Komentarze (421)
Ambasador USA odebrał notę protestacyjną ws. wypowiedzi o Holocauście. "W USA nie uważamy, że Polska była odpowiedzialna za Holocaust"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ossmolony

  Oceniono 19 razy 17

  Jankesi po II wojnie światowej do dnia dzisiejszego w rożnych częściach świata przy wprowadzaniu i utrzymywaniu tzw swoich interesów i "demokratycznych wartości" mają na sumieniu kilka milionów wymordowanych ofiar głownie bezbronnych kobiet ,dzieci i starców .W Wietnamie zamiast uciążliwych komór gazowych i cyklonu B Amerykanie używali do zabijania ludzi napalmu i bomb kasetowych gdzie za pomoca tych środków wymordowali ponad 1000 000 ( słownie -ponad milion ) Wietnamczyków !!!! Okolo miliona miejscowej ludności zostało również unicestwionych przez Amerykanow w Iraku.Życie przy wprowadzaniu systemu amerykanskich "wartości" tracili ludzie jeszcze w wielu innych miejscach swiata ( Afganistan,kraje Ameryki łacińskiej) mordowani przez amerykańskich umundurowanych bandytów na ziemi i w tych swoich e-Fach na rozkaz niczym nie rożniących się od zbrodniarzy hitlerowskich zbrodniarzy z amerykanskiej administracji !! .Jest więc szczytem bezczelnosci doszukiwanie się czyjejś winy w zbrodniadch kiedy samemu ma się ręce w krwi milionów niewinnych i bezbronnych umaczane po łokcie .Tak w swojej hipokryzji od dziesiątek lat potrafi tylko obok hitleryzmu i stalinizmu największy zbrodniarz w historii czyli zbrodnicze państwo określane jako USA !!!

 • grupalakatuz

  Oceniono 16 razy 16

  Nie ma kogo przepraszać gdyż "polski" rząd jest zajęty przepraszaniem za Wołyń.

 • jmb2

  Oceniono 16 razy 16

  Przed II Wojną Światową Żydzi amerykańscy, dla biznesu i interesu, mocno wspomogli finansowo ... Hitlera udzielając stosownych kredytów.

  Hitler dzięki temu mógł w koncu odreagować swoje kompleksy powstałe po I WŚ i wprowadzić życie swój własny prywatny Plan ... znienawidzonego siebie samego ... i za to totalnego wytępienia ... Żydów środkowo - europejskich, (w końcu znalazł winnych swojego kompleksu) z którymi tak de facto Żydzi amerykańscy ... konkurowali i za bardzo ich nie lubili, i byli z nimi skonfliktowani. Dlatego plany i działania Hitlera mogłybyć wtedy dla nich nawet po drodze. Trochę to wszystko jest pogmatwane ale tak jest prawda.

  Za te historyczne interesy i przepychanki Żydów pomiędzy sobą ... Żydzi amerykańscy podskórnie powoli obwiniają nas Polaków (teraz własne kompleksy i poczucie winy Żydów amerykańskich trzeba przerzucić na Polaków) czyli tych, który od XV wieku dawali Żydom żyć oraz schronienie na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Polaków, którzy byli wobec nich bardzo tolerancyjni ..

  I tak było. Polacy generalnie byli cierpliwi i tolerancyjni wobec polskich Żydów, współpracowali z nimi i dla nich pracowali. Oczywiście zdarzały się przypadki Polaków, którzy nie byli zadowoleni z Żydów ale przede wszystkim z ich coraz częstszego perfidnego postępowania wobec Polaków. Jednak dopóki nie zauważyli, że zostali ... przez jakiegoś Żyda wykiwani (dla geszeftu) za swoje dobre serce to byli tolerancyjni. Jeżeli natomiast wyczuli, że byli jednak naiwni, i że dali się jednak wykiwać to oczywiście dochodzili sprawiedliwości ... sami. Wtedy honor, ciężko pracującego na swej roli, chłopa Polskiego był ponad wszystko.

  Pamiętajmy, że od XV wieku prawo i sądownictwo na terenach Europy środkowo - wschodniej ... rozwijało się ślamazarnie i czlowiek pokrzywdzony nie miał gdzie sam dochodzić swoich racji. Dlatego oszustwa były plagą a oszukujący byli bezkarni co rodziło skumulowane niezadowolenie oraz chęć odwetu.

  Dzisiaj jest tak (według Żydów amerykańskich), dopóki Polska nie rozliczy się z reparacji wojennych za utracone mienie społeczności żydowskiej w Polsce po II WŚ, dopóty takie obskurne zarzuty wobec Polaków i Polski będą ... systematycznie roszczone przez Żydów amerykańskich, którzy de fakto przecież przed II WŚ Hitlerowi sami pomogli sfinansować.
  Pogmatwane z poplataniem ale tak się wychodzi na szeranych interesach, za które dzisiaj, chcą się niektórzy Żydzi wybielić kosztem Polaków.

  To może lepiej będzie, już więcej takich Wojen nie finansować, nie zarabiać na nich a i zabrać się do ciężkiej roboty.

  No finansować złodzieii i bandytów a potem narzekać i rościć sobie pretensje do innych potrafi wielu cwaniaków. Natomiast ciężko pracować całe swoje życie za cyniczne błędy i cwaniactwo innych narodów ma ... tylko Polak ? No moi drodzy... bądźcie także sprawiedliwi - wobec Narodów świata. Polski naród jest coraz bardziej wyedukowany i wrabiać się już nie da. Tak jak kiedyś to bywało. Zmiencie płytę i melodię, bo się zacięła i to postępowanie już nie działa !!!

 • axenrolle

  Oceniono 16 razy 16

  Panie Mull jeśli szef FBI ma na myśli jedno a mówi coś innego to świadczy niby o czym? Chyba tylko o tym że na jednym z najważniejszych stanowisk w waszym państwie zatrudniacie zwykłego kretyna którego słowa Pan teraz musisz tłumaczyć . No tak ale zapomniałem że zatrudnialiście na stanowisku prezydenta i to przez dwie kadencje niejakiego J W Busha

 • swinton

  Oceniono 14 razy 14

  >Gdybym ja miał powiedzieć coś takiego, zrobiłbym to inaczej.

  Czyli myśli tak samo tylko używa innych słów.

 • czytakczynie12

  Oceniono 14 razy 14

  N świecie nie wiedzą, że Polacy też byli ofiarami Niemców. Dla nich okupacja Polski to jedynie zagłada Żydów i nie ma wiedzy,że równoczesnie trwało niszczenie naszego narodu. Nie wiedzą o Polakach w obozach, nie wiedza o powstaniu warszawskim. Oni wyobrażaja sobie wojne jakby Niemcy napadli na Polske i Polacy z Niemcami zorganizowali obozy (polskie obozy śmierci) i mordowali. Polska nie odpowiada Holocaust, ale można mówić o tym jak Polacy się zachowywali wobec zagłady zorganizowanej przez Niemcy , czyli były działania zbrodnicze Polaków i chwalebne. Można tez mówic jak wobec zagłady zachowywali sie Amerykanie i inne narody. Z relacji Karskiego wynika, że ówczesnego prezydenta Ameryki bardzo interesował los koni w Polsce :(.

 • tolek398

  Oceniono 18 razy 14

  I bardzo dobrze, że szef FBI powiedział to co powiedział.....
  Jak tam samopoczucie miłośnicy jankeskiej laski i włażenia im w zad bez mydła?
  Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało.
  To nie plucie, to deszczyk pada. Co nie?

 • radon13

  Oceniono 14 razy 14

  Jesli tak to może Comney by wspomniał o tym, że Karski przekazał także bezpośrednio do USA komplet danych o obozach śmierci, sytuacji w gettach i USA de facto nic nie zrobiły.

 • luxveritaspol

  Oceniono 13 razy 13

  Jeszcze parę lat a odpowiedzialnymi za Holocaust przestaną być Niemcy.
  To będą przede wszystkim Polacy i być może Węgrzy.
  Bo tak będą twierdzić przekupieni przez Niemców bracia starsi w wierze.
  No, chyba że i my odpalimy im pół Polski. Tylko z czego ? Wszak styropianowe sprzedawczyki już sprzedały, co się dało. Dlatego Bronek z Tuskiem myślą o Lasach Państwowych !

 • pismaki_klamia

  Oceniono 13 razy 13

  Do zdumiewającego ataku na Polskę doszło wczoraj w Wielkiej Brytanii. Podczas debaty nad Holokaustem wskazano Polskę, jako jedno z ostatnich państw na kontynencie, które nie uregulowało odpowiednio kwestii odszkodowań wobec spadkobierców Holokaustu.

  Trzeba przyznać, że sam apel brzmi dziwacznie, bo to tak jakby polski sejm wzywał Wielką Brytanię do naprawienia krzywd wyrządzonych zniewolonym przez nich narodom. Różnica polega jednak na tym, że Brytyjczycy rzeczywiście są winni zorganizowanego złodziejstwa i wyzysku innych nacji, a Polska po 1 września 1939 roku praktycznie przestala istnieć. A tymczasem wmawia się nam, że powinniśmy płacić Żydom, tak jakby Polska byłą częścią jakiejś koalicji nazistowskiej.

  To właśnie dlatego promuje się punkt widzenia, który przedstawia nas, jako zaciekłych antysemitów i morderców Żydów, jednocześnie pomija się fakt, że nasz kraj był okupowany gdy do zbrodni dochodziło. Wygląda to jak celowa antypolska kampania propagandowa, której celem jest wzbudzenie w nas poczucia winy i w konsekwencji uzasadnienia Polakom, że muszą teraz oddać w podatkach to, co należy się Żydom.

  Problem jest jednak szerszy, bo przecież Żydzi nie są ani lepsi ani gorsi od Polaków. Zatem dlaczego taki nacisk położono tylko na zwrócenie majątków jednej narodowości? A co z majątkami polskimi pozostawionymi na Kresach Wschodnich? Czy ktoś kiedyś zobaczył, lub zobaczy jakiekolwiek odszkodowania? Czy Polska zobaczy kiedyś odszkodowania za zniszczenie kraju, zburzenie Warszawy?

  Potężny nacisk na Polskę jaki wywierają środowiska żydowskie świadczy o tym, że naród ten jest bardzo potężny. W związku z tym, i faktem, że żyliśmy z nimi przez setki lat w prawie wzorowej symbiozę, powinniśmy raczej oczekiwać, że będą nam pomagać a nie nas nienawidzić i próbować wyciągać od nas pieniądze. Zatem niech Żydzi zamiast nas szkalować, pomogą nam odzyskać setki miliardów dolarów odszkodowań należnych nam od Niemiec i Rosji. Dołożyć mogą się też wielokrotni zdrajcy Brytyjczycy, którzy w XX wieku sprzedali nas dwukrotnie mimo paktu wojskowego między II RP i Wielką Brytanią.

 • tetradrachma

  Oceniono 19 razy 13

  Polska hołoto, zrozum, to tylko kwestia czasu , a będzie jedna prawda: To Polacy, przy pomocy Hitlera, wymordowali 6 mln Żydów.

 • 1pirat2

  Oceniono 13 razy 13

  Pan Mull, największy przyjaciel Polaków, też nie mówi, że on by tego nie powiedział, tylko, że powiedział by to inaczej.

 • stachud

  Oceniono 12 razy 12

  Wyrzuć USA z przetargów na dostawy broni - to ich najlepiej otrzeźwi.

 • blue911

  Oceniono 12 razy 12

  Jak zwykle: napluja w twarz ,a potem przeprosza. A przecietny Amerykanin bedzie mial znow zakodowane w podswiadomosci,ze to byly "polskie obozy koncentracyjne". I o to chodzi. Kto zyje w USA ten sie ze mna zgodzi. Poza tym ich interesuje gdzie jest tansza benzyna albo funt hamburgerow niz nasze problemy egzystencjalne.

 • 22lullaby33

  Oceniono 11 razy 11

  Ani Comey, ani Mull nie przeproszą. Z biura FBI nadejdzie jakaś pokrętna wypowiedź albo żadna, a Mull wyrazi ubolewanie i powie, że to nieporozumienie. Ale sami brakiem polityki historycznej na to zasłużyliśmy, no i oczywiście promowaniem pedagogiki wstydu (tu "Wybiórcza" wprost nieoceniona, także z tym narodowym kajaniem sie za Jedwabne), a także różnych utworów typu "Pokłosia" czy "Idy". No i to wieczne podnoszenie (przez tabuny celebrytów, artystów różnego autoramentu i różne media z "Wybiórczą" na czele) jakoby odwiecznego polskiego antysemityzmu. Głos prof. Weissa, Sprawiedliwego Żyda, to wołanie na puszczy. To wspomniane tu przez mnie bractwo musi gnoić "polskość" z zaciekłością. A potem dziwić się facetowi z FBI... A Mull przymula i gada androny, że on powiedziałby to inaczej. Co powiedziałby inaczej... że Polacy są współwinni Holocaustu - to powiedziałby inaczej? Brednie. Chyba ze dziennikarz "Wyborczej" to jakiś głuptak, który nie potrafi streścić wypowiedzi Mulla.

 • Stôpki Jezuska

  Oceniono 23 razy 11

  Czy ambasador-gubernator S. Mull wezwał już na dywanik Wąsatego Analfabetę i przeczołgał Chytrą Na Metr Wgłąb Babę Z Radomia w sprawie skandalicznych komentarzy polskich wasali w sprawie wypowiedzi żydowskiego szefa jankeskiej bezpieki sprzed kilku dni?

  Jak długo jankescy nadzorcy będą tolerować antysemickie wyskoki polskich wasali i łaskorobów uSSraelskich nadludzi?

 • TIGER BENGAZI

  Oceniono 13 razy 11

  TO JEST ZNIEWAGA DLA WSZYSTKICH POLAKÓW ,,,,ŻE SZEF ,,FBI...PORÓWNAŁ DO HITLEROWCÓW ZBRODNIARZY ,,,,,TO DLA TEGO PANA PRZEKAZANIE NAUCZ SIĘ BYDLAKU HISTORII A NIE OBRAŻAJ GODNOŚCI POLAKÓW ......POLACY ZAPAMIĘTAJĄ TA ZNIEWAGA CHAMIE.....

 • observanto

  Oceniono 11 razy 11

  Swoje mówią , swoje myślą!
  Ale z takimi matołami, nieudacznikami w rządzie PO można robić co się chce!

 • normalny10

  Oceniono 25 razy 11

  Panie kolego Mull .Moze byś się odniósł do zbrodni umundurowanych siepaczy amerykanskich w latach 60-tych i 70-tych gdzie ilośc zamordowanych Wietnamczyków w przeważającej ilości bezbronnych kobiet,dzieci i starców przekroczyła 1 milion (ponad jeden milion ) ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przypominam panie kolego Mull ,że wtedy wobec tych zbrodni amerykanski prezydent Lindom Johnson powiedzial ,ze wartości demokratyczne są warte każdej ceny. Kolego ambasadorze Mull jest rożnica jedynie taka ,ze zbrodniarze niemieccy mordujacy żydów zostali osadzeni w wiezieniach,oceniono ich zbrodnie i zostali ukarani.Siepacze amerykanscy uzywajacy do dokonywania zbrodni i masakr w Wietnamie posługiwali się napalmem i bombami kasetowymi .Do dnia dzisiejszego amerykanscy zbrodniarze nie zostali osadzeni,osądzeni i ukarani wiec dla przyzwoitości chociaż stulcie sk...syny amerykańskie te pelne hipokryzji amerykańskie tłuste mordy i nie oceniajcie innych kiedy macie morze krwi niewinnych na swoich łapskach i to nie tylko z Wietnamu !!!!!!!!

 • tenare

  Oceniono 10 razy 10

  Wynoś się z Polski.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 16 razy 10

  Buhahaha! A Agora swoje... Przeciez nawet Mull wyraznie mowi, ze mysli tak samo, jak ten Irlandczyk z FBI, tyle, ze by swa wypowiedz ubral w ladniejsze slowa.
  I CO z tych telefonow wyniknie? Gowno, nawet dupek z FBI stolka nie straci, a WP sprostowania i jego przeprosin nie zamiesci.
  Pomogloby jedynie - i czas najwyzszy na to, bo Amerykanie na pokornych Polaczkach jezdza jak na lysej kobyle - kupno francuskich Astrow, zamiast Patriotow (zreszta te i tak lepsze jak na warunki wojny w Europie; i znacznie tansze). I tyle. Niestety, amerykanskie lapowki pewnie juz od dawna w kieszeniach polskich decydentow. A kuku!

 • ttako

  Oceniono 10 razy 10

  Jak laskawca.. Oni "nie uważają"...!!! Flaki się pzrewracają. Jego przeprosiny mi wiszą i powiewają. Kopne w d. pierwszego usmana, którego spotkam, napluje mu w twarz i powiem, ze nie uważam, żeby to było obraźliwe.

 • ju.r

  Oceniono 10 razy 10

  Pan Mull ma chyba na myśli Jerzego Waszyngtona ciekaw jestem jak się kontaktuje.Niemcy obozy koncentracyjne wzorowali na amerykańskich rezerwatach dla Indian - których skutecznie eksterminowali.Ciekawe czy w USA jest muzeum holokaustu Indian?

 • anwdin-san

  Oceniono 10 razy 10

  Oczywiście, że w USA nie uważają, że Polska nie est winna kolokaustowi. Oni po prostu wiedzą, że jest winna i nic tego nie zmieni.No chyba nże cały nasz budżet zbrojenowy wydamy na przewietrzenie amerykańskich magazynów złomu wojskowego. Wtedy ewentualnie rozważ sprawę i o wynikach tych rozważań nas poinformuj.........a
  Chwalmy Pana!!!

 • student_zebrak

  Oceniono 10 razy 10

  Gdyby cos takiego powiedzial o Zydach, to juz bylby bezrobotnym. Juz raz nas Amerykanie wypuscili w maliny, przez "przeciek" w sprawie wiezienia w Szymanach. To jest celowa robota. Jesli Amerykanie odmowia opublikowania przeprosin, rzad Polski powinien wydrukowac za wlasne pieniadze sprostowanie. W prostych slowach zarzucajac facetowi glupote i zla wole. Bez niuansow dyplomatycznych.

 • alfred_hugecock

  Oceniono 10 razy 10

  A nie interesuje was w tym Waszyngtonie sytuacja koni w Polsce?

  Gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi: kiedy Jan Karski poinformował Biały Dom, że Niemcy mordują ludzi w obozach koncentracyjnych, prezydent USA zapytał tylko czy Polska nie potrzebuje koni do uprawy ziemi.

 • Stôpki Jezuska

  Oceniono 14 razy 10

  A co na ten temat ma do powiedzenia znana syjonistka, autorka nagradzanych książek histerycznych, żona swego męża, waszyngtońska wyrocznia, złote usta Sanhedrynu z Czerskiej, niejaka Anne Applebaum-Sikorska?

 • tolek398

  Oceniono 10 razy 10

  66ab
  'Stwierdził, że Niemcy i Polacy (również Węgrzy) pomagali mordować Żydów .
  Panie z FBI kto mordował tych Żydów jeżeli Niemcy z Polakami pomagali ?'
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  No jak kto?
  Naziści (nie Niemcy) a Polacy i Niemcy im pomagali i są współwinni.
  Nie słyszałeś o polskich obozach koncentracyjnych?
  Zna je każde dziecko w USA.

 • leser.1

  Oceniono 10 razy 10

  Ambasador Mułł wszystko pięknie zamuli.
  Sam powiedziałby to samo, tylko troszkę inaczej.

 • pirex2000

  Oceniono 14 razy 10

  W d...e mam ich przeprosiny.

  Dwie sprawy są pewne:

  1. Najwyższe władze USA wiedziały o holokauście w czasie wojny.
  2. Naloty dywanowe i zagłada Hiroszimy i Nagasaki to zbrodnie wojenne przeciw ludności cywilnej, które do dziś nie zostały rozliczone.

 • starszy-65

  Oceniono 10 razy 10

  Panie Ambasadorze, jeżeli wypowiedź waszego szefa FBI jest obraźliwa to może ktoś oficjalnie w imieniu USA przeprosi Polaków i Żydów?.

 • mcguirre

  Oceniono 12 razy 10

  Panie Mull. Wypowiedz pana kolegi świadczy przede wszystkim o jego głupocie, ale bardziej o braku elementarnej wiedzy. Niestety wypowiedź ta pokazuje jak fatalny jest poziom edukacji w USA. Jeśli tak będzie dalej to naród amerykański jest skazany na postępująca zagładę bo z takim poziomem wiedzy i inteligencji Chińczycy wykupią was w ciagu 20 lat.

 • blski

  Oceniono 14 razy 10

  Gdyby ktorys z naszych przywodcow zdobyl sie na nawet niewielki przyjazny gest czy wypowiedz o Rosii to wizy zniknelyby jak za dotknieciem rozdzki czarodziejskiej i amerykanscy politycy kontrolowaliby swe wypowiedzi.

 • szeptun919

  Oceniono 20 razy 10

  "Dyrektor Comney na pewno nie zamierzał sugerować, że Polska w jakiś sposób była odpowiedzialna za te zbrodnie" - innymi słowy: "oj, dajcie spokój, polaczki i przestańcie się w końcu niepotrzebnie czepiać przyzwoitego człowieka, jakim jest dyrektor Comney. A poza tym to wy nie macie żadnego prawa czegokolwiek od nas oczekiwać. Myślcie lepiej o tym, co wy jeszcze możecie dać Ameryce i jak możecie jeszcze skuteczniej realizować nasze interesy, a wówczas może znowuż wasz prezydent zostanie przyjacielsko poklepany po ramieniu przez naszego prezydenta. Pomyślcie, jaka to będzie dla was radość i jak wielkie wyróżnienie!"

 • cajmero

  Oceniono 9 razy 9

  o daj mu w mordę, jako człowiek i ambasador.
  Mój wpis gdzieś w temacie:

  od buraka Z FBI nie ma co wymagać wiele. U nas mamy większych imbe...i, IPN, czy Schetyna, czy media i dziennikarze poprawiający historię, usuwający niewygodne fakty, eksponujący nieprawde. Ale:
  - burak z FBI powinien mieć zakaz z wjazdu do Polski na 10 lat, jako osoba i funkcjonariusz,
  - za obrazę narodu Polskiego powinien być ścigany i powinno się wystawić list gończy za
  nim,
  - powinien za "niewiedzę" zapłacić 100 tyś dolarów na utrzymanie Muzeum Żydów w Polsce.
  To powinien zażądać rząd tego kraju.

  Ps: dlaczego nie ma sprostowania tej wypowiedzi z Israela, dlaczego tam nie ma takiego dymu?
  Powinniśmy, w przypadku nie załatwienia "sprawy" wysłać 3 ludzi ze "służb" i w łeb, wtedy zanim o Polsce by coś źle napisali, powiedzieli, zastanowiliby się.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 11 razy 9

  Dostaw Cyklonu od dziadka Busha do niemieckich obozow zaglady juz nawet nie wspomne, podobnie jak zatrudniania w jego niemieckich filiach sily niewolniczej z lagrow.
  Taaa...Amerykanie sa wrecz WSPOLNIKAMI zbrodni Holocasustu, i jeszcze na niej zarobili zamiast w Norymberdze zadyndac.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 9 razy 9

  "Historię piszą zwycięzcy" :-)))

 • glinojack

  Oceniono 11 razy 9

  "Polska z punktu widzenia geostrategicznego jest w sytuacji tragicznej. Z dwóch stron jest ściskana mocarstwowymi kleszczami sąsiadów, a USA, jedyna realna siła zdolna nas obronić, jest de facto ojczyzną syjonistycznego Żydostwa, bardziej zajadle nas atakującego niż wspomniani wyżej. 19.04.1996 roku Izrael Singer na Światowym Kongresie Żydów, w imieniu Diaspory Żydowskiej wypowiedział Polsce wojnę. "Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym, dopóki się znów nie pokryje lodem". To nie były czcze słowa. Żydzi robią to systematycznie, sukcesywnie, bezwzględnie i wyjątkowo perfidnie. Ówczesna cena za odstąpienie od fałszowania historii to kwota 60 mld $. Dzisiaj pewnie należałoby doliczyć odsetki, a znając instynkt tej nacji do zarabiana na cudzej krzywdzie, byłyby to lichwiarskie procenty. Niestety, nawet czołowi przedstawiciele wciąż najsilniejszego mocarstwa na świecie, chodzą na pasku szarych eminencji z pejsami. Jesteśmy na straconej pozycji. Jeśli ktoś widzi wyjście z sytuacji, to będę zobowiązany za olśnienie. Niestety, nawet gdyby Polska wkroczyła personalnie na drogę prawidłowego rozwoju, to z łatwością jej starania wejścia na szybka ścieżkę rozwoju, będą torpedowane. Oni wszyscy mają interes w słabej Polsce. Niemcy nie zrezygnują z rezerwuaru taniej siły roboczej, niekonkurencyjnej gospodarki, dającej łatwość zbytu nawet najgorszej jakości towarów i generalnie 40-to milionowego rynku konsumentów dla ich produkcji i reeksportu. Komfortową sytuacją jest też posiadanie tuż za granicą olbrzymiego złomowiska (stare samochody, wiatraki itp.), gdzie nie dość, że nie trzeba płacić za utylizację, to jeszcze można ciagnąć z tego niebagatelne profity. Rosji marzy się przywrócenie na terytorium RP ich sowieckiej strefy wpływów. W silnej Polsce byłoby to niemożliwe. Syjonistyczne żydostwo tez nie odpuści, a pieniędzy na zaspokojenie ich apetytów słaba Polska nie ma. Chyba, że zrealizowany zostanie plan sprzedaży polskich lasów, dla zaspokojenia żydowskich roszczeń. Nasuwa się jednak w tym momencie pytanie - czy młode pokolenie miałoby motywację by przelewać krew w obronie cudzej wartości w razie wojny? Do zbiorowego zrywu może zmobilizować tylko zbiorowe dobro, tego w III RP jest coraz mniej."
  100/100

 • elrobertos

  Oceniono 8 razy 8

  Prawda jest taka, że Amerykanie długo nie wierzyli w Zagładę, albo nie wiem może im to było wygodne, w każdym razie nie przyjmowali długo dowodów na zagładę Żydów. " Niemożliwe, aby Niemcy, taki kulturalny naród wyprawiał takie bestialstwa" Amerykański izolacjonizm, następnie wujaszek Stalin, podział strefy wpływów w powojennej Europie, oddanie Polski i innych krajów Stalinowi. Ameryka niech siedzi cicho, bo ma wiele na sumieniu.

 • vaclavnewyork

  Oceniono 8 razy 8

  Ten quTASSS powinien zostac natychmiat odwolany

 • farkan

  Oceniono 8 razy 8

  Mull tys powiedzial: ''Smutno mi, ze Polska jest zacofana''. Czyzby takie wypowiedzi nie byly "błędne, szkodliwe i obraźliwe"?
  Na kolana Mulle i pros o wybaczenie!

 • badziewiak66

  Oceniono 9 razy 7

  Ciekawe dlaczego nie uczą na historii o Chazarach. "Żyd" nie istniał do piątego roku przed naszą erą. Byli tylko Izraelici. Nawet Jezus nie jest biblijny, bo powinien być Isus. Biblia napisana została w Grece , bo takimi językami posługiwały się społeczeństwa zamieszkujące ówczesny basem Morza Śródziemnego. Naród Abrahama posługiwało się paleo-hebrajskim , który nie ma nic wspólnego z hebrajskim ( judeo - aramejskim ). Istnieje pięcioksiąg Mojżeszowy napisany w języku paleo-hebrajskim . Liczy sobie 3000 lat i znajduje się w Gazie. Pilnie strzegą do Samarytanie. 80% dzisiejszych Żydów nie ma nic wspólnego z narodem Abrahama. Ich przodkowie nawet stopą nie stanęli na Ziemi Świętej. Ogromna większość z nich to potomkowie Chazarów , państwa w Centralnej Azji, którego władcy, około 8 wieku naszej ery, przyjęli Judaizm jako jedyną obowiązującą religię. Chazarowie postanowili wykorzystać mit narodu wybranego do swoich własnych celów. Nade wszystko tępili i tępią Chrześcijan. W samej Rosji wymordowali ich 22 miliony. O tym Holocauście Ameryka milczy.

 • bora5

  Oceniono 7 razy 7

  teraz widać gdzie nas mają hamerykanie

 • lomas50

  Oceniono 7 razy 7

  Polityka USA jest polityka na usługach Izraela Wiec ci wysocy urzędnicy musza wyrazić co mu żydowscy ich bosowie każąAmeryka jest coraz bardziej tonąca w tym bagnie Ludzie na cały, swiecie z niedowierzaniem patrzą na to co sie dzieje i to co Amerykanie robią .Wyobrazenie i opinia o Ameryce cierpi strasznie Taka polityka ma krótkie nogi Ameryka juz dzisiaj jest tym kim była Sowiecka Rosja a wkrotce bedzie tez utożsamiana z Hitlerowskim Niemcami .Tego urzędnika z FBI nalezy wysłać do Izraela i pokazać mu Las Sprawiedliwych .Niestety on nie zmieni swego zdania o Holokauście bo straci prace a w Ameryce praca znaczy ze żyjesz .Ambasador Mullen tez jest takim wlasnie urzędnikiem i właściwie niczego przeciw wypowiedziom tego szefa FBI nie powiedział Problem o ktorym tamten mówił on wyrazilby innymi słowami a to nie mówi ze on potępia i zaprzecza temu co powiedział szef FBI .On to potwierdza tylko ze obraz ktory malował szef FBI namalowalby innymi kolorami .Bardziej mętnymi .Ambasador Mullen jest żydowskiego pochodzenia a podejrzewam ze szef FBI tyz

 • poorpoora

  Oceniono 7 razy 7

  Chrzanic te pokretne przeprosiny ambasadora. Zarzadac oficjalnych przeprosin rzadu USA. W USA i Izraelu powszechnie sie powtarza, ze Zydow wymordowali Nazisci a jak ich sie pyta kto to sa Nazisci to mowia ze to Niemcy i Polacy. Czas zaczac pozywac o znieslawienie kazdego kto klamie w tej sprawie. Szef FBI to jest wysokiej rangi przedstawiciel rzadu USA. Jak nie przeprosza to - w przetargach na rakiety i smiglowce rozstrzyganych w tym roku - skasowac oferentow amerykanskich. Delikatnie, podac powody, ze francuskie i wloskie sa lepsze i dziekuje Winnetou. Na nasze miliardy trzeba sobie zasluzyc.

 • wlodzimierz.ilijcz

  Oceniono 9 razy 7

  "- Jakiekolwiek sugestie, że Polska czy jakikolwiek inny kraj poza nazistowskimi Niemcami był odpowiedzialny za Holocaust, są błędne, szkodliwe i obraźliwe - mówił Stephen Mull, ambasador USA w Polsce na konferencji prasowej"

  Owszem,. masowe mordowanie Żydów zaplanowali i prowadzili Niemcy.
  Ale można wymienić funkcjonariuszy służb policyjnych na Litwie, w Łotwie, w Estonii, na Ukrainie i na Słowacji, którzy dobrowolnie i z przekonania w tym pomagali.
  Po okupacji Węgier przez III Rzeszę i ustanowieniu tam marionetkowego reżymu Szalasiego, deportowano stamtąd 200 000 Żydów do Auschwitz, gdzie zostali zagazowani.
  Polska należała do krajów, które generalnie nie pomagały za pomocą działań istniejących służb policyjnych w mordowaniu Żydów.
  Dochodziło do tego, że polscy policjanci pozostający pod władzą Niemców prześladowali Żydów (takie mieli niemieckie rozkazy) ale nie nosiło to masowego charakteru, nie bardziej niż np. robiła to sama żydowska policja w getcie.

  W sumie można powiedzieć, że były kraje w jakimś stopniu pomagające w mordowaniu Żydów ale nie można włączać do nich Polski.
  Kłamliwe są usiłowania propagandowe kręgów związanych np. z Gazetą Wyborczą usiłujące obarczyć w tym nasz kraj.

 • kapitandragan

  Oceniono 10 razy 6

  Pokłosie Pokłosia i Idy. Zamiast realizować filmy o Polakach pomagających Zydom, za państwowe pieniądze powstają obrazy oczerniające Polske i Polaków. I nie chodzi o to, ze nikt nigdy w Polsce nie zrobił nic złego Zydom, ale o to,że nie pokazujemy zachowań pozytywnych, których było więcej. Może Stuhr cos powie? taki zawsze był mądry. Michnik rozumie Ukraińców nie chcących pamietac o rzezi wołyńskiej, może zrozumie i Polaków?

 • jsn

  Oceniono 6 razy 6

  Pan ambasador, jako człowiek dyplomatyczny - powiedziałby to samo, ale inaczej.
  np. tylko Malta nie uprawiala holocaustu. Dziekujemy panie ambasadorze

 • mistrzglobusa

  Oceniono 6 razy 6

  Karski próbował zainteresować USA problemem w Polsce. Rooswelt nas zdradził w Jałcie i sprzedał Stalinowi. A teraz jeszcze w oczach nieuków USA jesteśmy współwinnymi zbrodni. Kto jest winny ten kto stał z boku i patrzył jak umierają inni, czy ten kto patrzył a jednostki próbowały coś zrobić a nikt ich nie wysłuchał. Kapitał i możliwości miała w tamtym czasie tylko armia USA. Co mogła Polska? To dobrze było widać na przykładzie Powstania Warszawskiego jak i Żydowskiego.

 • katechetka-honoru

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Comney - tak, to co Pan mowi, to prawda. Polacy sa w o wiele wiekszym stopniu winni Holocaustu, niz Niemcy. Problem jednak w tym, ze wielu z tych Polakow budujacych polskie obozy koncentracyjne i pelniacych w nich funkcje nadzorcze wyjechalo do iSRAela, samych Niemiec, nawet USA, jak rowniez w tym, ze wielu tych Polakow budowalo nastepnie aparat bolszewickich represji w PRL. Zatem skoro teraz chca byc Polakami i odzyskiwac swoje mienie niech moze jak Helena Wolinska niech nie bronia sie przed polskim wymiarem sprawiedliwosci oskarzeniami narodu polskiego o antysemityzm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX