Z banku zniknęły ponad 32 miliony złotych. Zatrzymany dyrektor, pracownica i klient

Były dyrektor banku, była pracownica, oraz prezes firmy, która zaciągała w banku kredyty są podejrzani o wyłudzenie aż 32 milionów złotych. Przestępczy proceder opierał się m.in. na podstępnym pozyskiwaniu haseł systemowych, dzięki który przelewano pieniądze na rachunki w innych bankach, w tym zagranicznych.
Stołeczna policja oszczędnie wypowiada się w tej sprawie. Nie chce zdradzić, ile osób zostało oszukanych, ani w jakim czasie zatrzymanym udało się wyłudzić aż 32 miliony złotych. - Śledztwo jest rozwojowe. Być może dojdzie do kolejnych zatrzymań. Na chwilę obecną nie możemy udzielać szczegółowych informacji - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl, asp. Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Funkcjonariusze zdradzają, że zatrzymanie to efekt śledztwa w sprawie oszustwa na szkodę jednego z banków. Po przesłuchaniu kilkudziesięciu świadków, analizie dokumentacji bankowej i księgowości firm żoliborska prokuratura postanowiła zatrzymać trzy osoby podejrzewane o popełnienie przestępstw. Policjanci zatrzymali je w poniedziałek.

Podstępnie pozyskane hasła

Wśród zatrzymanych jest były dyrektor banku, 60-letni Leszek Z. Policja ujęła go w miejscu zamieszkania. Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty: działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na szkodę banku i wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów przy podpisywaniu umów kredytowych.

Policjanci zatrzymali również byłą pracowniczkę banku Ewę B. Kobiecie przedstawiono dwa zarzuty za oszustwa. 39-latka dołączała do dokumentacji fałszywe papiery i korzystała z podstępnie uzyskanych haseł systemowych, by przelewać pieniądze na rachunki w innych bankach, w tym zagranicznych. W ten sposób z banku, w którym pracowała, wyciekły ponad 32 mln zł.

Zarzuty oszustwa usłyszał również Adam B., 43-letni prezes spółki, która zaciągnęła kredyty w tym banku. Mężczyznę zatrzymano nad morzem, gdzie spędzał wakacje. Policjanci zarekwirowali jego samochód o wartości 150 tys. zł, zakupiony za środki wyłudzone z banku.

W czwartek sąd tymczasowo aresztował Adama B. i Ewę B. na 2 miesiące.

Komentarze (111)
Z banku zniknęły ponad 32 miliony złotych. Zatrzymany dyrektor, pracownica i klient
Zaloguj się
 • waldi_46

  Oceniono 110 razy 100

  po dwóch latach wyjdą i żyją do końca w luksusie , to jest nowa forma bogacenia się w państwie bezprawia .

 • leonleonidas

  Oceniono 82 razy 74

  Niezly balwan.
  Odpalilby prokuratorowi 3mln, a gdyby w ostatecznosci doszlo do sadu sedziemu 4 i leb sprawy ukrecony.

  Chytry, chytry.

 • kropka9991

  Oceniono 67 razy 65

  W kategorii "jak dobrać się do cudzej kasy" to dość prostacki sposób kradzieży - porównując stopień wyrafinowania to pomysł na zarobek w wykonaniu AmberGold urasta niemalże do tytułu "ekonomicznej finezji roku"....

 • 1pytanie

  Oceniono 100 razy 52

  Państwo nie dba o obywateli ( czyt. traktuje jak TANIĄ SIŁĘ ROBOCZĄ ~! )
  A złodzieje ( czyt. PO-PSL-SLD-PiS+Kościół ) rządzi dalej !
  KONIECZNA JEST REWOLUCJA- ROZWALIĆ SKOSTNIAŁĄ STRUKTURĘ MAFIJNĄ !

 • com.bi-nerki

  Oceniono 53 razy 51

  Wczasował się w pensjonacie będącym własnością żony, z którą ma rozdzielność majątkową.

 • ergosumek

  Oceniono 55 razy 49

  Banki robią różne dziwne rzeczy, np. ubezpieczają swoich klientów en bloc (bez pytania ich o zgodę i odebrania potwierdzenia ubezpieczenia) od następstw nieszczęśliwych wypadków, tylko że zakres tego ubezpieczenia jest taki, że jak ci nogi nie urwie w biodrze, to nic nie dostaniesz.
  Uszczęśliwiają na siłę swoimi wspaniałymi produktami.

 • jamj

  Oceniono 55 razy 49

  Amber Gold, tutaj dyrektor i pracownica banku...Czyżby w sektorze finansowym tak łatwo zatrudniać ludzi z lepkimi łapkami? A może są oni do krycia większych przekrętów?
  Wygląda na to, że na szczycie finansowej hierarchii stoją twórcy kryzysu gospodarczego.

 • fjan

  Oceniono 63 razy 47

  No a Bielecki jest na wolności. Powinien siedzieć za robotę w banku PKO Sa. Oni go tylko wywalili ale do więzienia nie zamknęli, a szkoda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX