.
  Do konca jego kadencji bede pisal o pajacyka konsultacjach z duchem chyba ze oficjalnie sie z nich wycofa. Goowno mnie obchodzi ze to z okresu obiecanek-cacanek przedwyborczych dla ciemnogrodu. Jak wiadomo jako katolik akurat sprawe swojej religii musi traktowac powaznie to ja tez to traktuje powaznie. Niedziel wiec zycze waszemu rezydetowi smacznego racuszka serwowanego z rak pedofila lub pedzia.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 31 razy 19

  jak bedzie po 25 jak nie bedziecie głosować?

  ZELNIK pokazał - donosicielstwo, czarne listy, przesladowania - to GDYBY ktoś nie pamiętał (lub był zbyt młody) czasów bur de lu jaki zaserwował nam już raz PIS

  albo ARCISZEWSKA - która wyprowadziła (pewnie zauroczona Biereckim) swój majątek na CYPR - tak patriotycznie i po katolicku - by nie spłacac długu - a dług, bagatela, tylko 5 MILIONÓW został jej DAROWANY przez SKOK

  oto kręcenie lodów przez PIS

  szkoda, że prokuratura NIE interesuje się dziwacznymi wypowiedziami PIS w sprawach paru firm notowanych na giełdzie, p których następowały nagłe skoki lub spadki w cenie akcji - bo KTOŚ na tym zarabiał GRUBE MILIONY

  lody krecimy, PISowskie lody krecimy, LEMINGI PISlamskie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX