Zablokowali eksmisję rekordowej dłużniczki

Kolejna blokada eksmisji lokatorów - tym razem przed wyprowadzką do mieszkania socjalnego społecznicy ochronili dłużniczkę, która zalega miastu prawie 150 tys. zł.
Eksmisja w budynku przy ul. Wilczej 33 była zaplanowana na godz. 11, jednak już wcześniej pojawili się tam m.in. mieszkańcy squatu Syrena, którzy zorganizowali blokadę. Hasłem było wstrzymanie komornika przed wyrzuceniem z mieszkania kobiety z trójką dzieci. Lokatorki chce się pozbyć dzielnica Śródmieście. - To rekordzistka w zadłużeniu - mówi Mateusz Dallali, rzecznik Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. - Zalega nam 148 tys. zł, nie płaci od kilkunastu lat. Tylko jeden lokator w Śródmieściu ma dług większy od tej pani.

Wyrok eksmisyjny zapadł już w 2002 r. Wówczas dług wynosił nieco ponad 20 tys. zł. Kilkoro lokatorów wpisano na listę oczekujących na przydział dwóch mieszkań socjalnych (tak zdecydował sąd). Przez dziesięć lat urzędnicy nie znaleźli odpowiednich lokali. W końcu część osób wyprowadziła się dobrowolnie. Kobieta z trójką dzieci nie chce przenosić się do hotelowca na ul. 29 Listopada, gdzie urzędnicy przydzielili jej mieszkanie: jeden pokój, z wc w korytarzu. - Nie jest to luksus, ale wszystkie normy spełnia - zapewnia Mateusz Dallali. I pyta: - Czy miasto ma przyznać komfortowe mieszkanie osobie, która przez lata w ogóle nie płaci ani nie stara się, żeby rozłożyć dług na raty?

Komornik eksmisji nie wykonał: przeszkodzili mu uczestnicy blokady. Na poniedziałek lokatorka jest umówiona na spotkanie z wiceburmistrzem Śródmieścia, którego chce przekonać, by przyznał jej mieszkanie socjalne o wyższym standardzie.

Komentarze (220)
Zablokowali eksmisję rekordowej dłużniczki
Zaloguj się
 • dzon_dzon

  Oceniono 136 razy 126

  Osoby broniące tej pani na forum i mieszkańcy squatu Syrena to jacyś ludzie niepoważni.
  Zrozumcie, że te 150.000zł będą musiały spłacić osoby, które też wychowują dzieci i żyją od przysłowiowego 10 do 10 a jednak czynsz płacą.

  Znam osobiście taką mamuśkę z 2 dzieci. Sama najdłużej pracowała w swoim życiu 3 dni i stwierdziła, że za ciężko. Z alimentów, zasiłków i pomocy innych ludzi ma więcej kasy niż przeciętna młoda osoba w Polsce. Mało tego, jej myślenie jest typowo roszczeniowe. Ona wychowuje 2 dzieci więc wszystko od wszystkich się jej należy. Podam przykład: jestem głodny, kupuje sobie wafelka o ona do mnie "może kupisz jeszcze po lodzie moim dzieciom?". Dla mnie to jest szczyt, szczytów. Ja żeby zarobić na te lody muszę pracować a ten darmozjad i dzieciorób chce mieć wszystko za darmo za to, że dał kilka razy dupy [z góry przepraszam za to słownictwo, ale tak to wygląda].

 • lodzermensz1

  Oceniono 105 razy 95

  Moja propozycja dla członków "kolektywu Syrena" jest taka, by zamiast blokować eksmisję zrobili ściepę i spłacili długi tej pani. Nie wiem czy szanowne towarzystwo sobie zdaje sprawę, ale długi tej pani i jej podobnych powodują wzrost czynszów. Z czegoś to trzeba pokryć - inni (może też z dziećmi, może też biedni, ale uczciwi) muszą płacić więcej.
  Jestem głęboko przekonany, że tak wrażliwe społecznie osoby jak pan Kalisz, jeżdżący Jaguarem, pani Środa ze swoimi pensjami profesorskimi i gażami za felietony w prasie, pan Ikonowicz, Sierakowski w modnych oprawkach okularów i wielu innych, bez większego problemu zebraliby te 150 tys. Może w końcu wyznawcy lewicy zrobią coś konkretnego.

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 89 razy 75

  Na poniedziałek lokatorka jest umówiona na spotkanie z wiceburmistrzem Śródmieścia, którego chce przekonać, by przyznał jej mieszkanie socjalne o wyższym standardzie. Proponuję w Hotelu Bristol ,też centrum i standard owszem ,owszem.W Bristolu mają wygodne łóżeczka zatem Pani będzie mogła sobie dorobić troszkę pociech bo jak na razie podatnicy utrzymują zaledwie tróję-kto będzie ojcem nie jest istotne .
  Dobrze by było by Prezydent dał dozgonne "kieszonkowe " te kilka tysięcy by można było sobie kupić papieroski i ulubiony trunek,oraz słodkości dla pociech.
  Dziwicie się??? A jazda do roboty!! Ktoś musi utrzymać tę Panią!

 • duzymietek

  Oceniono 74 razy 68

  Mam propozycję dla tych społeczników, którzy blokują przeprowadzkę dłużniczki. Niech płacą za nią czynsz skoro tak się o nią troszczą :)

 • gal_ja

  Oceniono 70 razy 60

  Chyba najciekawsze jest to, że ta sytuacja (osoba nie płacąca x lat za mieszkanie) jest przedmiotem artykułu.
  Gdyby ta Pani znajdowała się w sytuacji nadzwyczjnej (przez kilkanaście lat), to zrozumiałbym artykuł o jej sytuacji.
  Wygląda na to, że sytuacji nadzwyczajnej nie ma.
  No to należy płacić, a jak nie, to szukać innego mieszkania. Nie po kilkunastu latach, ale po miesiącu.
  Roszczeniowość jest sztuką, której nie jestem w stanie opanować.
  A chciałbym.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 73 razy 59

  kobieta okrada ( nie placąc) uczciwych warszawiaków. Niech kościół jej da a nie my..narobila bachorów a teraz chce wszystko za darmo. My warszawiacy nie bedziemy jej utrzymywać

 • irza

  Oceniono 75 razy 59

  Za takie długi to się kiedyś do pierdla szło, a nie do mieszkania socjalnego!

 • jawanda

  Oceniono 63 razy 55

  To przechodzi wszelkie pojęcie,nie płaci kilkanaście lat i ma czelność żądać lokalu o wysokim standardzie. Może jeszcze zażyczy sobie domu jednorodzinnego,bo przecież ma dzieci?Mnie nawet na myśl nie przyszłoby nie zapłacić rachunków.
  Przecież jak ona nie płaci,to ktoś ponosi te koszty i są to podatnicy,którzy uczciwie pracują i płacą podatki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX