Wpadli uczestnicy napadu na squat Wagenburg. To kibole

18.12.2012 12:11
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Maciej Świerczyński / AG)

Pięciu sprawców napadu na wrocławski squat Wagenburg, do jakiego doszło po nacjonalistycznej demonstracji 11 listopada, jest już w rękach policji. W większości wywodzą się ze środowiska pseudokibiców.
Do napadu na Wagenburg doszło 11 listopada ok. godz. 19.30, tuż po zakończonej właśnie manifestacji organizowanej przez Narodowe Odrodzenie Polski. Na teren dawnego campingu Ślęża przy ul. Na Grobli, zamieszkiwanego przez kilkanaście osób napadła blisko setka zamaskowanych i większości dobrze zbudowanych mężczyzn.

Akcja była dobrze zaplanowana: agresorzy znali rozkład posesji, wiedzieli, jak najlepiej się na nią dostać, dokąd ewakuować. Niszczyli wszystko, co stanęło im na drodze: prowizoryczne zabudowania squatu, samochody należące do mieszkańców. Tym ostatnim, w większości udało się zbiec. Ale napastnicy dopadli 34-letniego Daniela, który na Wagenburgu mieszkał od czterech lat. Został dotkliwie pobity: karetka zabrała go z połamanymi kończynami i poważnymi obrażeniami głowy. Walka o jego życie trwała przez cała noc. Chłopak przeżył.

Od listopada wrocławscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców komendy wojewódzkiej próbowali ustalić i zatrzymać sprawców napadu. W niedzielę udało im się zatrzymać pierwszą piątkę napastników.

- Mają od 18 do 29 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatów wrocławskiego i trzebnickiego i związani są ze środowiskiem pseudokibiców - mówi Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Cała piątka usłyszała już zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, a także posiadania narkotyków. Grozi im za to do trzech lat więzienia. Wobec trójki zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Wobec pozostałej dwójki uznano, że nie ma takiej potrzeby.

Policja cały czas prowadzi czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie pozostałych uczestników listopadowego napadu.

Komentarze (63)
Zaloguj się
 • skiter

  Oceniono 308 razy 272

  "... do trzech lat więzienia..." a facet ledwo przeżył...

  Litości !!! ja coś czytam o wymiarze sprawiedliwości to rzygać się chce

 • kkotlarski

  Oceniono 266 razy 208

  A wg nomenklatury PIS-u to patrioci, szykanowani przy policję. Wódź tych "patriotów" siedzi w więzieniu, a PIS ze wszystkich sił próbuje go uwolnić. Boże wyzwól nas od PIS-u!!!

 • menthol_easy

  Oceniono 131 razy 113

  I znowu "pseudokibice". Nie! To sa zwykli bandyci, nie dorabiajcie ideologii dlatego tylko ze rozrabiaja na stadionach. Jezeli ktos bedzie rozrabial w banku to bedzie pseudobankierem?

 • ypsilonplus

  Oceniono 111 razy 89

  Nie ma jak to patrioci...
  Sól polskiej ziemi...
  Kwiat nacji...
  Opoka polskości...

  W tak wielkim dniu tak mierny czyn????
  Hańba zdrajcy profanujący święto Polaków!!!
  Won do swojego tatka Putina wraz z jego giermkiem Jarosławem!

 • der.die.das

  Oceniono 96 razy 84

  Dość z polityczną poprawnością!
  Powiedzmy jasno! To nie żadni pseudokibice czy kibole tylko KIBICE PIŁKARSKIEGO ŚLĄSKA WROCŁAW!!!

  Niech klub wreszcie odetnie się od nich, albo niech weźmie na siebie odpowiedzialność za ich poczynania! Również te poza stadionem!!! Piszę to jako kibic Śląska! A robię to w nadziei, że w końcu klub zrozumie straty wizerunkowe jakie to bydło powoduje i przeliczy to na pieniądze!!!

 • banan125

  Oceniono 85 razy 75

  bandyci popierani przez pisowsów!

 • avatar70

  Oceniono 91 razy 75

  ....Cała piątka usłyszała już zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, a także posiadania narkotyków. Grozi im za to do trzech lat więzienia....

  A ILE BY DOSTALI GDYBY SKATOWALI NP:SYNALKA JAKIEGOS PRAWNIKA ????? ALBO SYNALKA KSIEDZA ???
  Bo jak odpowiedz wciaz ta sama .. to ja chyba sobie liste zaczne skrobac z kolegami z pracy ...kogo w tym kraju nie lubie ...

 • karnisz1

  Oceniono 70 razy 58

  Bo to polska właśnie

 • razaorblade666

  Oceniono 48 razy 44

  Człowiek ledwo przeżył, połamano mu kończyny, a bandytom którzy go skrzywdzili grozi TYLKO do 3 lat więzienia !? Ci ludzie powinni odpowiadać za usiłowanie zabójstwa (skoro tak mocno bili, to chyba wiedzieli z czym to się wiąże!). 25 lat powinno im grozić CO NAJMNIEJ!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje