Wiadomości >  Polska - Informacje

Dramatyczny pościg na autostradzie A4. Kierowca uciekał przez 100 kilometrów

jm
15.04.2014 12:59
A A A Drukuj
Zaczęło się od awantury na bramkach autostradowych w Gliwicach. Po dramatycznym pościgu kierowca volkswagena phaetona został zatrzymany w małopolskim Bolesławiu. Policjanci musieli oddać strzały, jeden z funkcjonariuszy trafił do szpitala.
Wróć do artykułu
Komentarze (130)
Zaloguj się
 • Oceniono 163 razy 133

  Pomyśleć, że jest coś takiego jak kolczatka. Nie chodzi o rodzaj obroży dla psa ani o australijskiego stekowca. Czy na całym stukolimetrowym odcinku autostrady nie było innych patroli policji mogących zablokować uciekiniera?

 • Oceniono 229 razy 125

  Sorry ale są kraje, gdzie policja zastrzeliłaby kogoś takiego i nikt nie miałby tego funkcjonariuszom za złe. U nas policja boi się zdecydowanej interwencji bo zaraz się odzywają "aktywiści" takiej i owakiej proweniencji bredząc coś o wolności i prawach człowieka...:-/

 • vomitorium1

  Oceniono 97 razy 65

  "Policjanci musieli oddać strzały ostrzegawcze, jeden z nich trafił do szpitala."
  dobrze
  że nikogo nie ranił (w szpitalu)

 • Oceniono 8 razy 6

  banda frajerów...maja cywilne auta uzbrojone w CB radiu wystarczyło krzyknąć że ucieka przestępca chłopaki z ciężarówek lubią takie akcje i napewno by zablokowali autostradę 10km od bramek a nie 100km...... no ale cóż to jest Polska właśnie....

 • Oceniono 6 razy 6

  "Policjanci musieli oddać strzały ostrzegawcze, jeden z nich trafił do szpitala." Chciałbym się dowiedzieć jakie są rokowania i czy strzałowi ostrzegawczemu nic nie zagraża....

 • szefsztabuwyborczego

  Oceniono 5 razy 5

  "Przy zatrzymanym kierowcy znaleźli paszport wystawiony na 42-letniego obywatela Niemiec. - Kierowca rzeczywiście mówi tylko po niemiecku. Samochód również jest na niemieckich numerach. Ustaliliśmy, że samochód nie jest poszukiwany."
  Paszport został wystawiony raczej dla obywatela Niemiec niż na. Jeśli ten obywatel Niemiec rzeczywiście mówił tylko po niemiecku, to co najmniej zastanawiające. A to, że "samochód również jest na niemieckich numerach" to już niesamowite, bo okazuje się, że ten Niemiec nie dość, że mówił po niemiecku (tylko), to na dodatek był, a może jest nawet nadal, na niemieckich numerach. Ciekawe co to za numery? Te niemieckie. Jeśli tylko samochód byłby oznaczony niemieckimi numerami rejestracyjnymi, albo po prostu i po polsku miał niemieckie tablice rejestracyjne, albo nawet niemieckie numery, to bym zrozumiał. Ale tam było inaczej. Wszyscy, i wszystko było na niemieckich numerach. Co to za samochód nie poszukiwany? Jakieś bele co. A może chodziło o to, że samochód nie został znaleziony w jakimś wykazie pojazdów skradzionych?
  Jeszcze kilkadziesiąt lat takich pożal się boże dziennikarzy i Polacy nie zdołają się porozumiewać używając naszego języka. Pozostanie im taki bełkot, albo angielski. A może niemiecki? Tylko niemiecki. Jak u tego Niemca, co tylko po niemiecku umiał.

 • Oceniono 5 razy 5

  Tak Niemcy w Polsce walcza o bezplatne autostrady!-moze wszyscy Polacy tez by tak zaczeli - przeciez i tak za autostrady zaplacili z wlasnych podatkow!

 • popijajac_piwo

  Oceniono 5 razy 5

  Jeszcze nawet nie mamy dróg z prawdziwego zdarzenia, a policja już nie jest w stanie zatrzymać ściganego żeby przy tym samemu nie ucierpieć...

 • ko_mentator

  Oceniono 5 razy 5

  "Policjanci musieli oddać strzały ostrzegawcze, jeden z nich trafił do szpitala." - chyba powinno być "jeden z nich trafił w szpital"?

 • Oceniono 6 razy 4

  jak bardzo zly musial byc stan drogi lub niski poziom obslugi ze facet wolal zniszczyc swoj samochod i dac sie zabic niz zaplacic za przejazd?!

 • antybiurokrata

  Oceniono 4 razy 4

  "Policjanci musieli oddać strzały ostrzegawcze, jeden z nich trafił do szpitala."

  Znaczy się, strzał ostrzegawczy trafił do szpitala?

 • Oceniono 3 razy 3

  czyżby jakis niemiecki kandydat na posła do europarlamentu ?

  w ramach kary powinien zapłacic za wszelkie szkody ...
  a potem do kamieniołomu zarobic na pajdkę chlebka i kubek wody....

 • Oceniono 3 razy 3

  Nie mógł się pogodzić z tym że Polacy po niemieckich autostradach jeżdżą za darmo a on tu musi płacić za 1 autostradę w 3 miejscach !

 • Oceniono 5 razy 3

  Jeśli nie ma 17 lat i zabrał auto rodzicom , nie poniesie żadnej kary. Mógł być tez pijany ... witamy w Polszy

 • Oceniono 3 razy 3

  Mieszkam w pobliżu autostrady, słychać było jakieś Piuu- Bziuu, ale strzałów nie słyszałem.

 • szefsztabuwyborczego

  Oceniono 4 razy 2

  Cała ta akcja to jakiś horror. Facet odmawia zapłaty jakichś kilkunastu zł. W tej sprawie podejmuje się akcję policyjną, która pochłonęła jakieś kilka tyś. zł i ofiarę dzielnego policjanta, którego leczenie i zasiłek chorobowy dla niego pochłoną pewnie jakieś kilkadziesiąt tysięcy. Przy tym wszystkim cały ten pościg po drodze publicznej, która powinna być jedną z najbezpieczniejszych, naraził na ryzyko utraty zdrowia lub życia niczego nieświadomych i niczemu niewinnych pozostałych podróżujących tą drogą. Gdzie tu sens. Pewnie dla tego nie mam żadnych szans na przyjęcie do policji i przejście na emeryturę w policyjnym trybie. Nie to szlag ...

 • Oceniono 2 razy 2

  Pewnie facet pierwszy raz w PL, jak zobaczył, że za śmieszny odcinek marnej "autostrady" ma zapłacić haracz, uznał to za złodziejstwo i się zdenerwował lekko.

 • Oceniono 4 razy 2

  Skąd ta wstrzemięźliwość w podaniu narodowości. Niemiec powinno brzmieć w nagłówku. Przecież gdyby to się stało u nich to od razu byłoby o polskim bandycie.Nie potrafimy dbać o siebie.

 • Oceniono 4 razy 2

  Masz racje. Nie moze byc zadnych praw dla ludzi. Musza byc zabijani na miejscu. A teraz milego zycia w panstwie, w ktorym jestes smieciem.

 • Oceniono 4 razy 2

  Obywatel Niemiec - a czy ma typowe obecnie niemieckie imię np. Mustafa albo Mehmed?

 • judeosceptyk

  Oceniono 4 razy 2

  "Musimy też wyjaśnić, skąd taka nerwowa reakcja "

  Jak to skad ? Kto to widzial placic haracz zlodziejom za przejazd autostrada

 • Oceniono 2 razy 2

  Jak to Niemiec, to się zdziwił, że trzeba w Polsce zapłacić za przejazd autostradą, ale to zdziwienie było nerwowe i agresywne - niestety

 • Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe czemu tak się uparł żeby nie zapłacić? Może już płacił ryczałt zegarkiem?

 • Oceniono 1 raz 1

  "Policjanci musieli oddać strzały, jeden z funkcjonariuszy trafił do szpitala."

  No tak, strzelali do samych siebie.

 • Oceniono 1 raz 1

  To pewnie byl posel do parlamentu europejskiego. Zaraz sprawdza, czy mial bokserki.

 • pojebanynaumysle

  Oceniono 3 razy 1

  jak na zwac sytuacje kiedy facet jest w łóżku z dwoma blondynkami?:)
  .
  .pieprzenie głupot!!

 • Oceniono 5 razy 1

  Nie bójcie się !
  Podajcie, że to był znany już policji kierowca, który lubi jeździć np. za konwojem w kolumnie samochodów, lubi ostrą jazdę i ma wszystkich i wszystko w dvpie , bo ma to coś czego nie mają inni obywatele Polski.
  Chyba wiecie o czym piszę i kogo przedstawiłem w takim świetle jupiterów :))

 • Oceniono 5 razy 1

  Nie wiem czy istnieje inny kraj na świecie gdzie tylu policjantów jest potrąconych przy próbie zatrzymania?
  Coś te procedury nie są chyba dobrze ustalone. Atak na policjanta winien kończyć długoletnim więzieniem panie sędzio!!!

 • Oceniono 3 razy 1

  NO ... gdyby miał przy sobie grama zioła to by posiedział .... a tak .... nic mu nie zrobią ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX