Sony potwierdza zerwanie kontraktu z Kukizem. Nie chcą pracować z politykiem

Sony Music Polska potwierdziło zerwanie kontraktu muzycznego z Pawłem Kukizem. Powód? Wokalista zamierza wystartować w wyborach prezydenckich. Ma to być sprzeczne z zasadami wytwórni.
Paweł Kukiz, były lider zespołu Piersi, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego i kandydat na prezydenta, napisał na Facebooku, że nie wyda nowej płyty, bo Sony Music Polska zerwało z nim kontrakt. Maciej Kutak, dyrektor w SMP, miał powiedzieć, że dalsza współpraca z Kukizem "to będzie klapa finansowa dla jego firmy, bo muzyka nie może być wykonywana przez polityka".

Kukiz: Oni chcą mnie wykończyć >>>

Sony Music Polska w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej potwierdziło informacje o zerwaniu kontraktu. "Decyzja Pawła Kukiza o starcie w wyborach na prezydenta RP postawiła Sony Music Entertainment w nowej sytuacji, czyli współpracy z politykiem" - pisze Maciej Kutak z Sony. Firma podkreśla, że kampania wyborcza pokrywałaby się z promocją płyty, co stanęłoby w sprzeczności z zasadą Sony "o nieangażowaniu się w jakąkolwiek działalność polityczną".

Kutak podkreśla, że "wstrzymano realizację zaplanowanego projektu" - chodzi najpewniej o płytę Kukiza i Jana Borysewicza. Kukiz został też zwolniony z kontraktu, co ma mu umożliwić wydanie kolejnego krążka w innej wytwórni. Sony podkreśla, że oznacza to dla niego umorzenie zaliczki przekazanej Kukizowi. "Muzyka jest ponad podziałami i chcemy szanować poglądy polityczne naszych wszystkich klientów" - kończy Kutak.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (505)
Sony potwierdza zerwanie kontraktu z Kukizem. Nie chcą pracować z politykiem
Zaloguj się
 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 905 razy 713

  Co się dziwicie, ze firma fonograficzna nie chce mieć nic wspólnego z kampanią wyborczą? Po cholerę im oskarżenia, że coś tam naruszyli, czy nie naruszyli.... Dziwne tylko, że Kukiz tego nie rozumie - no, ale on to akurat nie tylko tego nie rozumie.

 • ttako

  Oceniono 579 razy 439

  No- uczciwe postawienie sprawy. Kukiz tego nie rozumie. A zaliczke fajnie się wydało?

 • melmakianin

  Oceniono 461 razy 269

  żal człowieka ... śpiewac już nie potrafi - mało kto tego nie słucha, więc w politykę uderza ... ale i w muzyce i w polityce nikt tego bełkotu nie chce słuchać.... Panie Kukiz może lepiej np: gajowym zostać

 • filut69

  Oceniono 391 razy 269

  Myślę że Sony oceniło wartość "nowego projektu" i wykorzystało okazję.

 • box-of-surprises

  Oceniono 380 razy 242

  Plus dla Sony.

 • sztucznamgla

  Oceniono 270 razy 192

  brawo - chce robic sobie reklame jako polityk i stukac forse na płytach

  albo albo - chyba i jedno i drugie powinno angazować na 100% a nie na pół gwizdka

  Polska ma dosyć takich cwaniaków, którzy kreca lody na wszystkich możliwych kierunkach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX