Tygodnik kończy współpracę z Gesslerem. Przez długi?

Adam Gessler

Adam Gessler (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

"Tygodnik Powszechny" poinformował, że kończy współpracę ze znanym restauratorem Adamem Gesslerem.
Tygodnik przygotował na wakacje specjalny cykl redakcyjny "Apetyt na Polskę", z częścią przygotowywaną przez restauratora - dłużnika Adama Gesslera. Współpraca była niezwykle krótka: dziś na Facebooku Tygodnik poinformował, że ją zakończył.

W felietonie kulinarnym na początku lipca Adam Gessler podał przepis na pieczoną gęś faszerowaną jabłkami z miodem. I zapowiedział, że wszystkie przepisy publikowane na łamach gazety będzie gotował "pod redakcją "Tygodnika Powszechnego" w kamienicy przy ul. Wiślnej 12 od sierpnia. Tu powstaje Gessler Restauracja Powszechna".

Ostre cięcie

Dziś nastąpił zwrot akcji. Na Facebooku "Tygodnik Powszechny" podaje: "Informujemy Czytelników, że zakończyliśmy współpracę z panem Adamem Gesslerem w ramach serii "Apetyt na Polskę". Równocześnie wyjaśniamy, że restauracja, którą pan Adam Gessler zamierza otworzyć w budynku przy ul. Wiślnej 12, nie ma żadnych związków z "Tygodnikiem Powszechnym" i jest wyłączną inicjatywą jej właścicieli."Początki pisywania felietonów dla krakowskiego Tygodnika przypadły na moment, gdy o Adamie Gesslerze zrobiło się głośno nie tylko w Warszawie, ale i w całym kraju. W "Gazecie" przypomnieliśmy o jego ogromnym długu wobec miasta (kwota niepłaconego przez lata czynszu, a potem odszkodowania dla miasta za lokal na Rynku Starego Miasta przekroczyły już wraz z odsetkami 22,5 mln zł). Opisaliśmy też próbę licytacji komorniczej nieruchomości należącej do słynnego restauratora i jego brata Piotra. Nie było chętnych do kupna atrakcyjnie położonych mieszkań. Wierzycieli dodatkowo wzburzyła informacja, którą w sądzie przekazała pełnomocniczka Piotra Gesslera: okazało się, że to on jest jedynym właścicielem nieruchomości, ponieważ Adam Gessler przekazał swój udział bratu (dokonano działu spadku).

Zobacz także
 • Zlicytowali jej knajpę za cudze długi. Jak to możliwe?
 • Adam Gessler Gessler znów górą. Przepisał mieszkanie przed licytacją
 • Lokal. Bistro Lokal. Bistro. Na czym polega fenomen tej knajpy?
Komentarze (26)
Tygodnik kończy współpracę z Gesslerem. Przez długi?
Zaloguj się
 • simchat

  Oceniono 36 razy 34

  Brawo Tygodnik Powszechny!!!

  Olewać gnoja!

 • mister_max_napierdalator

  Oceniono 23 razy 21

  Ciekawe czy teraz bedzie tak : genialnie! , fenomenalnie!! jak go ruscy w imieniu dłuzników złapia i wykroja mu stek spod udziai podadzą sote , fenomenalnie qrwa genialnie!? jak widze i słysze tą zakałe to białej gorączki dostaje

 • apm1947

  Oceniono 25 razy 17

  Ciekawe kto tak uparcie lansuje tego kombinatora w TVP?

 • danuta49

  Oceniono 15 razy 11

  Obudzili się! O tym, że Gessler nie płaci milionowych czynszów było głośno, również w mediach, od lat...;-)

 • cest.l.a.vie

  Oceniono 10 razy 10

  Wreszcie zrozumieli, że Gessler grzeszy :) A przecież łatwo zrozumieć: "Nie kradnij".

 • danuta49

  Oceniono 16 razy 8

  Ciekawe kto Gesslerową tak w mediach lansuje?W końcu stara spasiona baba, a traktują ją jak modelkę...;-) Nekrofilia jakaś czy co???;-)

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 5 razy 5

  Mnie zadziwia dlaczego jak cos gotuje gesler czy inny pseudokucharz to juz jest wysmienite i ma kazdemu smakowac, podejrzewam ze wiekszosc ludzi jedzac jego potrawy mimo ze im nie smakuja to glosno sie do tego nie przyzna zeby nie wyjsc na prostakow, zreszta to samo dotyczy sztuki poezji itp. wystarczy ze cos "zrobil" "wielki artysta" i juz jest wspaniale.

 • unamatita

  Oceniono 9 razy 5

  czy to jakiś krewny tej blond idiotki, reklamującej jakieś gó... na trawienie?
  u.

 • jgalka

  Oceniono 6 razy 4

  to jednak znamienne ze taka menda byla zwiazana z katolicka instytucja. 30 lat temu TP bylo twierdza, ostoja bez skazy, a tez tak jak reszka kosciola idzie na dno. Nie ukrywam ze pisze to po lekturze artykulu o wikarym ktory poczekal sluchajac muzyczki az mu potomek zejdzie. Kosciol okrotnie go ukaral. Wyslal na Ukraine balamucic parafianki, za 2 lata stamtad czmychnie zostawiszy wiadome slady swojej obecnosci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje