Próbny egzamin gimnazjalny 2014, Operon. Część humanistyczna: język polski, historia i WOS

Wiadomości >  Polska - Informacje
MT
10.12.2013 08:45
A A A Drukuj
Egzamin gimnazjalny 2013. Uczniowie podczas egzaminu gimnazjalnego w Gimnazjum nr 26 w Łodzi.

Egzamin gimnazjalny 2013. Uczniowie podczas egzaminu gimnazjalnego w Gimnazjum nr 26 w Łodzi. (Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta)

Próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej rozpoczął się o godzinie 9.00. Gimnazjaliści podczas pierwszego dnia próbnego egzaminu gimnazjalnego sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Jutro opublikujemy oficjalne arkusze i klucze odpowiedzi do części humanistycznej próbnego egzaminu gimnazjalnego.


Próbny egzamin z części humanistycznej rozpocznie się o godz. 9.00. Na rozwiązanie części humanistycznej uczniowie będą mieli 150 minut.

Arkusze do części humanistycznej próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem oraz oficjalne klucze odpowiedzi opublikujemy jutro o godzinie 11.00. Jednak już teraz można porównać swoje rozwiązania w komentarzach pod poniższymi artykułem

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014, część humanistycznaGdzie zostaną opublikowane arkusze i odpowiedzi do próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem?

Arkusze i klucze odpowiedzi będzie można sprawdzić jutro. O godzinie 11.00 będzie można je znaleźć na portalu Edulandia.pl a o godzinie 10.00 na stronie gieldagimnazjalna.pl. Wszystkie inny serwisy, które opublikują arkusze lub klucze odpowiedzi, naruszą autorskie prawa majątkowe przysługujące Wydawnictwu Pedagogicznemu OPERON.

Powiedz, jak Ci poszło!

Bezpośrednio po egzaminie w komentarzach pod tekstem dotyczącym konkretnego egzaminu będziecie mogli porozmawiać o swoich odpowiedziach oraz ponarzekać na trudność zadań. Powiedzie, jak Wam poszło, co Wam się nie podobało, jakich wyników się spodziewacie. Wsparcie 24 godziny na dobę!

Dyskutuj o egzaminie gimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa" .Co to jest próbny egzamin gimnazjalny z Operonem?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin maturalny dla uczniów gimnazjum w całej Polsce. Próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem z lat ubiegłych można znaleźć w bazie testów na stronach Edulandia.pl - Egzamin gimnazjalny - baza egzaminów gimnazjalnych.

Arkusze egzaminacyjne są przygotowywane przez doświadczonych egzaminatorów o wysokich kwalifikacjach. Gwarantuje to najwyższe standardy próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem nie jest obowiązkowy. Szkoły, które zgłosiły chęć uczestnictwa w akcji, dały tym samym swoim uczniom kolejną szansę na sprawdzenie swojej wiedzy. Gimnazjaliści mają również okazję zmierzyć się z realiami egzaminu, który przyjdzie im napisać w kwietniu.

Jak wygląda próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej?

Część humanistyczna próbnego egzaminu gimnazjalnego zawiera pytania z języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie. Zadania z języka polskiego mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają formę zamkniętą. Całość trwa 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem w części humanistycznej w ubiegłym roku

W ubiegłym roku największą grupę uczniów, którzy napisali próbny egzamin gimnazjalny, stanowili gimnazjaliści z województwa podkarpackiego - 63,99%, najmniej z województwa podlaskiego - 38,8%.

Średni wynik, którzy uzyskali uczniowie z części humanistycznej próbnego egzaminu z Operonem, wynosił 57,3%, natomiast z wiedzy o społeczeństwie oraz historii jedynie 43,3%.

Najlepsze średnie wyniki z języka polskiego uzyskali uczniowie mieszkający na terenie województwa podkarpackiego: 60%, natomiast z historii i wiedzy o społeczeństwie najlepiej wypadli uczniowie z województwa lubelskiego: 57,7%.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem ma wskazać uczniom, nad czym muszą jeszcze popracować, by w przyszłości uzyskać zadowalający wyniki i dostać się do wybranej przez siebie szkoły średniej. Chociaż egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, warto wyposażyć się w wiedzę i umiejętności, które z pewnością będą stanowić bazę podczas dalszej edukacji.
Zdjęcie Historia Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum Zdjęcie Język polski Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum Zdjęcie Wiedza o społeczeństwie Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum
Historia Egzamin gimnazjaln... Język polski Egzamin gimnaz... Wiedza o społeczeństwie Egz...
źródło: Okazje.info


PYTANIE Jak myślisz, ile procent punktów uzyskasz z próbnego egzaminu z Operonem w części humanistycznej?

 • 0 - 30%
 • 31 - 50%
 • 51 - 70%
 • 71-90%
 • 91 - 100%
 • 2
 • 4

Komentarze (7)

Zaloguj się
 • Oceniono 13 razy -9

  Jak wam dzisiaj poszedł egzamin próbny? Ja osobiście jestem słaby z przedmiotów humanistycznych, ale te odpowiedzi co znalazłem wczoraj się sprawdziły! Coś słabo ten operon pilnuje testów, że są takie wycieki Na tej samej stronie co wczoraj były odpowiedzi do części humanistycznej, dzisiaj jest część matematyczna. Chociaż jestem dobry z matmy, na wszelki wypadek sobie wydrukuję ściąge Powodzenia! Link do odpowiedzi: egzaminy2013.80.pl/

 • Oceniono 12 razy -10

  UWAGA - ODPOWIEDZI DO EGZAMINU PRÓBNEGO Z MATMY!
  Jak wam dzisiaj poszedł egzamin próbny? Ja osobiście jestem słaby z przedmiotów humanistycznych, ale te odpowiedzi co znalazłem wczoraj się sprawdziły! Coś słabo ten operon pilnuje testów, że są takie wycieki Na tej samej stronie co wczoraj były odpowiedzi do części humanistycznej, dzisiaj jest część matematyczna. Chociaż jestem dobry z matmy, na wszelki wypadek sobie wydrukuję ściąge Powodzenia! egzaminy2013.80.pl/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX