Problemy finansowe Nowoczesnej. "Wprost": Partia tonie w długach [W TYGODNIKACH]

Okładki tygodników

Okładki tygodników (Fot. Gazeta.pl)

- Wymiar sprawiedliwości, któremu nie można przypisać atrybutów niezależności w stosunku do pozostałych organów władzy, przestaje być wymiarem sprawiedliwości - mówi w "Newsweeku" o reformie sądownictwa przeprowadzanej przez PiS prof. Marek Safjan. Z kolei we "Wprost" o tym, kto według Polaków ma największe szanse na odsunięcie PiS od władzy.

Zobacz okładki>>>

- Doszliśmy do granicy, której nie można przekroczyć, bo jej przekroczenie oznacza koniec państwa prawa. Koniec państwa, które budowaliśmy po 1989 r. Powiedzmy to wyraźnie: wymiar sprawiedliwości, któremu nie można przypisać atrybutów niezależności w stosunku do pozostałych organów władzy, przestaje być wymiarem sprawiedliwości - komentuje zmiany w sądownictwie w rozmowie z "Newsweekiem" prof. Marek Safjan, sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE. Więcej>>>

Donald Tusk, Jerzy Owsiak i Robert Biedroń - te osoby mają, zdaniem Polaków, największe szanse na odsunięcie PiS od władzy. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Wprost". Oprócz tego w tygodniku tekst o problemach finansowych Nowoczesnej. "Partia tonie w długach. Zadłużyła się na kampanię na 1,7 mln zł, jest też winna prawie milion Polsatowi. Być może będzie też zmuszona wyasygnować blisko 2 mln zł dla Skarbu Państwa" - piszą dziennikarki tygodnika. Więcej>>>

- Ksiądz, student medycyny, dyrektor szkoły, szefowa polskiego rządu, czyli "zwyczajni, porządni, otwarci ludzie" - tak według tygodnika "Do Rzeczy" o rodzinie Szydłów mówią mieszkańcy ich rodzinnego Przecieszyna. W tygodniku również o ostatniej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy. "Pierwsze weto prezydenta wobec rządu, w sprawie regionalnych izb obrachunkowych, nie oznacza nagłego zwrotu w polityce głowy państwa, ale otwiera pole do spekulacji, w co i z kim gra prezydent" - pisze Kamila Baranowska. Więcej>>>

"Fatalne i antydemokratyczne nie jest reformowanie sądownictwa, lecz chronienie go przed reformami likwidującymi patologie" - pisze Stanisław Janecki w tygodniku "wSieci" o ostatnich ustawach PiS. W tygodniku również kulis niedawnego spotkania i rozmowy pierwszych dam - Agaty Dudy i Melanii Trump, w trakcie wizyty pary prezydenckiej USA w Polsce.

Więcej>>>

Komentarze (38)
Problemy finansowe Nowoczesnej. "Wprost": Partia tonie w długach [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 3

  A co pisowskich Edków obchodzą niezależne sądy...
  Byle micha była pełna i robić nie trzeba było na utrzymanie

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 18 razy 2

  wSieci można olać, to tylko kolejny prokremlowski szmatławiec w stylu Russia Today finansowany pokątnie przez rosyjską mafię i GRU poprzez piramidę finansową HOPS.

 • pissklamie

  Oceniono 30 razy 2

  - Ksiądz, student medycyny, dyrektor szkoły, szefowa polskiego rządu, czyli "zwyczajni, porządni, otwarci ludzie"

  edek co kradnie kasę z uni aż się kurzy, nie rozlicza z fiskusem ???
  ksiądz niech raz w życu zapłaci ZUS za swoją dudę - zasłuży na szacunek !
  o szydle nie wspomnę - szkoda mojego pióra.

  Klamią jak bure suki !

 • glos.wolny

  0

  A tak zupelnie powaznie, kto pozycza pieniadze partii politycznej i dlaczego? A dokladniej, czego w zamian oczekuje? Bo od dawien dawna wiadomo, kto placi ten wymaga. KPZR "pozyczala" pieniedze PZPR na jej ostatnie wybory, sam Miller kase w walizce wozil, Angela (CDU/CSU) pozyczylo pieniadze PO.... jak widac nasze partie nie maja problemow z szukaniem i znalezieniem pomocy finansowej za granica. I teraz kto pozyczal Petru i po co?

 • zigzaur

  Oceniono 16 razy 0

  Petru nie nadaje się na samodzielne stanowisko. Może być z niego asystent-sekretarz. Ponieważ nie życzę mu źle, bo to dobry człowiek, radzę mu, aby został sekretarzem u Janusza Palikota. Ale doradcą finansowym to raczej nie.

 • gtpress

  Oceniono 12 razy -2

  modlmy sie, swieczki juz pala ......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje