Korwin-Mikke: Jeśli wybory w październiku będą sfałszowane, to moi ludzie wyjdą na ulice

- To USA zrobiło Majdan, a teraz dąży do konfliktu - mówił kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke w TVN 24. Lider partii KORWiN sugerował też, że obawia się sfałszowania wyborów parlamentarnych. - Jeśli do tego dojdzie, moi ludzie wyjdą na ulice - oświadczył Korwin-Mikke.
POLUB NAS
Kandydat na prezydenta odniósł się do konfliktu na Ukrainie i wyraził zrozumienie dla strony rosyjskiej. - Rosja jest otoczona całkowicie bazami NATO, a nie ma żadnych baz rosyjskich wokół USA - mówił Korwin-Mikke w TVN 24. - Ja rozumiem Putina, przecież oni kiedyś byli imperium, a teraz się panicznie boją - dodał.

Zdaniem polityka Polska powinna zachować neutralność w konflikcie rosyjsko-ukraińskim. W związku z tym jako prezydent Korwin-Mikke dążyłby do przerwania szkoleń ukraińskich żołnierzy przez Polaków. - Niech sobie Ukraińcy pojadą na Litwę, tam chcą ich szkolić - stwierdził kandydat.

"Politycy z Kaczyńskim na czele to pieski Waszyngtonu"

Jak powiedział kandydat na prezydenta, mimo że Barack Obama może nie chcieć wysyłać broni na Ukrainę, to "są w USA bardzo silne kręgi dążące do wojny". Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że nie widzi napięć między Polską a Rosją, a jeśli rosyjscy politycy krytykują naszych, to jest to uzasadnione.

- Jestem przekonany, że zdaniem rosyjskich polityków nasi politycy to "pieski Waszyngtonu". I mają rację - powiedział lider partii KORWiN. - Jeszcze bardziej niż premier Ewy Kopacz dotyczy to Jarosława Kaczyńskiego - dodał. Skrytykował on lidera PiS za poparcie dla idei armii europejskiej.

"Korupcja w polskim wojsku jest ogromna"

Korwin-Mikke stwierdził, powołując się na informacje od "wysokich rangą oficerów", że w polskich siłach zbrojnych jest bardzo duża korupcja. - Jeśli zwalnia się 15 tys. żołnierzy, a później zwiększa wydatki na wojsko, to znaczy, że nasi politycy i generałowie chcą brać łapówki - oświadczył.

- Jednak osoby, od których mam te informacje, nie wystąpią publicznie z obawy przed konsekwencjami - powiedział polityk. Kandydat na prezydenta skrytykował też potencjał polskiej armii. - U nas jest ze 100-tysięcznej armii 30 tysięcy żołnierzy, a reszta to gryzipiórki i bataliony kobiece - powiedział.

"Atakuję Komorowskiego, żeby zabrać głosy Dudzie"

Korwin-Mikke stwierdził, że jego głównym konkurentem w wyborach jest Andrzej Duda, ponieważ będzie z nim walczył o drugie miejsce. W związku z tym zamierza atakować głównie prezydenta Komorowskiego. - Atakując prezydenta, zabieram zwolenników Dudzie - oświadczył Korwin-Mikke.

- Mam realne szanse na pokonanie Dudy, o ile ten nie przekroczy 25 proc. w wyrobach - stwierdził kandydat, pytany o swoje szanse na drugą turę. Stwierdził, że jego prawdziwe poparcie widać na spotkaniach w terenie, kiedy zbierają się tysiące zwolenników, głównie ludzie młodzi.

"Jeśli wybory parlamentarne będą znowu sfałszowane, to ludzie wyjdą na ulice"

W kontekście październikowych wyborów do Sejmu i Senatu lider partii KORWiN wyraził obawę, że mogą zostać sfałszowane. - Były takie przypadki, że ludzie do mnie przychodzili, mówili, że głosowali całą rodziną, później w komisji było zero głosów na nasza partię - oświadczył.

- Jak wybory będą sfałszowane, to ludzie wyjdą na ulice i obalą tę władzę - powiedział Korwin-Mikke. - Nienawiść do rządu wśród młodych ludzi jest ogromna - dodał

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (388)
Korwin-Mikke: Jeśli wybory w październiku będą sfałszowane, to moi ludzie wyjdą na ulice
Zaloguj się
 • yattawawa

  Oceniono 1096 razy 668

  Twoi ludzie wyjdą na ulicę?? A kto im napisze usprawiedliwienie dla nauczycielki?

 • size18

  Oceniono 665 razy 317

  Wypunktuje WARIATA, miłośnika dyktatorów:

  1. Korupcja w polskim wojsku jest ogromna. To , co dopiero w wojsku rządzonym przez autokratę by się działo??? O samej Rosji nie wspomnę, korupcja jest wpisana w życie gospodarcze. Wielu inwestorów ze Skandynawii nie przywykłych do dawania w łapę z tego powodu uciekło z Rosji pana Putina.

  2. "Jak wybory będą sfałszowane, to ludzie wyjdą na ulice i obalą te władze" za to w Rosji wybory nie są fałszowane, bo tak się nazywa coś nielegalnego, a w Rosji to co na zachodzie jest nielegalne stanowi prawo. O likwidowaniu opozycjonistów nie muszę pisać.

  3. A największym łajdactwem jest branie unijnego wynagrodzenia od instytucji której się nienawidzi!!!. To tak gdyby ktoś z jednej strony krytykował nazizm, a z drugiej był finansowany przez NSDAP. Zwykłe buractwo.

 • fakiba

  Oceniono 530 razy 230

  A wyprowadż tych swoich ludzi na ulicę ruska łajzo , tylko mam nadzieję że będziesz szedł na czele , żeby policja nie musiała cię szukać żeby dokładnie spałować

 • fakiba

  Oceniono 457 razy 205

  Zaufany człowiek Putina znowu rozdziawił ryja , kto tego buca do studia zaprasza i po co , żeby propagandę Kremla rozgłaszał ?

 • danuel

  Oceniono 370 razy 186

  Oho Korwin dostał nowe wytyczne z centrum dowodzenia. Tylko jedno mnie zastanawia, czy ma już obiecaną posadkę Naczelnika Nowego Królestwa Polskiego?

 • pavle

  Oceniono 256 razy 180

  Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły
  Zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki...

 • fakiba

  Oceniono 336 razy 146

  Ciekaw Ile ci stary gamoniu ekscelencja Putin kasy na kampanię wyborczą obiecał podesłać

 • size18

  Oceniono 264 razy 126

  Pan Korwin Mikke kiedyś powiedział coś takiego:

  "Jak może istnieć ustrój, w którym dwóch meneli spod budki ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu ma jeden głos? Trzeba być idiotą, żeby chcieć w takim ustroju żyć."

  Czy Korwin zmienił miejsce zamieszkania np do Rosji (autokracja), czy jest idiotą!!!

  HE HE HE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX