RMF: Prokuratura wystąpiła o cofnięcie pozwolenia na broń Grabarczykowi i Selidze

Z wnioskiem do Prokuratury Generalnej o cofnięcie pozwolenia na broń byłemu ministrowi sprawiedliwości Cezaremu Grabarczykowi oraz posłowi Dariuszowi Selidze wystąpiła prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim - podaje RMF FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pod koniec kwietnia Grabarczyk został przesłuchany przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną. Policjanci z Łodzi mieli załatwiać VIP-om broń bez konieczności zdawania egzaminów.

Kilka dni później Grabarczyk złożył dymisję z funkcji ministra sprawiedliwości. - Grabarczyk wyjaśniał, że nie czuje się winny naruszenia prawa i czeka na ustalenia śledztwa. Bardzo mu zależy, żeby ta sprawa była zamknięta - powiedziała ówczesna rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Były minister sprawiedliwości wydał w tej sprawie oświadczenie, które zostało opublikowane na stronie internetowej resortu. Zapewnia w nim, że nigdy nie wpływał na decyzje procesowe prokuratury.

Wśród polityków, którzy otrzymywali pozwolenia na broń bez dopełnienia procedur, miał być także poseł PiS Dariusz Seliga.3 Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (57)
RMF: Prokuratura wystąpiła o cofnięcie pozwolenia na broń Grabarczykowi i Selidze
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 60 razy 48

  Jak można cofnąć coś, czego się nie ma? Bo nie można powiedzieć, że ma pozwolenie, skoro wszedł w jego posiadanie nielegalnie. Cofnąć to mu powinni immunitet i postawić zarzuty.

 • Przemysław Nowak

  Oceniono 19 razy 15

  Ciekawe dlaczego ci nasi politycy tacy strachliwi są..? Boją się kolegów z ław poselskich, rządowych..? Czy może kelnerów chcą postraszyć giwerą?

 • dziadekjam

  Oceniono 22 razy 12

  Wśród polityków, którzy otrzymywali pozwolenia na broń bez dopełnienia procedur, miał być także poseł PiS Dariusz Seliga.
  ====================================================================
  A co z policjantami, którzy im to umożliwili?

 • C. Lees

  Oceniono 10 razy 10

  W Polsce pozwolenia na broń do ochrony osobistej mogą posiadać tylko politycy,ew.wysocy rangą oficerowie policji.W jakich krajach tak jest?Reżimowych.

 • markfrost

  Oceniono 14 razy 8

  To co do tej pory zrobił Komendant Wojewódzki (WSA), a właściwie dlaczego nie zrobił czyli nie cofnął pozwolenia choć ma taki obowiązek z mocy ustawy ? Ignoranci tam pracują ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX