Matura poprawkowa 2013, matematyka, arkusze i odpowiedzi

Matura poprawkowa z matematyki na poziomie podstawowym zakończy się o godzinie 11.50. Odpowiedzi do zadań maturzyści będą mogli poznać po godzinie 13.00. O tej porze nasi eksperci podadzą przykładowe odpowiedzi do zadań z egzaminu poprawkowego z matematyki.
Przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego z matematyki znajdziesz w serwisie Edulandia.pl po godzinie 13.00.


- Matura poprawkowa 2013, matematyka, poziom podstawowy - odpowiedzi i arkuszeO godzinie 9.00 uczniowie zaczęli pisać egzamin maturalny z matematyki. Matura z matematyki na poziomie podstawowym trwa 170 minut. Za poprawne rozwiązanie całego egzaminu można otrzymać maksymalnie 50 punktów.

Matematyka 2013, wyniki

Matura z matematyki to jeden z najtrudniejszych egzaminów maturalnych. Podobnie jak w zeszłym roku 15% osób nie zdało matematyki na poziomie podstawowym. Średni wynik z tej części egzaminu wyniósł 55%. Centralna Komisja Edukacyjna ma na celu sprawdzenie dojrzałości myślenia matematycznego i umiejętności doboru argumentów dla potwierdzenia bądź odrzucenia sformułowanej w zadaniu tezy.

Arkusz egzaminacyjny z matematyki na poziomie podstawowym zawierał 34 zadania. Zadania zamknięte miały na celu sprawdzić umiejętności interpretacji tekstu matematycznego i formułowania uzyskanych wyników, używania podstawowych pojęć matematycznych, znajomości definicji i twierdzeń oraz umiejętność posługiwania się nimi w praktyce.

Zadania otwarte, które wymagały przeprowadzenia krótkiego rozumowania, podobnie jak w latach ubiegłych okazały się najtrudniejsze. Zadania dotyczące rozumowania i argumentacji w dalszym ciągu są mało opanowane przez osoby zdające.

Ile czasu masz na poprawę?

Niezdany egzamin maturalny (jeżeli nie zaliczysz poprawki w sierpniu lub nie zdasz więcej niż jednego egzaminu maturalnego) będziesz mógł poprawić przez kolejne 5 lat. Po upływie tego terminu, aby uzyskać dyplom maturalny, musimy zdawać wszystkie egzaminy od nowa. Jeżeli natomiast zdałeś egzamin, jednak wynik jest zbyt słaby, by dostać się na wymarzone studia, taki egzamin możesz w następnych latach spróbować poprawić - również przez kolejne 5 lat. Jeżeli podczas próby poprawy wynik będzie gorszy niż ten, który masz na świadectwie maturalnym, ten stary nie zostanie zmieniony.

Komentarze (2)
Matura poprawkowa 2013, matematyka, arkusze i odpowiedzi
Zaloguj się
 • spabloo

  Oceniono 6 razy 4

  Może przydadzą się Wam programiki do rozwiązywania zadań na Androida:
  - Geometria: play.google.com/store/apps/details?id=main.common.mathlab
  - Funkcja kwadratowa (równanie, nierówność itp.): play.google.com/store/apps/details?id=main.nan.quadraticfunction

  W razie pytań polecam wysłać maila do twórcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje