Kaczyński na miesięcznicy Smoleńska: Dziękuję Macierewiczowi. Ludzie skandowali: "Antoni! Antoni!"

W 42. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej ulicami Warszawy przeszedł - jak co miesiąc - Marsz Pamięci. Na marszu przemawiał Jarosław Kaczyński, który stanowczo poparł prof. Biniendę i Antoniego Macierewicza w ich sporze z rządowym zespołem ds. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Gdy Kaczyński podziękował Macierewiczowi za jego pracę, tłum skandował "Antoni! Antoni" - pisze Niezależna.pl.
- Tak, proszę państwa, Antoni. Zaczynał od niczego, a dzisiaj zgromadził wraz z innymi ogromny, miażdżący materiał, który nas zbliżył do prawdy - mówił, cytowany przez portal Niezależna.pl, Jarosław Kaczyński .

Przypomnijmy: Zespół przy KPRM wydał komunikat, w którym stwierdził, że wykorzystane przez prof. Biniendę jako dowód na poparcie tezy o zamachu w Smoleńsku zdjęcie zostało sfałszowane. Zarzuty odpierał Antoni Macierewicz.

Kaczyński: Ofensywa perfidnego kłamstwa została przygwożdżona

W podobnym tonie wypowiedział się na Marszu Pamięci Jarosław Kaczyński. - Miesiąc, który minął od naszego ostatniego spotkania, był przykładem, do czego jest się w stanie posunąć ta wielka ofensywa wyjątkowo perfidnego kłamstwa powtarzanego w sposób intensywny i każdego dnia wypełniającego środki masowego przekazu - stwierdził.

Prezes PiS stanął murem za prof. Biniendą. - Ta ofensywa miała miejsce również dziś i dziś została ona przygwożdżona - zostały pokazane zdjęcia, które w pełni potwierdzają tezy prof. Biniendy - mówił Kaczyński, mając na myśli konferencję Antoniego Macierewicza.

- Lasek zmanipulował zdjęcia po to, by sformułować fałszywy zarzut będący fundamentem kampanii politycznej - mówił Macierewicz.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (465)
Kaczyński na miesięcznicy Smoleńska: Dziękuję Macierewiczowi. Ludzie skandowali: "Antoni! Antoni!"
Zaloguj się
 • bob_59

  Oceniono 1677 razy 1509

  Jakim trzeba być prymitywnym i ograniczonym człowiekiem, żeby przyklaskiwać radośnie takim kanaliom jak Kaczyński i Maciarewicz...

 • maciej_aszek

  Oceniono 1162 razy 1046

  Paranoja! Jakim trzeba być ograniczonym intelektualnie człowiekiem żeby wierzyć w brednie Macierewicza i jego "fachowców"!

 • prtzn

  Oceniono 837 razy 769

  generalnie mam to w d**ie co prezes gada niezaleznie od tego czy jest to tylko bzdura czy bzdura totalna zastanawia mnie jednak jedno: kiedy juz wygra wybory jak bedzie sie chcial rozprawic z winnymi tego "morderstwa", tzn. zamknie do aresztu opozycje, przywroci kare smierci, oskarzy ich o zdrade stanu i wysle na stryczek a w miedzyczasie dokona inwazji na Rosje? bo jesli tak zrobi to nikt nie powinien byz zaskoczony a jesli tego nie zrobi to okaze sie populista a i tak nikt nie bedzie mu mial za zle klamstw.

  teraz pytanie: dlaczego wyborcy nie powinni miec przynajmniej magistra ewentualnie matury i zaliczenia testu z wiedzy o polityce przed pojsciem do urn, dlaczego?

 • zaskuba

  Oceniono 606 razy 564

  Antoni przez lata opłacane przez społeczeństwo, nic innego nie robiąc dla kraju, zgromadził wraz z innymi ogromny, miażdżący NAS (pis) materiał, który nas zmiażdżył i przygwoździł i pokazał jakimi jesteśmy bezmózgowcami upubliczniając z palca wyjęte teorie.
  A tłum krzyczał bo klakierzy opłacani przez pis zawsze krzyczą.

 • petroniusz1964

  Oceniono 537 razy 489

  Prezes oszalał, to już dawno naprawdę przekraczyło wszelkie możliwe i dopuszczalne granice przyzwoitości.
  Odejdź człowieku z polityki, zostań działkowcem albo coś zrób dla dobra wspólnego - przestań szkodzić.

  Co do pomników przed pałacam prezydenckim i tych innych ,które mają stawać w Warszawie (a pewnie nie tylko tu) - to namawiam te 14% warszawiaków ,którzy chcą głosować za HGW ale zamierzają iść na referendum - zawróccie NIE DLA REFERENDUM

 • orion57

  Oceniono 436 razy 396

  popatrzcie na zdjęcie..czy Ci chłopcy nie mają się ku sobie:)
  A poważnie zaczynał z niczym i kończy z niczym. Dla Macierewicza to betka ale przy okazji ośmieszył wielu dobrych ludzi.

 • mloo

  Oceniono 147 razy 139

  Kaczyński obrał ścieżkę jaką kroczył Hitler. Tyle że Macierewicz jest od głupszy od Goebbelsa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX