Tomasz Zimoch o zawieszeniu: To, co dzieje się od kilku dni, dostarcza mi...

Po tym, jak skrytykował obecną władzę, został zawieszony w pełnieniu obowiązków pracowniczych. Jak to komentuje?

- To, co dzieje się od kilku dni, dostarcza mi niezbitych dowodów na ludzką solidarność. Dostaję naprawdę bardzo dużo wsparcia. Telefon dzwoni bez przerwy - mówi w rozmowie z nami Tomasz Zimoch.

A chodzi o wsparcie, jakie pracujący dla Polskiego Radia dziennikarz i komentator sportowy dostaje po wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" - ostro skrytykował w nim obecną władzę, a także sytuację w mediach publicznych i samym radiu. Zapowiedział też, że kiedyś Andrzej Rzepliński "będzie bohaterem" i podkreślił, że za poprzedniej władzy nie było nacisków na dziennikarzy.

"Tomek nie żałuje"

- Proszę zrozumieć, nie mogę opowiadać o szczegółach całej sprawy - dodaje Tomasz Zimoch. - Ale proszę mi wierzyć, że od godziny 13.45 (wtedy miesięcznik "Press" podał, że zarząd Polskiego Radia zawiesił Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych - red.) moja wiara w ludzi przerosła Himalaje.

Tomasz Zimoch jest teraz niezwykle ostrożny w swoich wypowiedziach i trudno mu się dziwić. Polskie Radio wydało oświadczenie , w którym uznano, że wypowiedzi Zimocha są "jednostronne i nieobiektywne", "naruszają etykę zawodową" i są niegodne dziennikarza". Zarząd skierował też tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia.

Tuż po rozmowie z nami opublikował krótki komentarz na Facebooku:

- Tomek nie siedzi w domu i nie płacze. To przyzwoity i odważny człowiek. W wywiadzie szczerze powiedział, co myśli, nikogo przy tym nie obrażając - komentuje w rozmowie z nami osoba z branży. - Z tego, co go znam, a znam go od lat podejrzewam, że nie żałuje swoich słów. Zrobił tak, bo był przekonany, że musi powiedzieć prawdę o mediach.

Kocha sport i radio

Czy Zimoch dostaje teraz inne propozycje pracy? Na to pytanie nam nie odpowiedział. Wiadomo jednak, że ma opinię profesjonalisty, a widzowie bardzo go lubią.

- Tomek co prawda nie żałuje swoich słów, ale nie można powiedzieć, że skacze z radości po tym, jak go zawieszono. Radio jest jego wielką miłością, czego zresztą nigdy nie ukrywał - opowiada nasze źródło.

Jak twierdzi inny nasz rozmówca, cała sprawa najprawdopodobniej znajdzie swój finał w sądzie.

Więcej o:
Komentarze (317)
Tomasz Zimoch o zawieszeniu: To, co dzieje się od kilku dni, dostarcza mi...
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 225 razy 197

  No to ja się dołączam z wyrazami solidarności dla pana Zimocha.
  A Kaczyńskiemu pokazuję gest Kozakiewicza.
  Nie będzie zgody na dyktaturę butnego chamstwa w Polsce, kaczka (tak jak WRON-a) Orła nie pokona.

 • tomtg123

  Oceniono 157 razy 135

  Nieuchronnie zbliża się moment, w którym Zimoch będzie mógł powiedzieć Kaczyńskiemu "panie dupek, kończ pan ten mecz" ;) .
  PiSowi nie uda się zrobić z Polski drugiego PRL, Kaczyński nie zostanie carycą Polski.
  Ale Polacy nie zapomną mu, że próbował.

 • chasingcars

  Oceniono 152 razy 132

  Panie Tomaszu, pokazał Pan klasę i odwagę, w następstwie czego sam stał się ikoną. Dziękujemy!

 • szabepio

  Oceniono 128 razy 110

  Nie ma wyjścia naród musi te draństwo pisowskie wygonić.

 • optymus58

  Oceniono 120 razy 102

  Ludzi ulomnych prawda w oczy kole...po raz kolejny srodowisko pisowskie strzela sobie samoboja...BRAWO PANIE TOMASZU!!!;

 • mhjunior007

  Oceniono 93 razy 85

  Osobicie nie przepadam za Tomaszem Zimochem. O ile wsrod kibiców ma status wrécz kultowy, o tyle wsrod kolegow po fachu (a takim jestem) ma opinie czlowieka, powiedzmy, przekonanego o wlasnej wartosci.
  Ale teraz - niezaleznie od sympatii - wyrazy uznania, szacunku i solidarnosci. To, co robi z Polska obecna koteria to jest po prostu przerazajace i wkrowiajace do potegi. Panie Tomaszu - brawa za odwage!

 • crotalus1

  Oceniono 101 razy 81

  Cóż panie Tomaszu. Musimy przeżywać komunę drugi raz. Ale teraz nie będzie okrągłych stołów...

 • chasingcars

  Oceniono 99 razy 77

  Brawo Panie Tomku! Wyrazy szacunku! Wolskie Radio nie dla Pana, jest Pan zbyt przyzwoity na to szambo. Przetrwaliśmy wojnę, przetrwaliśmy PRL, przetrwamy i pisowski bolszewizm!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX