Wpadli uczestnicy napadu na squat Wagenburg. To kibole

18.12.2012 12:11
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Maciej Świerczyński / AG)

Pięciu sprawców napadu na wrocławski squat Wagenburg, do jakiego doszło po nacjonalistycznej demonstracji 11 listopada, jest już w rękach policji. W większości wywodzą się ze środowiska pseudokibiców.
Do napadu na Wagenburg doszło 11 listopada ok. godz. 19.30, tuż po zakończonej właśnie manifestacji organizowanej przez Narodowe Odrodzenie Polski. Na teren dawnego campingu Ślęża przy ul. Na Grobli, zamieszkiwanego przez kilkanaście osób napadła blisko setka zamaskowanych i większości dobrze zbudowanych mężczyzn.

Akcja była dobrze zaplanowana: agresorzy znali rozkład posesji, wiedzieli, jak najlepiej się na nią dostać, dokąd ewakuować. Niszczyli wszystko, co stanęło im na drodze: prowizoryczne zabudowania squatu, samochody należące do mieszkańców. Tym ostatnim, w większości udało się zbiec. Ale napastnicy dopadli 34-letniego Daniela, który na Wagenburgu mieszkał od czterech lat. Został dotkliwie pobity: karetka zabrała go z połamanymi kończynami i poważnymi obrażeniami głowy. Walka o jego życie trwała przez cała noc. Chłopak przeżył.

Od listopada wrocławscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców komendy wojewódzkiej próbowali ustalić i zatrzymać sprawców napadu. W niedzielę udało im się zatrzymać pierwszą piątkę napastników.

- Mają od 18 do 29 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatów wrocławskiego i trzebnickiego i związani są ze środowiskiem pseudokibiców - mówi Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Cała piątka usłyszała już zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, a także posiadania narkotyków. Grozi im za to do trzech lat więzienia. Wobec trójki zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Wobec pozostałej dwójki uznano, że nie ma takiej potrzeby.

Policja cały czas prowadzi czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie pozostałych uczestników listopadowego napadu.

Komentarze (63)
Zaloguj się
 • doni72

  0

  @wyciet
  Zwykli ludzie nie kopia w kilku jednego czlowieka,normalny czlowiek nie kopnie psa i twoi "zwykli ludzie"handluja dragami.Zostali lagodnie potraktowani bo na przesluchaniu sie rozkraczyli twoi idole i nakapowali na innych "zwykli ludzie".Twoi "zwykli ludzie"to kupa gowna ktora probuje przejac role moze ZOMO,nacpane i nafaszerowane sterydami.

 • wyciety

  0

  Jeszcze raz zwykli ludzie musieli zastapic policje.Malo tego,obywatele owi sa przez policje przesladowani.Hipisowska komuna powinna byc rozpedzona przez policje na cztery wiatry jako srodowisko kryminogenne,okupujace wlasnosc prywatna.

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy 2

  A squatowcy to za kim kibicowali ?

 • interstatelovesongs

  Oceniono 5 razy 1

  TRZY LATA?!?!??! ZA POBICIE PRAWIE NA ŚMIERĆ TYM ŚCIERWOM LUDZKIM GROZI TAKA KARA?!?!??!?! a, proszę mi tylko przypomnieć, ile groziło piosenkarce Korze za posiadanie drobnej ilości marihuany? powinno się tych gnojków zamknąć w kolonii karnej, żeby przez 10 lat rozbijali kamienie na mniejsze kamienie.

 • cezar85

  0

  swistak121
  a co na to twój chłopak?

 • cezar85

  Oceniono 2 razy 0

  fury11
  haha
  dzisiaj co drugi kibol jest magistrem gamoniu

 • korcia2000

  Oceniono 6 razy 0

  Za rzucenie żarówką z farbą w obraz Matki Boskiej 10 lat a za zmasakrowanie człowieka trzy. Czy to normalny kraj?

 • fury11

  Oceniono 6 razy 2

  "Kibol" to jakaś nowa odmiana Polaka. Rozumiem, że chodzi o niedoszłych absolwentów zawodówek, którym się w drugiej klasie z powodu bezmózgowia nie powiodło przejść do trzeciej, ale dlaczego zajmują się nimi gazety i opiekuńczy Prezes, a nie psycholog? Na autostradach jest sporo miejsc pracy - tłuczenie kamieni zamiast ludzi, kopanie rowów melioracyjnych itp.

 • tepicpo

  Oceniono 11 razy -3

  34 letniego nieroba, zamieszkującego na cudzej własności g..warta gazeta nazywa "chłopakiem" litości ..... xd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje