Komentarze (147)
Po katastrofie na Powązkach: Za groby odpowiada rodzina
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kenijro

  Oceniono 25 razy 23

  Jak solidaruchy pchały kościołowi w d. zaszczyty, majątki i tysiące cmentarzy komunalnych oddawali kościołom, to klechy brały bez zahamowań i przy swoim prostactwie umysłowym nie sądzili, że zarządzanie obiektem otwartym (publicznym) wiąże się nie tylko z łojeniem kasy z pochówków, ale i odpowiedzialnością za CAŁOŚĆ. Oni są 'nie z tego świata', tylko utknęli w zamierzchłej przeszłości i dlatego nie są kompatybilni z rzeczywistością i nie rozumieją współczesności.

 • y0rg

  Oceniono 23 razy 23

  Ok. jeśli przyjmiemy taki tok myślenia, poświęćmy tych biedaków, albo lepiej, zróbmy narodową zrzutkę i trzymajmy kler za słowa - OD TEJ PORY KOŚCIÓŁ NIECH PŁACI ZA SWOJE UTRZYMANIE - REMONTY ŚWIĄTYŃ, KSZTAŁCENIE KATECHETÓW, JEDNYM SŁOWEM SPALMY USTALENIA KONKORDATU - BO PRAWO POWINNO DZIAŁAĆ TAK SAMO W OBIE STRONY

 • kosowiec324

  Oceniono 23 razy 23

  Kler należy opodatkować,
  Kasy fiskalne mają kioski, taksiarze, lekarze....... nie widzę problemu aby czarni też wystawiali rachunki za każdą złotówkę którą dostają.

  1. Zerwać konkordat
  2. Zlikwidować etaty kapelanów
  3. Zlikwidować etaty katechetów
  4. Opodatkować kler
  5. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
  6. Wyprowadzić religię ze szkół
  7. Usunąć krzyże z urzędów i szkół
  8. Uroczystości państwowe organizować bez udziału kleru
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach
  10. Wstrzymać dofinansowanie Kleru z kasy państwa !

 • darla152

  Oceniono 27 razy 23

  To jest śmieszne, że wszyscy wiedzą, że klechy, to chytre chamy a i tak mają swoich durnych zwolenników !!! Nie mogę się nadziwić ,ludzkiej ciemnocie !!! A to, że w semie są poplecznicy czarnej zarazy, to wprost zgroza !!!!

 • darla152

  Oceniono 23 razy 23

  Kuria jak zwykle oszuści, się wymigują, od odpowiedzialności finansowej !!!!

 • czerwonylech

  Oceniono 22 razy 22

  Za mur ofpowiada rodzina, za groby - rodzina, za brzuchy katasów i szamanów - rodzina, za ich pałace, limuzyny, konta, banki, oszustwa, ptzestepsta kryminalne - rodzina (wciąz mówie o "owcach" obdzieranych ze skóry żywcem), demoralizacje i "inicjancje miłosne" - nikt, za kłamstwa, za szalbierstwa - nikt, za utrzymanie całkowite tego gnijacego cielska - rodzina, naród. Czas, by zwyczajna rodzina zrobiła zrpbila rewolucję i powiedziala katabasom i hultajom: od....cie się! Spadajcie na drzewa! Paszli won!!! Do roboty, gnidy.

 • 099max

  Oceniono 22 razy 22

  No czarnuchy z grób wezmą kasę.Jak nie zapłacisz to zlikwidują grób,ale żeby dbać już o porządek na cmentarzu to nie oni.
  Rodziny zniszczonych grobów przez walący się mur powinni pozwać te obłudne świnie w sukienkach do sądu o kasę na renowację grodów.
  Precz z czarną zarazą katolicką!!

 • ciuczkin

  Oceniono 26 razy 22

  Mam nadzieję, że katabasy zdechną z głodu po likwidacji funduszu

 • 33qq

  Oceniono 22 razy 22

  Biedny Kościółek, cały czas go ateiści, żydzi , masoni, lewacy i inni atakują...

 • banan125

  Oceniono 22 razy 22

  klec y znowu w natarciu !!!! nie tylko ciemnota, ale i CHAMY z nich niezłe !!

  ale kino !!! - za brak konserwacji muru odpowiada właściciel terenu a nie GROBU !!

 • blenderspl

  Oceniono 20 razy 20

  Wina jest jednoznaczna - właściciel cmentarza powinien zapłacić nie tylko za odbudowę grobów ale także zadośćuczynienie.
  Ciekawe czy się odważą pozwać czarną mafię.

 • kot789

  Oceniono 20 razy 20

  bo czarnych obowiazuje tylko prawo boskie... ale cos lipne jest to prawo boskie

 • smantur

  Oceniono 24 razy 18

  Katoliccy Księża jak też biskupi to zwyczajni cwaniacy i tupeciarze. Biorą opłaty wcale nie tak małe, ale nie przeznaczają ich na ten cel. Cmentarz odpowiednio źle utrzymany z czasem "zużywa się" jak wszystko inne jeżeli się go nie konserwuje. Ale po co mają to wykonywać, jeżeli państwo ich od tych prac wyręczy, lub prace te sfinansuje. Akasy im przybywa.

 • narciarz1952

  Oceniono 20 razy 18

  Za cmentarz jest odpowiedzialny jego właściciel, czyli kościół. Więc niech odpowiada za stan techniczny ogrodzenia. Chyba czerpie jakieś zyski z tego tytułu? Jak nie chce się tym zajmować niech zrzeknie się własności na rzecz miasta. trzeba skończyć z tymi świętymi krowami.

 • antykkk

  Oceniono 20 razy 18

  Ale za nowe odbudowane groby skasują po około 20% wartości bo buk tak chce.
  Ale czy naprawdę ktoś zna przypadek aby jakis czarny drań zapłacił kiedykolwiek za jakieś szkody czy inne należnosci jak chocby podatki, opłaty itp co normalny obywatel

 • jgalka

  Oceniono 17 razy 17

  hehe, za zaniedbania kurii odpowiedaja Ci co od niej wynajmuja dzialki :) dobre, a za uzytkowanie pieniazki wziete? to na co poszly?

 • andy37j

  Oceniono 17 razy 17

  ale za każdy bierze kase

 • lesgor54

  Oceniono 16 razy 16

  Bezwzględnie powinna zapłacić kuria,bo dopuściła do fatalnego stanu murów cmentarnych...

 • loleliusz

  Oceniono 15 razy 15

  Kuria zwyczajnie jest bezczelna, groby znajdujące się na katolickim cmentarzu zostały opłacone, nie na 100 ale na 500 %. Rodzina odpowiada za stan nagrobków a nie muru czego kuria wiedzieć nie chce. Oczywiscie ludzie się sądzić z kurią nie będą, mając w perspektywie to, iż na żadnym katolickim cmentarzu w Polsce już ich nikt nie pochowa. Bo w tym kraju ksiądz znaczy więcej niż szary człowiek, a już Biskup to więcej jak prezydent. Bo to ludzie wybierają, a wybierają tych, których im z ambony wskażą.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 15 razy 15

  taki idiota może być w 21 wieku rzecznikiem ?? czy on słyszał o ubezpieczeniach ? skąd ten kretyn się wytrzasnął hahaha pół wieku pod lodem leżał ?

 • incipit

  Oceniono 15 razy 15

  Czarna mafia za nic nie odpowiada ? Coś się tym czarnym mafiozom we łbach poprzewracało. Chyba tam prokuratora potrzeba i wyroków, ale nie w zawieszeniu do sądu ostatecznego.

 • pro-contra

  Oceniono 16 razy 14

  Czego te śmiszne ludzie tak ujadają na swoich "pasterzy"?
  A KTO księży ustawił księży w roli nadzorcy nad każdym aspektem życia poddanych?
  KTO ich pasie, zanosząc w zębach swoje datki, darowizny i opłaty "co łaska, ale nie mniej niż XXXX złotych"?
  KTO im opowiada swoje najbardziej intymne sekrety swojego życia, a także donosi o życiu innych ludzi?
  KTO pada przed byle purpuratem a nawet parafialnym plebanem na kolana przyjmując postawę niewolnika? KTO oddaje im nieomal boską (lub namaszczoną przez Boga(???) cześć i czołobitność?

  Przykład z uniknięciu odpowiedzialności za zniszczone groby, to tylko mały pryszcz.
  Każdy z wiernych owieczek i baranów NIGDY nie odważyłby się upomnieć u funkcjonariuszy watykańskiego zaborcy ani o jeden grosik, i także samo o milion złotych.
  Za to ujadają na forach, a na widok kleszej kiecki popuszczają w majty.

  Polacy przez zaledwie kilka wieków wyhodowali sobie kastę swoich autentycznych, arystokratycznych panów, egzystujących na ich krwawicy.
  Ta kasta jest całkowicie ponad wszelkim prawem w imię wyimaginowanej reprezentacji wobec Boga, co już w zamyśle jest bluźnierstwem śmiertelnego grzechu. To wszystko tylko i wyłącznie na życzenie i za pieniądze narzekających obłudników.

 • fjan

  Oceniono 18 razy 14

  Beszczelność kleru katolickiego sięga zenitu.

 • sargawska

  Oceniono 16 razy 14

  Coraz powazniej mysle o kremacji po swojej smierci .Jedno wiem , z doswiadczenia w bliskiej rodzinie , ze Kosciol niechetnie udziela zgody na te forme pogrzebu , bo nie uczestniczy w tak duzym stopniu w kosztach pogrzebu . I tu zdaje sie jest " pies pogrzebany " ? .Szczerze mowiac nie chce niczyjej laski a scislej laski jakiegos ksiezula.Ma wykonac posluge , a targuje sie , jak przekupa .Rozwiazaniem rozsadnym winny byc pawilony dla urn z prochami ,na cmentarzu , ale tu znow zahaczamy o interesy Kosciola .Kiedy to wreszcie sie skonczy na litosc boska !!!!!!!.

 • acc4

  Oceniono 16 razy 14

  Za groby odpowiadają rodziny, za pedofili - sami pedofile, KK - wyłącznie za zbawienie.
  Kościół administruje cmentarzem powązkowskim jak byle nekropolią parafialną. Nie robi nic w kierunku udostępnienia tego dobra kultury społeczeństwu, choć społeczeństwo co roku swoją ofiarnością przyczynia się do restauracji cmentarnych zabytków, podejrzewam że ku utrapieniu proboszcza, który wolałby, żeby się rozsypały w proch, bo mógłby zajmowane przez nie miejsca sprzedać za wielką kasę dzisiejszym nuworyszom. Na cmentarzu brak elementarnej informacji o grobach znakomitych Polaków tam pochowanych. Istniejąca tablica jest niewystarczająca i zawiera ewidentne śmieszności. Np jak ktoś szuka grobu rodziców Chopina, to znajdzie go w dziale "Pedagodzy".
  Administracja cmentarza nie dygitalizuje archiwów, nawet powojennych, a o odtworzeniu sięgających wstecz poza rok 1939 (zniszczonych w czasie wojny) nikomu w kancelarii parafialnej nawet się nie śni.
  Po wypadku z zawaleniem muru można się będzie spodziewać wyłącznie wniosków o wycinkę wszystkiemu winnych drzew. Tak dzieje się na parafialnych cmentarzach jak Polska długa i szeroka, gdzie drzewa są osobistymi nieprzyjaciółmi proboszczów. Na wygolonych z drzew cmentarzach dominuje kicz w postaci coraz okropniejszych zniczy i sztucznych kwiatów.

 • zaglembiak

  Oceniono 14 razy 14

  o0jejku dostali kasę za pochówek i miejsce i na tym sie ich rola kończy wcześniej pobrali stosowne opłaty za chrzest, ślub, komunie i co łaska na tacę i kolędę owce sa od tego by je s strzyc , jutro któryś z ubogich biskupów ogłosi że to żydzi obalili ten mur i po sprawie mochery będa ucieszone i szczęśliwe że pomoga swoja ofiarą pieniężną wspomóc kolejny raz KK

 • pandzik

  Oceniono 16 razy 14

  A to czarna !@@$#$$#%$

  kase na pogrzebach, cmentarzach (choc moglaby zarabiać gmina) trzebia niezla. jak przyjdzie co do czego to "spie...j"

 • kosowiec324

  Oceniono 14 razy 14

  I dlatego należy głosować na Palikota........................

 • drakaina

  Oceniono 14 razy 14

  Czy przypadkiem w kłótni o fundusz kościelny KRK nie wysuwał argumentu, że potrzebuje kasy na budynki i zabytki? Skoro tak, to ma świetną okazję udowodnić, że to prawda.

 • bartgda

  Oceniono 14 razy 14

  Cóż, banda złodziei w sutannach jak zwykle, sama z siebie nic, tylko od innych kasę ciągnąć. Pasożyty tak mają. Kiedyś, za komuny, to jeszcze była symbioza, coś od siebie dawali. Teraz tylko brać potrafią. Cmentarz mają, za kwatery kasę ciągną, a konserwować płot, po co skoro nawet jak się zawali to czarni złodzieje się nie poczuwają. I tak jest ze wszystkim. A państwo darmozjadów jeszcze finansuje.

 • fjan

  Oceniono 17 razy 13

  Przecież to kpina ze społeczeństwa. Administrator kasę od rodzin za grób pobiera i to nie małą ale odpowiedzialności ponosić nie chce. Należy w trybie pilnym pozbawić kler katolicki administrowania nad cmentarzami w całej Polsce. To mafia zbierająca pieniądze tylko dla siebie.

 • watyklan

  Oceniono 15 razy 13

  Ha, ha :) Pier***lone purpurowe dusigrosze, a mur zawalił się z czyjej winy? Z winy oszczędności, k**wa wasza mać?

 • strzelec51

  Oceniono 12 razy 12

  Za groby odpowiada rodzina ale nie w przypadku szkody wyrzadzonej przez "osobe trzecia". Stanowisko rzecznika kurii, delikatnie mowiac, w oczywiscie oczywisty sposob nie do przyjecia.

 • uzdek98

  Oceniono 12 razy 12

  reakcja podobna do tej w sprawie molestowania dzieci...moralnie to ojczulkowie moga wesprzec
  (z arcy... paetzem na czele) ale juz zaplacic odszkodowanie to niestety nie....

  jestem pewien, ze dodatkowo zazadaja prowizji za wydanie zgody na remont grobow....

 • yani-51

  Oceniono 14 razy 12

  kuria jest od pobierania kassy !!,
  a nie od dbania o groby, jak zwykle sukienkowy chce ,sie wykrecic od obowiazku,,,

 • wanda43

  Oceniono 14 razy 12

  Doic kase niebotyczna od rodzin zmarlych, to i owszem, ale cokolwiek zrobic, wyremontowac, to juz nie! Ten kler jest obrzydliwy ze swoja pazernoscią.
  Po jaką cholere panstwo dalo im cmentarze! Byly by komunalne, to nie bylo by problemow i bylo by znacznie taniej.

 • tatun44

  Oceniono 12 razy 12

  Jeżeli ksiądz ostatnio mi groził :" Że mnie nie pochowa na cmentarzu ." to znaczy że jest jego właścicielem i wszelkie szkody wynikłe na tym cmentarzu są jego problemem.

 • babciahalusia

  Oceniono 12 razy 12

  Co to za dranie ci księża,do niczego sie nie poczuwają,staran tylko dokonują przy przejmowaniu nowych majątków.

 • slmako

  Oceniono 12 razy 12

  A r4ada sklerotykow (kuria ) nie wie ze istnieje cos takiego jak ubezpieczenie zagospodarowanego terenu przez wlasciciela ?
  Spedzlowac te majatki co sie wzielo i wyplacic ludziom straty. Za Smolensk placilo Panstwo bo samolot byl panstwowy. A cmentarz ? znowu co laska po 1000 zlp ? Swinstwo ale jak sie pedofili kryje i zony proboszczow to ta katastrofa to Pikus

 • red.kris

  Oceniono 12 razy 12

  tyle jest wart "fundament chrześcijaństwa", ile ten nieszczęsny murek ;)

 • wari

  Oceniono 11 razy 11

  KK to właściciel największych w Polsce gruntów, z UE pobiera największe dotacje - stać go i na mur i na remonty. A Powązki powinny należeć do państwa, a nie do KK.

 • bkg11

  Oceniono 11 razy 11

  Z dobrej woli czarni kasy nie dadzą. Trzeba im sądownie wyrwać.
  Jakby ten mur był w gestii państwa i zniszczył groby księży ale byłoby darcie ryja! Atak na kościół normalnie.

 • bogdan331

  Oceniono 11 razy 11

  rzecznik kurii>skoorfiel>banda pazerna>Tylko kasa>mafia w czarnych kieckach>jak ja was k...y nienawidzę!
  www.tekstowo.pl/piosenka,pawel_kukiz,virus_sld.html

 • wigorek42

  Oceniono 10 razy 10

  Święci duchowni biorą dużą kasę za miejsce na cmentarzu i usługi pogrzebowe a nie stać ich na systematyczne remonty ogrodzenia, pewnie zażądają pieniędzy od państwa. Na cmentarzu komunalnym to się nie zdarza bo tam nie święci lepią garnki.

 • alexy-dwa

  Oceniono 14 razy 10

  Czarne świnie potrafią tylko brać pieniądze za pogrzeby, resztę mają w dupie i żywych i umarłych. Na tych ostatnich już kasy nie zarobią.

 • stan-1

  Oceniono 10 razy 10

  Moralność kościoła.
  W/g Prawa Budowlanego była to katastrofa budowlana w wyniku zaniedbań obowiązków właściciela lub zarządcy. Dla każdego prawnika spraw jest prosta.

 • sztucznamgla

  Oceniono 10 razy 10

  rzecznik kurii... czyli to jest pod kuratela kościoła? jak zwykle kosciól wykreca się od jakiejkolwiek odpowiedzialności...

 • cillian1

  Oceniono 16 razy 10

  Ten kościół to naprawdę jakiś zbędny
  - same kłopoty z tymi ku...ami i sukienkami!

 • zigzaur

  Oceniono 12 razy 10

  Jak to celibat rzuca się na mózg:
  To nie groby się zawaliły tylko nie remontowany mur zniszczył groby. Mur należy do działki, właścicielem muru jest właściciel działki. To, że kiedyś mur wybudowała gmina żydowska, nie ma znaczenia.
  A tak w ogóle, to po co rozdzielać murem cmentarze różnych wyznań? Po śmierci ludzie są równi. A jakoś Pan Bóg nie lubi katolików, woli Żydów i ewangelików. Na kraje katolickie zsyła różne plagi: korupcje, dyktatury, kryzysy, inflację, rewolucje itd.

 • oyayebye

  Oceniono 12 razy 10

  Jak katolicka to zaraz odezwał się Ratusz. A czasami to nie był i jest obowiązek tejże katolickiej strony. Ciekawe co by mówili jakby mur przewrócił się na stronę żydowską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX