Góra błota wpłynęła na stację Powiśle. Zdjęcia osuwiska

05.09.2012 21:20
Grunt razem z wodą wlał się na budowę łącznika między dwoma częściami stacji Powiśle

Grunt razem z wodą wlał się na budowę łącznika między dwoma częściami stacji Powiśle (fot. Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Warszawie)

Strażacy pokazali zdjęcia, które wykonali podczas ewakuacji pracowników metra, gdy ci trafili na soczewkę wodną 30 metrów pod ziemią.
Chodzi oczywiście o wydarzenie, które sparaliżowało całą Warszawę. 14 sierpnia robotnicy kopali metodą górniczą pod tunelem Wisłostrady połączenie wschodniej i zachodniej części stacji metra Powiśle. O godz. 1 w nocy około 30 metrów pod ziemią trafili na soczewkę wodną. Przez wyrwę zaczęła się wlewać woda z gruntem. - W wyniku zdarzenia doszło do kilkuetapowego wypłynięcia znacznej ilości gruntu z czoła robót spod tunelu Wisłostrady - piszą strażacy w swojej notatce.

Warszawiacy o tym, jak poważna jest sytuacja, dowiedzieli się dopiero rano, gdy nie mogli przejechać zamkniętym tunelem. Ale już w nocy na nogi postawiono wszystkie służby w mieście. Na miejscu pojawili się też strażacy, którzy pomogli w ewakuacji sprzętu i pracowników budowy. Dziś dzięki zrobionym przez nich zdjęciom możemy zobaczyć, że osuwisko wyglądało naprawdę groźnie.

Grunt, który widać fotografiach, wypłynął tam wraz z wodą spod tunelu. Ze zleconych przez wykonawcę badań geologicznych wiemy, że pod jezdnią tunelu powstała ogromna wyrwa. Lej o średnicy 64 metrów i głębokości 11 metrów częściowo wypełniony jest wodą. Płyta tunelu Wisłostrady "wisi" w powietrzu i trzyma się tylko dzięki ścianom bocznym. Wzmacnianie tunelu może potrwać 2-4 miesiące.

Zobacz także
Komentarze (67)
Zaloguj się
 • mitochondrium

  0

  miala byc gora zlota ale zlota rybka byla stara i przygluchawa.wiec wyszla gora blota.
  To mozecie sobie wyobrazic co zazyczyl sobie facet ktory dostal Wielkiego tenisa... :)

 • norbert2225

  0

  niektore z tych postow sa niepowazne budowa to nie piaskownica a niektore posty sa na poziomie dzieci budujacyh w piaskownicy

 • norbert2225

  Oceniono 1 raz -1

  to jest budowa z bardzo glebokimi wykopami i to pod budynkami czyli ma to wplyw na cale uzbrojenie terenu i fundamenty budynkow ,wystarczylo przesuniecie terenu ,zmiana ukladu sil i na poczatku niewielkie uszkodzenie rury a pod cisnieniem zwlaszcza nocnym bez wiekszego poboru stalo sie juz powaznym problemem nie zawsze wszystko da sie przewidziec czy obliczyc to sa trudne warunki

 • fotoma7

  Oceniono 4 razy -4

  Wlała się góra wody, potem błota a teraz czekamy na górę goowna, która się wleje w plany budowy Warszaffskiego Meeetra:-)))

 • kbamm

  Oceniono 2 razy 0

  mos recht !!!

 • jkredman

  Oceniono 6 razy 2

  napatrzyli się, i co?

 • totapis500

  Oceniono 11 razy 7

  Czy ci uprawnieni bez ograniczeń nie mieli geologi lub się na niej nie znają.

 • remo29

  Oceniono 34 razy 26

  Znaleźli wodę, znaleźli bombę, czas na ropę...
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje