Most otwarty dla pieszych! 50 tys. osób na spacerze

Krótko po godz. 10 usunięte zostały bariery i od razu na nową przeprawę ruszyły tłumy. Most Północny jest już otwarty dla warszawiaków. Na razie dla pieszych i rowerzystów.


Most jest dziś najbardziej odwiedzanym miejscem w Warszawie. Ratusz podał, że na spacer po Północnym wybrało się nawet 50 tysięcy osób. - Na jeden dzień most zamienił się w wielki deptak. - Tuż po otwarciu ruszyły na niego tłumy warszawiaków. Z Tarchomina idą całe rodziny. Jest kilka tysięcy osób - relacjonował rano Jarosław Osowski.Po południu tłum był jeszcze większy. Około godz. 17 ludzi było tak dużo, że niektórzy narzekali, że mostem nie da się już przejść. Ci którzy przeszli w jedną stronę nie za bardzo mieli jak wrócić.

Uroczystość otwarcia rozpoczęła się kwadrans przed godz. 19. Wzięła w niej udział prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, która odsłoniła tablice poświęconą Marii Skłodowskiej-Curie - formalnej patronce mostu. Uroczystość zakończono pokazem sztucznych ogni, który najbardziej przypadł widzom do gustu. Po pokazie ludzie wciąż spacerowali i zwiedzali most.W ciągu dnia mnóstwo rowerzystów było na ścieżce rowerowej wzdłuż Wisły - wszyscy jechali w kierunku mostu. Wiele osób zatrzymuje się przy przycięciu Wisłostrady z mostem Północnym, gdzie trwa budowa kolektora na ścieki pod Wisłą. Mimo soboty trwały tu prace.Na most najłatwiej dojechać od strony Białołęki ulicami Świderską i Myśliborską. Można spacerować po jezdni południowej, na północnej trwają próby oficjalnej uroczystości otwarcia mostu. Wiele osób ma ze sobą balony. Jest piękna pogoda, mnóstwo ludzi wybrało się na poranny spacer. Z mostu rozpościera się bardzo ładny widok na Wisłę.

Oficjalna uroczystość otwarcia odbędzie się po południu.

Rano zakorkowany był most Grota-Roweckiego. Wydaje się, że to ostatni taki weekend na moście Grota, bo od jutra ruch rozłoży się także na nową przeprawę.

Budowany od ponad dwóch lat most został otwarty tylko w dwóch trzecich. Docelowo będzie się składać z trzech równoległych części. Kierowcy skorzystają z dwóch drogowych - jednej w kierunku Tarchomina i drugiej w stronę Bielan. Dopiero w wakacje ma być ukończona trzeci fragment dla tramwajów, rowerzystów i pieszych.

Budowa rozpoczęła się 21 maja 2009 roku na Tarchominie. Poprzedni most - Siekierkowski - otwarto we wrześniu 2002 roku.

Więcej o:
Komentarze (35)
Most otwarty dla pieszych! 50 tys. osób na spacerze
Zaloguj się
 • neutron44

  Oceniono 8 razy 6

  aż strach pomyśleć jak otworzą autostrady i stadiony - to nikt w domu nie zostanie tylko będą warszawiaki zwiedzać i zwiedzać :) - będzie paraliż
  :)

 • jogar

  Oceniono 10 razy 6

  A biskupi juz pokropili na otwarciu? Bo to przecież w naszej Polsce najważniejsze.

 • wuzuwela

  Oceniono 4 razy 4

  a po co ekrany dźwiękochłonne pośrodku,między jezdniami?pieniędzy nie było na co wydać?pierwsze widzę taki wariant ,widziałem siatki ,balustrady ,żywopłoty,ale dźwiękochłonne ekrany pośrodku kiedy są po obu stronach trasy?człowiek się całe życie dziwi...i uczy:))

 • jegorism

  Oceniono 4 razy 4

  A gdzie obwodnica za cholerę Tego paskudztwa zwanego stolnicą nie idzie objechać.

 • kor102

  Oceniono 6 razy 4

  To niezwykłe wydarzenie musiało przyciągnąć tysiące ludzi.
  Przecież to historyczne wydarzenie, a oni byli świadkami tego wydarzenia.
  Wnukom będą mieli co opowiadać.

 • cezar85

  Oceniono 6 razy 4

  za tydzień otworzą parasol

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 2

  "Most otwarty! 50 tysięcy osób na spacerze."
  =================================
  No proszę! Jakby otworzyli 40 mostów, to by wszyscy warszawiacy poszli na spacer.

 • franio_lodziarz

  Oceniono 4 razy 2

  To jest jakieś kuriozum. Czy ja żyje w jakims Bantustanie że przez cały dzień telewizja informacyjna transmituje na żywo otwarcie mostu w stolycy? Czy ten most to w tym kraju aż takie osiągnięcie że trzeba robić takie mecyje?

 • totus.tytus

  Oceniono 1 raz 1

  Było tak tanio bo nie było biskupa z wiaderkiem i pędzlem, i nie było "mszy świętej państwowo-samorządowej".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX