Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem 2014. Mamy odpowiedzi!

Uczniowie piszą sprawdzian szóstoklasisty

Uczniowie piszą sprawdzian szóstoklasisty (Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta)

Sprawdź odpowiedzi do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z Operonem. W czasie 60 minut uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej sprawdzali swoją wiedzę w zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Oficjalne odpowiedzi i arkusze znajdziesz na stronie Edulandia.pl.


Słowem przewodnim - teatr

Już za nami kolejna edycja próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z Operonem. Tematem przewodnim testu był teatr i wokół niego skoncentrowane były niemal wszystkie zadania testowe.

Pierwszy tekst, którego autorem jest Andrzej Hausbrandt pt. "Podnieść kurtynę", był podstawą do rozwiązania zadań 1-6, które sprawdzały, czy uczeń rzeczywiście zrozumiał przeczytany artykuł.

Poezję, czyli drugi tekst reprezentował wiersz "Teatr żywy" autorstwa Joanny Kumowej rozpoczynający się wiele mówiącymi słowami:

"A w teatrze

wszystko inaczej.

Tu naprawdę żyje to, na co patrzę."

Pytania do wiersza dotyczyły osoby mówiącej, a także między innymi epitetu, czy porównania.

Scenografia rzecz trudna

Choć połączenie teatru i matematyki wydaje się dość karkołomne, twórcy testu pokazali, że potrafią to zrobić tworząc zadanie, w którym należało matematycznie podejść do... teatralnej scenografii.

Kolejne zadania sprawdzały umiejętność prawidłowego odczytywania teatralnego repertuaru, a także planu widowni.

Wśród zadań nie zabrakło także zadań matematycznych, w których należało wypisać wszystkie obliczenia.

Opowiadanie o teatrze

Dwa ostatnie zadania, czyli krótka i długa forma wypowiedzi również zostały połączone tematyką teatralną. Zaproszenie na przedstawienie oraz opowiadanie o tym, jak uczniowie pewnej szkoły przygotowywali przedstawienie teatralne - z takimi dłuższymi formami zmierzyli się szóstoklasiści.

Kurtyna w górę

Arkusze i klucze odpowiedzi są już znane. Czas podsumować liczbę punktów i zobaczyć, co jeszcze należałoby powtórzyć przed kwietniowym sprawdzianem organizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.MATERIAŁ PARTNERA

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego jest organizowany próbny sprawdzian dla uczniów szóstych klas szkół podstawowych w całej Polsce. Ma on na celu pomóc w przygotowaniach do obowiązkowego sprawdzianu na koniec szóstej klasy. To kompletne i skuteczne narzędzie dla nauczyciela i ucznia mające na celu pomóc w przygotowaniach do sprawdzianu w szóstej klasie. Aby poznać wszystkie elementy programu Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem i dowiedzieć się, jak jeszcze lepiej przygotować się do sprawdzianu już dziś, wejdź na: www.operon.pl/sprawdzian_szostoklasisty

Zdjęcie Sprawdzian szóstoklasisty Jak to napisać Zdjęcie eBook Sprawdzian szóstoklasisty - próbne zestawy zadań - Joanna Artiemjew, Tomasz Karolak Zdjęcie Testy egzaminacyjne. Sprawdzian szóstoklasisty
Sprawdzian szóstoklasisty J... eBook Sprawdzian szóstoklas... Testy egzaminacyjne. Sprawd...
źródło: Okazje.info


Komentarze (1)
Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem 2014. Mamy odpowiedzi!
Zaloguj się
  • belferskibis

    Oceniono 9 razy 3

    Córka i jej klasa byli po lekcji wf. Zmęczeni wrócili do klasy, część się spóźniła. NIKT ich wcześniej nie powiadomił, nie przygotował. A TO miało być TAK WAŻNE WYDARZENIE W ICH ŻYCIU! Część klasy wyszła po 10 minutach. Nie podjęli nawet próby testu. Żal, szok, smutek, załamanie, DEPRAWACJA?
    Wieś Łady, gm. Raszyn..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje